Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Van de Donk nadrukkelijk vraagteken voor cruciaal duel Oranje

Ook Van de Donk nadrukkelijk vraagteken voor cruciaal duel Oranje

HEERENVEEN (ANP) - Het is nog zeer onzeker of Oranje-international Daniëlle van de Donk meespeelt in het allesbeslissende Nations League-duel met Duitsland. De 151-voudig international was dinsdag ziek en was daardoor niet bij de afsluitende training. "Dat zegt een hoop, denk ik. Want iedereen die kan trainen, traint bij mij altijd", zei bondscoach Andries Jonker een dag voor de strijd om een olympisch ticket in Heerenveen.

Het is een volgende tegenvaller voor de Leeuwinnen. Op het middenveld ontbrak Jill Roord al door een zware knieblessure. Daar kwam dinsdagochtend het afhaken van Victoria Pelova en Vivianne Miedema bij. Zij zijn twee vaste waarden en ook mogelijke vervangsters van Roord, maar bleken niet fit genoeg om te spelen. Jonker weet pas later of Van de Donk wel een plek op het uitgedunde middenveld kan innemen.

Op het moment van zijn perspraatje, aan het einde van de dinsdagmiddag, was Jonker nog druk bezig om zijn selectie uit te breiden. Kandidaten daarvoor zijn onder anderen aanvalsters Fenna Kalma (VfL Wolfsburg) en Tiny Hoekstra (Ajax). Jonker wil in ieder geval één extra naam aan zijn selectie toevoegen.

Troostfinale

Oranje strijdt woensdagavond in het Abe Lenstra-stadion vanaf 20.45 uur in de troostfinale van de Nations League voor de laatste kans op een olympisch ticket voor de Olympische Spelen van Parijs. Bij een eerdere poging verloren de voetbalsters vrijdag kansloos van wereldkampioen Spanje (3-0).

Jonker moet dinsdagavond, net als vorige week vlak voor het duel met Spanje, een deel van zijn opstelling met potlood invullen. "Ik zit weer met wat vraagtekens, maar dat moet je ook weer niet groter maken dan het is. Dit hoort erbij. En de kwaliteit van de groep is dusdanig hoog dat we vinden dat we dit kunnen opvangen."

Aanvalsters Lineth Beerensteyn en Shanice van de Sanden trainden dinsdag tijdens de afsluitende sessie apart, net als een dag voor het duel met Spanje. Beerensteyn was toen wel gewoon basisspeelster. Jonker gaf aan dat zij ook bij haar club Juventus vaak een dag voor de wedstrijd los van de groep traint, maar dat ze dan meestal wel gewoon kan starten.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

21 minuten geleden
Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

5 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

17 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

17 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

17 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

17 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

17 uur geleden