Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Van Weel neemt afstand van uitspraken over omvolking

Ook Van Weel neemt afstand van uitspraken over omvolking

DEN HAAG (ANP) - Toekomstig justitieminister David van Weel neemt net als zijn VVD-partijgenoten afstand van uitspraken van PVV'ers over omvolkingstheorieën. "Dit staat heel ver af van waar ik sta", zei Van Weel tijdens een hoorzitting van de Tweede Kamer. Hij zei zich aan te sluiten bij partijgenote en beoogd vicepremier Sophie Hermans die eerder op de dag zei dat ze "een buitengewoon lage tolerantie" heeft voor dit soort uitspraken.

Beoogd minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp) zei vrijdag dat ze omvolking geen complottheorie vindt, dat ze het zelf niet in de mond heeft genomen, maar dat ze er ook geen afstand van neemt. Een andere PVV-ministerskandidaat, Marjolein Faber (Asiel en Migratie), heeft in het parlement wel gesproken over omvolking. Zij komt later maandag aan het woord in een hoorzitting.

Op vragen van GroenLinks-PvdA en de Partij voor de Dieren zei Van Weel dat hij uitgaat van het hoofdlijnenakkoord en "scherp zal zijn op de rechtstaat en de grondwet". In dat verband onderschrijft hij ook het zogeheten dreigingsbeeld van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV), waarin omvolking wordt gezien als een theorie waar een racistische en extremistische dreiging van uitgaat. De NCTV valt straks onder Van Weel.

Ook wat betreft de eenheid van kabinetsbeleid en het spreken met één mond, waar het kabinet aan is gehouden, ziet Van Weel niet als een probleem, ook niet als het gaat om deze omstreden theorie. Hij gaat ervan uit dat iedere bewindspersoon achter de rechtstaat staat.

Meer uit Politiek

Jetten over dood Wim T. Schippers: een multitalent is niet meer

DEN HAAG (ANP) - Een multitalent is niet meer, schrijft premier Rob Jetten op X over Wim T. Schippers, nadat maandag bekend was geworden dat de tv-maker en kunstenaar woensdag op 83-jarige leeftijd is overleden.

12 uur geleden
Berendsen: wij staan gereed om in actie te komen in Straat Hormuz

LUXEMBURG (ANP) - "We staan gereed om in actie te komen", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) maandag in Luxemburg. Een belangrijke voorwaarde om als Nederland in internationaal verband bij te dragen aan een veilige doorvaart in de Straat van Hormuz is de inhoud van het akkoord tussen de VS en Iran, zei hij na afloop van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Hij ziet tegenstrijdigheden tussen wat Iran en de VS over het akkoord beweren.

15 uur geleden
Gommers: ziekenhuizen laten vollopen was slechte keuze kabinet

DEN HAAG (ANP) - Het was "achteraf een slechte keuze" van het kabinet om de ziekenhuizen te laten vollopen tijdens de tweede coronagolf, voordat strengere maatregelen werden genomen. Dat zei ic-arts Diederik Gommers tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie.

22 uur geleden
Thom de Graaf wil discussie over einde tussentijdse verkiezingen

HILVERSUM (ANP) - De politiek moet serieus nadenken over de mogelijkheid om na een kabinetsval geen tussentijdse verkiezingen meer voor de Tweede Kamer te houden, maar om een nieuwe coalitie te vormen. Je kunt zo de stabiliteit versterken, denkt scheidend vicepresident Thom de Graaf van de Raad van State, het hoogste adviesorgaan van kabinet en parlement.

1 dag geleden
Klaver: kabinet moet kiezen tussen samenwerking met PRO of JA21

DEN BOSCH (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver stelt het kabinet voor de keuze tussen samenwerking met PRO of met JA21. Tijdens een partijcongres in Den Bosch zei de partijleider in een toespraak dat het kabinet moet kiezen tussen progressief en conservatief.

2 dagen geleden
GroenLinks en PvdA officieel gefuseerd tot Progressief Nederland

DEN BOSCH (ANP) - GroenLinks en PvdA zijn samen officieel opgegaan in de nieuwe partij Progressief Nederland. Een ruime meerderheid van de aanwezige leden stemde voor de fusie tijdens een partijcongres in Den Bosch. Volgens de partij waren er 6000 mensen aanwezig. Van de GroenLinks-leden stemde 96 procent voor, bij de PvdA was dat 97 procent van de leden.

2 dagen geleden
Jetten houdt rekening met economische tegenvaller door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De kans is aanwezig dat de Iranoorlog maar voort blijft duren en daarom houdt Rob Jetten er rekening mee dat de economische cijfers "minder rooskleurig" worden, zei de premier bij zijn wekelijkse persconferentie. "En dan gaan we als kabinet echt kijken hoe we ook Nederlandse inkomens toch zoveel mogelijk kunnen ondersteunen."

3 dagen geleden