Ook vakbond CNV staakt cao-onderhandelingen met PostNL
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV "heeft het helemaal gehad met PostNL". Dat laat de bond weten na overleg met het postbedrijf over de nieuwe cao. CNV gaf eerder aan nog aanknopingspunten te zien om door te onderhandelen. Nu die gesprekken niets hebben opgeleverd, is volgens de bond de kans op acties gegroeid.
Het laatste cao-bod zou volgens CNV zo laag zijn dat de bonden het "niet eens aan hun leden wilden voorleggen". Samen met vakbond BVPP gaat CNV nu een actiecomité samenstellen, dat maandag bijeen komt om zich te buigen over vervolgstappen.
"Wij vragen namens de werknemers echt geen absurde loonsverhoging", zegt CNV-onderhandelaar Anselma Zwaagstra. "Maar de inflatie drukt wel zwaar op de portemonnee van werknemers. Zij moeten gewoon hun rekeningen kunnen betalen. Met deze halsstarrige houding zet PostNL in een klap een streep onder de decennialange goede verstandhouding met de vakbonden."
Vakbond FNV staakte de onderhandelingen met PostNL al eerder, waarna de bond acties aankondigde. PostNL spande daarop een kort geding aan. De rechter stond acties enkel toe zolang het bezorgen van essentiële post niet werd verstoord, zoals rouwkaarten en medische brieven. FNV gaf daarna aan geen nut meer te zien in een staking.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met winsten begonnen aan de nieuwe week. Vooral aandelen van AI-bedrijven werden opgepikt, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beleggers lijken zich echter te richten op signalen dat de uitgaven aan de ontwikkeling van AI nog steeds toenemen. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.
15 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) vindt dat in het actieplan van woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan (D66) voor snellere woningbouw te weinig maatregelen staan voor de bouw van betaalbare huizen voor bijvoorbeeld starters en senioren. Dergelijke woningen zijn volgens de belangenbehartiger voor huiseigenaren "essentieel" om de doorstroming verder op gang te krijgen.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, de belangenbehartiger van huurders, vindt het goed dat het kabinet inzet op meer bijbouwen van betaalbare huurwoningen met het actieplan om de woningbouw te versnellen. Maar het is volgens de Woonbond "ongehoord dat de rekening hiervoor bij huurders ligt".
1 uur geledenWEESP (ANP) - Het Nederlandse duurzame kledingmerk MUD Jeans maakt een doorstart. Dat blijkt uit het eerste faillissementsverslag van de curatoren. De nieuwe eigenaar is N5 Holding, dat 255.000 euro voor de merkrechten, domeinnamen, website en voorraden betaalde. N5 Holding heeft onder meer de rechten van het schoenenmerk Van Lier, dat halverwege 2025 failliet ging.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse privacytoezichthouder heeft Google een boete van 403 miljoen euro opgelegd vanwege het schenden van de regels voor locatiegegevens van gebruikers. De waakhond in Ierland treedt op namens andere toezichthouders in de Europese Unie, omdat het Europese hoofdkantoor van het techconcern in dat land is gevestigd.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Vluchten op enkele Britse luchthavens hebben last van vertraging door een nieuw probleem bij de luchtverkeersleiding. Dat meldt de Britse luchtverkeersleider National Air Traffic Service (NATS). Bijna twee weken geleden leidde een softwareprobleem bij NATS tot het schrappen van 2000 vluchten.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Dujuan. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben maandag honderden vluchten geschrapt nu de storm de Japanse hoofdstad Tokio en omliggende gebieden nadert.
4 uur geleden