Ook vaccinmaker Moderna levert even minder dan beloofd
DEN HAAG (ANP) - Farmaceut Moderna kan in de eerste week van februari niet het afgesproken aantal coronavaccins leveren. Nederland zou 48.000 doses ontvangen, maar dat aantal komt ongeveer een vijfde lager te liggen. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Volksgezondheid.
Net als eerder bij concurrent Pfizer gaat het om een tijdelijke dip waarvan de oorzaak ligt in de aanpassing van een fabriek, waardoor die uiteindelijk op grotere schaal kan gaan produceren. Daardoor krijgen ook de andere EU-landen bij de volgende levering minder doses dan eerder was beloofd.
De tegenvaller is wel van een heel andere orde van grootte dan bij het vaccin van AstraZeneca. Daarvan dacht Nederland in de periode tot en met maart meer dan 4,6 miljoen doses te ontvangen. Maar door productieproblemen kan het bedrijf er slechts een miljoen tot anderhalf miljoen leveren.
De woordvoerder benadrukt dat het ministerie slechts schattingen geeft op basis van de dan beschikbare informatie van het aantal vaccins dat elke producent in een bepaalde week levert. Het daadwerkelijke aantal dat binnenkomt kan altijd mee- of tegenvallen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hulpverleners die na de ramp met vlucht MH17 actief zijn geweest in Oekraïne krijgen alsnog een herinneringsmedaille. Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft daartoe besloten nadat daar in de Tweede Kamer om was gevraagd, schrijft ze vrijdag in een Kamerbrief.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - De dertien demonstranten die donderdagavond in Amsterdam zijn aangehouden rondom de Israël-manifestatie op de Dam zijn weer vrijgelaten, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie weten.
16 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant neemt meer tijd om een besluit te nemen over het mogelijke intrekken van de vergunning van vijf pluimveebedrijven. De provincie wilde uiterlijk 1 oktober een ontwerpbesluit publiceren, maar stelt dat uit. Er wordt gesproken met de betrokken ondernemers en er is echt meer tijd nodig, aldus gedeputeerde Saskia Boelema (vergunningen).
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nu niet verder praten met de BBB over steun voor de begroting, omdat de partij een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Eerst worden andere partijen uitgenodigd voor gesprekken, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz (VVD) hoopt dat de BBB wel nog aan tafel komt nadat de partij donderdag een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Ze vond de steun "verrassend". Tegelijkertijd was Yeşilgöz "blij" dat ze gehoord meent te hebben dat BBB-leider Henk Vermeer alsnog wil onderhandelen over de kabinetsplannen.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Het Flevolandse provinciebestuur blijft van mening dat Flevoland "geen logische locatie" is voor een kleine kerncentrale, een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). De provincie trok die conclusie begin dit jaar al na eigen onderzoek. Netbeheerder TenneT nam de Flevolandse hoofdstad Lelystad daarna echter wel mee in een studie naar de impact op het Nederlandse energiesysteem van zes mogelijke SMR's verspreid over het land, als alternatief voor twee nieuwe kerncentrales.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vrijwel alle Nederlandse hoofdredacties en een meerderheid van de Nederlandse journalisten hebben in hun werk te maken met juridische druk. Dat blijkt uit een onderzoek van PersVeilig in samenwerking met Ipsos dat vrijdag is gepresenteerd. Aan het onderzoek deden 33 hoofdredacties en 471 journalisten mee.
2 uur geleden