Ook uitbater Suezkanaal houdt situatie Rode Zee goed in de gaten
DUBAI (ANP/RTR) - De Egyptische Suez Canal Authority (SCA), uitbater en beheerder van het Suezkanaal, houdt de situatie in de Rode Zee nauwlettend in de gaten. Dat meldt voorzitter Osama Rabie zondag in een verklaring. Volgens hem is het scheepvaartverkeer in het kanaal momenteel zoals gewoonlijk.
De Rode Zee is de enige toegangsweg naar het Suezkanaal vanuit het zuiden en vormt daarmee een essentiële verbinding tussen Europa en Azië. Zo'n 12 procent van alle wereldhandel gaat door het Suezkanaal.
Maar sinds het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas is de spanning op de Rode Zee toegenomen. Houthi's uit Jemen, die Hamas steunen in de oorlog, vallen schepen lastig en schieten raketten af. Verschillende grote rederijen hebben daarom besloten tijdelijk niet door de Rode Zee te varen.
Het alternatief voor schepen is om het Afrikaanse continent heen varen, wat meer dan een week extra tijd kost. Uit de verklaring van SCA komt naar voren dat 55 schepen dat de afgelopen maand hebben gedaan. In diezelfde periode zijn ruim 2100 schepen wel door het Suezkanaal gevaren.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Duitse brouwerijen hebben vorig jaar een recordhoeveelheid alcoholvrij bier geproduceerd. De productie van bier zonder alcohol steeg met 6,5 procent naar 616 miljoen liter, meldt het Duitse federale statistiekbureau. Tegelijkertijd daalde de productie van bier met alcohol met bijna 6 procent tot 6,8 miljard liter.
14 minuten geledenHANGZHOU (ANP/RTR) - Ook het Chinese AI-bedrijf DeepSeek ontwikkelt een eigen AI-chip. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Daardoor wil de Chinese start-up minder afhankelijk worden van Nvidia en Huawei voor chips.
29 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met financiële steun aan landbouwers die worden getroffen door de sterk gestegen prijzen van meststoffen. De Europese Commissie had deze liquiditeitssteun voorgesteld om een daling van de productie of de voedselkwaliteit en stijgende prijzen voor consumenten te voorkomen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten blijven de wereldwijde gasmarkt verstoren. Een krapper aanbod en hogere gasprijzen drukken de vraag, vooral in de industrie en de elektriciteitssector. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een rapport over de gasmarkt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De activistische beleggersgroep Follow This ziet af van juridische stappen tegen olie- en gasconcern BP. Het groene beleggerscollectief meldt dinsdag dat het in plaats daarvan een nieuwe aandeelhoudersresolutie zal indienen voor de algemene vergadering van 2027. Het is nog niet bekend wat dat voorstel inhoudt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) roept banken op plannen op te stellen om de groeiende dreiging van zeer geavanceerde AI-systemen voor de cyberveiligheid het hoofd te bieden. De dreiging komt volgens de bankentoezichthouder van AI-modellen, zoals Claude Mythos van het Amerikaanse Anthropic.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een mogelijk kartel tussen toeleveranciers aan instellingen in de publieke sector. De toezichthouder heeft daarvoor invallen gedaan bij enkele bedrijven.
2 uur geleden