Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Van de Donk nadrukkelijk vraagteken voor cruciaal duel Oranje

Ook Van de Donk nadrukkelijk vraagteken voor cruciaal duel Oranje

HEERENVEEN (ANP) - Het is nog zeer onzeker of Oranje-international Daniëlle van de Donk meespeelt in het allesbeslissende Nations League-duel met Duitsland. De 151-voudig international was dinsdag ziek en was daardoor niet bij de afsluitende training. "Dat zegt een hoop, denk ik. Want iedereen die kan trainen, traint bij mij altijd", zei bondscoach Andries Jonker een dag voor de strijd om een olympisch ticket in Heerenveen.

Het is een volgende tegenvaller voor de Leeuwinnen. Op het middenveld ontbrak Jill Roord al door een zware knieblessure. Daar kwam dinsdagochtend het afhaken van Victoria Pelova en Vivianne Miedema bij. Zij zijn twee vaste waarden en ook mogelijke vervangsters van Roord, maar bleken niet fit genoeg om te spelen. Jonker weet pas later of Van de Donk wel een plek op het uitgedunde middenveld kan innemen.

Op het moment van zijn perspraatje, aan het einde van de dinsdagmiddag, was Jonker nog druk bezig om zijn selectie uit te breiden. Kandidaten daarvoor zijn onder anderen aanvalsters Fenna Kalma (VfL Wolfsburg) en Tiny Hoekstra (Ajax). Jonker wil in ieder geval één extra naam aan zijn selectie toevoegen.

Troostfinale

Oranje strijdt woensdagavond in het Abe Lenstra-stadion vanaf 20.45 uur in de troostfinale van de Nations League voor de laatste kans op een olympisch ticket voor de Olympische Spelen van Parijs. Bij een eerdere poging verloren de voetbalsters vrijdag kansloos van wereldkampioen Spanje (3-0).

Jonker moet dinsdagavond, net als vorige week vlak voor het duel met Spanje, een deel van zijn opstelling met potlood invullen. "Ik zit weer met wat vraagtekens, maar dat moet je ook weer niet groter maken dan het is. Dit hoort erbij. En de kwaliteit van de groep is dusdanig hoog dat we vinden dat we dit kunnen opvangen."

Aanvalsters Lineth Beerensteyn en Shanice van de Sanden trainden dinsdag tijdens de afsluitende sessie apart, net als een dag voor het duel met Spanje. Beerensteyn was toen wel gewoon basisspeelster. Jonker gaf aan dat zij ook bij haar club Juventus vaak een dag voor de wedstrijd los van de groep traint, maar dat ze dan meestal wel gewoon kan starten.

Meer uit Voetbal

Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

1 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

1 uur geleden
VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

3 uur geleden
Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

19 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

20 uur geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

21 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

22 uur geleden