Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook vakbond CNV staakt cao-onderhandelingen met PostNL

Ook vakbond CNV staakt cao-onderhandelingen met PostNL

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV "heeft het helemaal gehad met PostNL". Dat laat de bond weten na overleg met het postbedrijf over de nieuwe cao. CNV gaf eerder aan nog aanknopingspunten te zien om door te onderhandelen. Nu die gesprekken niets hebben opgeleverd, is volgens de bond de kans op acties gegroeid.

Het laatste cao-bod zou volgens CNV zo laag zijn dat de bonden het "niet eens aan hun leden wilden voorleggen". Samen met vakbond BVPP gaat CNV nu een actiecomité samenstellen, dat maandag bijeen komt om zich te buigen over vervolgstappen.

"Wij vragen namens de werknemers echt geen absurde loonsverhoging", zegt CNV-onderhandelaar Anselma Zwaagstra. "Maar de inflatie drukt wel zwaar op de portemonnee van werknemers. Zij moeten gewoon hun rekeningen kunnen betalen. Met deze halsstarrige houding zet PostNL in een klap een streep onder de decennialange goede verstandhouding met de vakbonden."

Vakbond FNV staakte de onderhandelingen met PostNL al eerder, waarna de bond acties aankondigde. PostNL spande daarop een kort geding aan. De rechter stond acties enkel toe zolang het bezorgen van essentiële post niet werd verstoord, zoals rouwkaarten en medische brieven. FNV gaf daarna aan geen nut meer te zien in een staking.

Meer uit Financieel

CNV vreest minimale stagevergoedingen na kabinetsvoorstel

UTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.

8 minuten geleden
Eerste geldautomaten van DNB geopend op Saba en Sint Eustatius

AMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.

37 minuten geleden
Duitse regering blijft rekenen op beursgang defensiebedrijf KNDS

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.

59 minuten geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen voor tweede maand op rij

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.

1 uur geleden
Huurder gasopslag hoeft niet voor aardbevingsschade te betalen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) mag bedrijven die de gasopslag in Grijpskerk willen gebruiken, niet verplichten om mee te betalen aan afwikkeling van aardbevingsschade in Groningen. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft bepaald dat deze voorwaarde onredelijk is, omdat de NAM aansprakelijk is voor de schade.

1 uur geleden
Economische activiteit eurozone stagneert na krimp door oorlog

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De economische activiteit in de eurozone is in juni gestagneerd, meldt marktonderzoeker S&P Global op basis van definitieve cijfers. De bedrijvigheid in het eurogebied hield daarmee vorige maand beter stand dan gedacht. Eerder werd voor juni nog uitgegaan van een krimp van de economische activiteit door de stijgende prijzen en verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Qatar stuurt weer lng-tanker naar Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar stuurt weer een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) naar de Straat van Hormuz, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. Daarmee hervat Qatar de lng-export via de belangrijke zeestraat, nadat die eerder werd stilgelegd na een aanval op een tanker met Qatarese olie afgelopen zaterdag.

2 uur geleden