Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook tweede lancering Noord-Koreaanse verkenningssatelliet mislukt

Ook tweede lancering Noord-Koreaanse verkenningssatelliet mislukt

PYONGYANG (ANP/RTR) - Een tweede poging van Noord-Korea om een spionagesatelliet in een baan om de aarde te brengen is mislukt, melden Noord-Koreaanse staatsmedia. Het ging ook al mis in mei, toen de nieuwe Chollima-1-raket in zee stortte. Volgens staatspersbureau KCNA ging het ditmaal mis vanwege een fout tijdens de derde fase van de vlucht.

Het nucleair bewapende land kondigde maandag al aan dat het tussen 24 en 31 augustus een satelliet zou lanceren. Ook over het doel daarvan was het duidelijk: Noord-Korea streeft ernaar een vloot van satellieten in een baan om de aarde te brengen om daarmee Amerikaanse en Zuid-Koreaanse militaire activiteiten te volgen. In 2016 slaagde het land er wel in om twee verkenningssatellieten te lanceren.

Zuid-Korea heeft delen van de donderdag (lokale tijd) gecrashte raket teruggevonden, inclusief de satellietlading, die volgens Seoul niet over militaire capaciteit leek te beschikken.

Meer uit Buitenland

Andrew levert prinsentitel in en moet van Charles zijn huis uit

LONDEN (ANP) - Koning Charles is het formele proces gestart om de titels en onderscheidingen van prins Andrew in te trekken. Dat maakt Buckingham Palace donderdag bekend in een verklaring. Ook moet de broer van Charles zijn huis in Windsor uit.

1 uur geleden
Protesten in Tanzania houden aan na chaotische verkiezingen

DAR ES SALAAM (ANP/RTR) - In Tanzania hebben meer protesten plaatsgevonden na de verkiezingen van woensdag. De politie heeft donderdag opnieuw geschoten en traangas ingezet tegen de demonstranten, die boos zijn omdat de belangrijkste tegenstanders van president Samia Suluhu Hassan werden uitgesloten van deelname.

1 uur geleden
Amerikaans oorlogsschip weg voor kust Venezuela

PORT OF SPAIN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse oorlogsschip dat zondag aankwam in Trinidad en Tobago is donderdag weer vertrokken. Het schip lag binnen schietbereik van het vasteland van Venezuela, waar het meedeed aan militaire oefeningen. Tot woede van dat land, dat de aanwezigheid van het schip eerder een "militaire provocatie" noemde.

5 uur geleden
Spanje en Portugal akkoord over hogesnelheidslijn Lissabon-Madrid

LISSABON/MADRID (ANP/AFP) - Spanje en Portugal gaan een nieuwe hogesnelheidslijn aanleggen tussen Lissabon en Madrid. Daardoor zouden treinen in drie uur van de ene naar de andere hoofdstad kunnen rijden.

6 uur geleden
Tienduizenden ultraorthodoxen in Jeruzalem tegen dienstplicht

JERUZALEM (ANP) - Tienduizenden ultraorthodoxe joden, of haredi, proberen Jeruzalem te bereiken uit protest tegen pogingen van de Israëlische overheid om hen in militaire dienst te krijgen. Dat melden meerdere Israëlische media. De ultraorthodoxe groepen zijn bovendien boos omdat het land sinds kort straffen oplegt aan dienstweigeraars, onder wie studenten van de jesjiva, de orthodox-joodse theologische school.

7 uur geleden
Afghanistan en Pakistan hervatten vredesgesprekken in Istanbul

ISTANBUL (ANP/RTR) - De vredesgesprekken tussen Afghanistan en Pakistan in Istanbul zijn weer hervat, melden ingewijden. Eerdere onderhandelingen waren nog op niets uitgelopen, maar bemiddelaars Turkije en Qatar drongen aan om opnieuw met elkaar om tafel te gaan, om te voorkomen dat het grensconflict tussen de Afghanen en Pakistanen weer zou oplaaien.

7 uur geleden
Senaat Italië akkoord met omstreden gerechtelijke hervormingen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse senaat heeft ingestemd met hervormingen van het rechtssysteem. De regering van premier Giorgia Meloni stelde dat er in het huidige stelsel te veel sprake zou zijn van politieke vooringenomenheid en belangenverstrengelingen tussen aanklagers en rechters. De oppositie zegt dat de regering met de hervormingen haar greep op de rechterlijke macht probeert te verstevigen.

7 uur geleden