Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Van Hijum vindt regeren met PVV niet voor herhaling vatbaar

Ook Van Hijum vindt regeren met PVV niet voor herhaling vatbaar

DEN HAAG (ANP) - Beoogd NSC-lijsttrekker Eddy van Hijum wil, in navolging van huidig fractievoorzitter Nicolien van Vroonhoven, niet nog een keer met de PVV regeren. "Dat ga ik niet doen", aldus de vicepremier, die dinsdag hoorde dat hij de voorkeurskandidaat is van het partijbestuur.

"Je moet in de Kamer altijd met alle mensen, alle partijen samenwerken", vindt Van Hijum. "Maar in het regeringsbootje stappen met deze partij, daar heb ik wel een beetje een bekomst van." De PVV trok zich twee weken geleden terug uit het kabinet, dat daardoor ten val kwam.

Van Hijum houdt zich op de vlakte over zijn mogelijke tegenstrever Diederik Boomsma. Die liet na de keuze van het bestuur voor Van Hijum weten dat hij nog nadenkt over de vraag of hij zich ook kandidaat stelt. In dat geval zou het aan de leden zijn wie daadwerkelijk de lijst aanvoert bij de Tweede Kamerverkiezingen op 29 oktober. "Het is zijn afweging", aldus Van Hijum.

Meer uit Politiek

SP wil geld steken in cyber, maar geen 'blanco cheque' voor NAVO

DEN HAAG (ANP) - Met de SP is te praten over extra geld voor cyberveiligheid en verbetering van de inlichtingenpositie, zei partijleider Jimmy Dijk dinsdag in het debat in de Tweede Kamer over de komende NAVO-top. "Dan kunnen we zaken doen." Tijdens de top wordt gesproken over het ophogen van de NAVO-norm naar 5 procent.

1 uur geleden
NSC'er Boomsma geen tegenkandidaat voor lijsttrekkerschap

DEN HAAG (ANP) - NSC-Kamerlid Diederik Boomsma werpt zichzelf niet op als tegenkandidaat voor het lijsttrekkerschap van zijn partij. Hij legt zich daarmee neer bij de keuze van het partijbestuur voor Eddy van Hijum, demissionair minister van Sociale Zaken. Boomsma schrijft op X: "Was graag NSC lijsttrekker geworden maar niet zonder steun van bestuur/kabinet e.a."

1 uur geleden
Tweede Kamer wil geen nieuwe gaswinning in Groningse Warffum

DEN HAAG (ANP) - De regering mag geen nieuwe gaswinning toestaan in Warffum, vindt de Tweede Kamer. Een meerderheid stemde in met een motie die daartoe oproept van SP-Kamerlid Sandra Beckerman, samen met GL-PvdA en Partij voor de Dieren.

1 uur geleden
Tweede Kamer nodigt Zelensky tijdens NAVO-top uit voor toespraak

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer nodigt president Volodymyr Zelensky van Oekraïne uit om de volksvertegenwoordiging toe te spreken tijdens de NAVO-top volgende week. Een meerderheid steunde dinsdag het verzoek van GroenLinks-PvdA om het Oekraïense staatshoofd uit te nodigen.

1 uur geleden
Kamer wil snel debatteren over kwestie-Arib

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil snel een debat houden over het onderzoek naar voormalig PvdA-Kamervoorzitter Khadija Arib, en het lekken van een advies van de landsadvocaat daarover. Een meerderheid stemde in met het verzoek van PVV'er Gidi Markuszower.

1 uur geleden
IND moet sneller beslissen over 18.250 asielaanvragen

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) moet asielaanvragen weer binnen de wettelijke termijn van zes maanden behandelen. Die zogeheten beslistermijn was opgerekt naar vijftien maanden, maar dat wordt nu deels teruggedraaid. Het geldt voor in totaal 18.250 openstaande aanvragen die zijn gedaan sinds 1 januari 2024, aldus de organisatie.

2 uur geleden
Timmermans voorgedragen als lijsttrekker GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - De partijbesturen van GroenLinks en PvdA dragen Frans Timmermans voor als lijsttrekker bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober. Dat hebben de samenwerkende linkse partijen dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden