Ook Van de Donk nadrukkelijk vraagteken voor cruciaal duel Oranje
HEERENVEEN (ANP) - Het is nog zeer onzeker of Oranje-international Daniëlle van de Donk meespeelt in het allesbeslissende Nations League-duel met Duitsland. De 151-voudig international was dinsdag ziek en was daardoor niet bij de afsluitende training. "Dat zegt een hoop, denk ik. Want iedereen die kan trainen, traint bij mij altijd", zei bondscoach Andries Jonker een dag voor de strijd om een olympisch ticket in Heerenveen.
Het is een volgende tegenvaller voor de Leeuwinnen. Op het middenveld ontbrak Jill Roord al door een zware knieblessure. Daar kwam dinsdagochtend het afhaken van Victoria Pelova en Vivianne Miedema bij. Zij zijn twee vaste waarden en ook mogelijke vervangsters van Roord, maar bleken niet fit genoeg om te spelen. Jonker weet pas later of Van de Donk wel een plek op het uitgedunde middenveld kan innemen.
Op het moment van zijn perspraatje, aan het einde van de dinsdagmiddag, was Jonker nog druk bezig om zijn selectie uit te breiden. Kandidaten daarvoor zijn onder anderen aanvalsters Fenna Kalma (VfL Wolfsburg) en Tiny Hoekstra (Ajax). Jonker wil in ieder geval één extra naam aan zijn selectie toevoegen.
Troostfinale
Oranje strijdt woensdagavond in het Abe Lenstra-stadion vanaf 20.45 uur in de troostfinale van de Nations League voor de laatste kans op een olympisch ticket voor de Olympische Spelen van Parijs. Bij een eerdere poging verloren de voetbalsters vrijdag kansloos van wereldkampioen Spanje (3-0).
Jonker moet dinsdagavond, net als vorige week vlak voor het duel met Spanje, een deel van zijn opstelling met potlood invullen. "Ik zit weer met wat vraagtekens, maar dat moet je ook weer niet groter maken dan het is. Dit hoort erbij. En de kwaliteit van de groep is dusdanig hoog dat we vinden dat we dit kunnen opvangen."
Aanvalsters Lineth Beerensteyn en Shanice van de Sanden trainden dinsdag tijdens de afsluitende sessie apart, net als een dag voor het duel met Spanje. Beerensteyn was toen wel gewoon basisspeelster. Jonker gaf aan dat zij ook bij haar club Juventus vaak een dag voor de wedstrijd los van de groep traint, maar dat ze dan meestal wel gewoon kan starten.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
42 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
23 uur geleden