Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook uiterst rechtse Franse oppositie wil vasthouden aan premier

Ook uiterst rechtse Franse oppositie wil vasthouden aan premier

PARIJS (ANP/AFP) - De uiterst rechtse Franse partij Rassemblement National (RN) heeft geen plannen om een motie van wantrouwen te steunen tegen premier François Bayrou. Die gebruikte deze week speciale bevoegdheden uit de grondwet om de begroting te regelen zonder stemming in het parlement.

Bayrou bevindt zich in een kwetsbare positie, want zijn regering heeft geen meerderheid in het parlement. Daar wordt naar verwachting op woensdag een vertrouwensstemming gehouden die hem de kop zou kunnen kosten.

Het parlement stuurde eind vorig jaar de voorganger van Bayrou naar huis nadat hij op dezelfde manier parlementariërs had omzeild. De huidige premier lijkt zijn baan voorlopig te kunnen houden, want naast Rassemblement National hebben ook de socialisten in de oppositie al aangegeven hem niet te zullen wegstemmen.

RN-voorman Jordan Bardella benadrukte dat zijn partij pas op woensdagochtend een definitief besluit zal nemen, maar in principe nog wil vasthouden aan Bayrou. Bardella zei tegen Franse media dat onzekerheid vermeden moet worden, omdat veel burgers bezorgd zijn over instabiliteit op de lange termijn.

Frankrijk verkeert in politieke chaos nadat verkiezingen vorig jaar geen enkel machtsblok een parlementaire meerderheid hebben gegeven. Het land had in 2024 ook vier premiers.

Meer uit Buitenland

Geen parlementair onderzoek naar Starmer om aanstelling Mandelson

LONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.

40 minuten geleden
Hoekstra: afbouw fossiel nodig om volgende crisis te voorkomen

SANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.

1 uur geleden
Trump tegen Charles: VS hebben geen betere vrienden dan het VK

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.

2 uur geleden
Trump: Teheran zegt dat Iran op instorten staat

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.

3 uur geleden
Brussel wil 'opruimbeurt' voor regelgevingsproces

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.

3 uur geleden
Bultrug Timmy in schip geladen dat hem naar open zee moet brengen

WISMAR (ANP) - Timmy, de bultrug die al weken vastligt voor de kust van Duitsland, is succesvol naar de waterbak van een schip gebracht, melden Duitse media als Bild en Die Welt. Reddingswerkers hebben het gestrande dier met touwen en een tuig van zijn plek gekregen en naar het vaartuig gebracht.

5 uur geleden
Noord-Korea eert soldaten die in Oekraïne zelfmoord pleegden

PYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Koreaanse militairen die met Rusland meevochten tegen Oekraïne hebben zich opgeblazen toen ze in handen van de vijand dreigden te vallen, bevestigt de leider van Ruslands bondgenoot. "Zij stierven een heldendood", zei Kim Jong-un dinsdag.

5 uur geleden