
Ook vader van schutter Amerikaanse school veroordeeld
LANSING (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten is nu ook de vader veroordeeld van een tiener die in 2021 vier klasgenoten doodschoot op een school bij Detroit. Een jury oordeelde dat de man schuldig is aan onvrijwillige doodslag omdat hij en zijn echtgenote hun zoon een wapen gaven en zijn gewelddadige gedrag negeerden. Eerder werd ook de moeder veroordeeld.
De 47-jarige James Crumbley is, na de veroordeling van zijn vrouw Jennifer Crumbley een maand geleden, de tweede ouder die werd aangeklaagd om een schietpartij op school met een kind als dader. Zowel James als Jennifer Crumbley krijgen op 9 april hun straf te horen. Ze riskeren een gevangenisstraf van vijftien jaar.
Hun zoon Ethan was 15 toen hij vier klasgenoten doodschoot met een pistool. Hij werd in december veroordeeld tot levenslang.
De aanklager in de zaak van James Crumbley zei dat hij herhaaldelijk waarschuwingssignalen negeerde dat zijn zoon diep gestoord was, geen hulp voor hem zocht en niet genoeg deed om het vuurwapen thuis op te bergen. "Hij deed keer op keer niets", klonk het.
De jury kreeg berichten te zien die Ethan Crumbley naar een vriend stuurde en dagboekaantekeningen uit de maanden voorafgaand aan de schietpartij, waarin hij schreef dat hij medische hulp wilde en stemmen hoorde. De tiener was naar eigen zeggen bang dat dat zijn ouders boos zou maken. Uit die berichten bleek ook dat vader James zijn zoon "wat pillen" gaf en zei dat hij zich "moest vermannen" toen de tiener vroeg om naar de dokter te worden gebracht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft opnieuw geen traditioneel net pak aangetrokken voor zijn bezoek aan het Witte Huis. Hij koos ook niet voor de legerdracht die hij sinds het uitbreken van de oorlog normaliter draagt, maar in Washington als gebrek aan respect voor president Donald Trump werd opgevat. Zelensky droeg bij aankomst net als op de NAVO-top een zwart pak met zwart overhemd, zonder das.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het is niet erop of eronder voor Oekraïne tijdens het overleg van president Volodymyr Zelensky met de Amerikaanse president Donald Trump, zei de laatste. "Dit is niet het einde van de weg." Als het gesprek over een vredesovereenkomst met Rusland goed verloopt, denkt hij Zelensky en de Russische president Poetin aan de onderhandelingstafel te kunnen brengen, zei Trump.
12 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Moskou wil geen inzet van NAVO-troepen in Oekraïne als onderdeel van een oplossing voor de oorlog. Dat zei het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken, dat zich beklaagde over recente uitlatingen van het Verenigd Koninkrijk over dat onderwerp.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen bij het Witte Huis voor topoverleg met president Donald Trump. Dat volgt op de ontmoeting van Trump en de Russische president Vladimir Poetin in Alaska, afgelopen vrijdag.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese leiders die de Oekraïense president Zelensky door een beladen gesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump willen loodsen, zijn gearriveerd op het Witte Huis. Na NAVO-topman Rutte volgden ook de voorzitter van de Europese Commissie en de leiders van het Verenigd Koninkrijk, Italië, Duitsland, Finland en Frankrijk.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat hij uit is op vrede. "Ons hoofddoel is een betrouwbare en duurzame vrede voor Oekraïne en voor heel Europa. Het is belangrijk dat het momentum van al onze bijeenkomsten precies tot dit resultaat leidt", schreef hij kort voor zijn ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump op X.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Newsmax, een pro-Trump nieuwsomroep, betaalt 67 miljoen dollar (ruim 57 miljoen euro) aan een stemtechnologiebedrijf voor smaad. De kabeltelevisiezender beweerde dat de technologie van Dominion Voting Systems was gebruikt om de uitslag van de presidentsverkiezingen van 2020 te manipuleren.
1 uur geleden