Ook Van de Donk nadrukkelijk vraagteken voor cruciaal duel Oranje
HEERENVEEN (ANP) - Het is nog zeer onzeker of Oranje-international Daniëlle van de Donk meespeelt in het allesbeslissende Nations League-duel met Duitsland. De 151-voudig international was dinsdag ziek en was daardoor niet bij de afsluitende training. "Dat zegt een hoop, denk ik. Want iedereen die kan trainen, traint bij mij altijd", zei bondscoach Andries Jonker een dag voor de strijd om een olympisch ticket in Heerenveen.
Het is een volgende tegenvaller voor de Leeuwinnen. Op het middenveld ontbrak Jill Roord al door een zware knieblessure. Daar kwam dinsdagochtend het afhaken van Victoria Pelova en Vivianne Miedema bij. Zij zijn twee vaste waarden en ook mogelijke vervangsters van Roord, maar bleken niet fit genoeg om te spelen. Jonker weet pas later of Van de Donk wel een plek op het uitgedunde middenveld kan innemen.
Op het moment van zijn perspraatje, aan het einde van de dinsdagmiddag, was Jonker nog druk bezig om zijn selectie uit te breiden. Kandidaten daarvoor zijn onder anderen aanvalsters Fenna Kalma (VfL Wolfsburg) en Tiny Hoekstra (Ajax). Jonker wil in ieder geval één extra naam aan zijn selectie toevoegen.
Troostfinale
Oranje strijdt woensdagavond in het Abe Lenstra-stadion vanaf 20.45 uur in de troostfinale van de Nations League voor de laatste kans op een olympisch ticket voor de Olympische Spelen van Parijs. Bij een eerdere poging verloren de voetbalsters vrijdag kansloos van wereldkampioen Spanje (3-0).
Jonker moet dinsdagavond, net als vorige week vlak voor het duel met Spanje, een deel van zijn opstelling met potlood invullen. "Ik zit weer met wat vraagtekens, maar dat moet je ook weer niet groter maken dan het is. Dit hoort erbij. En de kwaliteit van de groep is dusdanig hoog dat we vinden dat we dit kunnen opvangen."
Aanvalsters Lineth Beerensteyn en Shanice van de Sanden trainden dinsdag tijdens de afsluitende sessie apart, net als een dag voor het duel met Spanje. Beerensteyn was toen wel gewoon basisspeelster. Jonker gaf aan dat zij ook bij haar club Juventus vaak een dag voor de wedstrijd los van de groep traint, maar dat ze dan meestal wel gewoon kan starten.
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
8 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
11 uur geleden