Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Van de Donk nadrukkelijk vraagteken voor cruciaal duel Oranje

Ook Van de Donk nadrukkelijk vraagteken voor cruciaal duel Oranje

HEERENVEEN (ANP) - Het is nog zeer onzeker of Oranje-international Daniëlle van de Donk meespeelt in het allesbeslissende Nations League-duel met Duitsland. De 151-voudig international was dinsdag ziek en was daardoor niet bij de afsluitende training. "Dat zegt een hoop, denk ik. Want iedereen die kan trainen, traint bij mij altijd", zei bondscoach Andries Jonker een dag voor de strijd om een olympisch ticket in Heerenveen.

Het is een volgende tegenvaller voor de Leeuwinnen. Op het middenveld ontbrak Jill Roord al door een zware knieblessure. Daar kwam dinsdagochtend het afhaken van Victoria Pelova en Vivianne Miedema bij. Zij zijn twee vaste waarden en ook mogelijke vervangsters van Roord, maar bleken niet fit genoeg om te spelen. Jonker weet pas later of Van de Donk wel een plek op het uitgedunde middenveld kan innemen.

Op het moment van zijn perspraatje, aan het einde van de dinsdagmiddag, was Jonker nog druk bezig om zijn selectie uit te breiden. Kandidaten daarvoor zijn onder anderen aanvalsters Fenna Kalma (VfL Wolfsburg) en Tiny Hoekstra (Ajax). Jonker wil in ieder geval één extra naam aan zijn selectie toevoegen.

Troostfinale

Oranje strijdt woensdagavond in het Abe Lenstra-stadion vanaf 20.45 uur in de troostfinale van de Nations League voor de laatste kans op een olympisch ticket voor de Olympische Spelen van Parijs. Bij een eerdere poging verloren de voetbalsters vrijdag kansloos van wereldkampioen Spanje (3-0).

Jonker moet dinsdagavond, net als vorige week vlak voor het duel met Spanje, een deel van zijn opstelling met potlood invullen. "Ik zit weer met wat vraagtekens, maar dat moet je ook weer niet groter maken dan het is. Dit hoort erbij. En de kwaliteit van de groep is dusdanig hoog dat we vinden dat we dit kunnen opvangen."

Aanvalsters Lineth Beerensteyn en Shanice van de Sanden trainden dinsdag tijdens de afsluitende sessie apart, net als een dag voor het duel met Spanje. Beerensteyn was toen wel gewoon basisspeelster. Jonker gaf aan dat zij ook bij haar club Juventus vaak een dag voor de wedstrijd los van de groep traint, maar dat ze dan meestal wel gewoon kan starten.

Meer uit Voetbal

Van Dijk kopt Liverpool naar competitiezege bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.

6 uur geleden
FC Utrecht maakt met zege bij NEC einde aan negatieve reeks

NIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.

7 uur geleden
UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

14 uur geleden
Cruijff: min of meer afgesproken dat Grim seizoen afmaakt

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.

14 uur geleden
Cruijff wil Ajax weer winnaarsmentaliteit geven

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."

14 uur geleden
Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

18 uur geleden
Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

18 uur geleden