Ook tweede lancering Noord-Koreaanse verkenningssatelliet mislukt
PYONGYANG (ANP/RTR) - Een tweede poging van Noord-Korea om een spionagesatelliet in een baan om de aarde te brengen is mislukt, melden Noord-Koreaanse staatsmedia. Het ging ook al mis in mei, toen de nieuwe Chollima-1-raket in zee stortte. Volgens staatspersbureau KCNA ging het ditmaal mis vanwege een fout tijdens de derde fase van de vlucht.
Het nucleair bewapende land kondigde maandag al aan dat het tussen 24 en 31 augustus een satelliet zou lanceren. Ook over het doel daarvan was het duidelijk: Noord-Korea streeft ernaar een vloot van satellieten in een baan om de aarde te brengen om daarmee Amerikaanse en Zuid-Koreaanse militaire activiteiten te volgen. In 2016 slaagde het land er wel in om twee verkenningssatellieten te lanceren.
Zuid-Korea heeft delen van de donderdag (lokale tijd) gecrashte raket teruggevonden, inclusief de satellietlading, die volgens Seoul niet over militaire capaciteit leek te beschikken.
Meer uit Buitenland
ADEN (ANP) - Meer dan 300.000 mensen zijn in Jemen ontheemd geraakt sinds het geweld in het land weer is toegenomen. Door escalerende gevechten in het westen van het land zien veel burgers zich genoodzaakt te vluchten, ziet de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de VN.
1 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een Marokkaanse rechtbank heeft een cartoonist veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens het "beledigen van de koning", zo laat zijn advocaat weten. De 22-jarige Yasser Mounbir had karikaturen van de Marokkaanse koning Mohammed VI gemaakt en deze op Instagram geplaatst. Hij kreeg ook een boete van 40.000 Marokkaanse dirham (ongeveer 3650 euro).
1 uur geledenJUNEAU (ANP) - De Republikeinse senator Dan Sullivan heeft zondag tegen de zender CNN gezegd dat hij het resultaat van de verkiezingen van dinsdag zal accepteren. Ook al heeft zijn opponent "valsgespeeld" en is zij volgens hem "niet geschikt" om senator te worden namens de Amerikaanse staat Alaska. Sullivan hoopt dinsdag een derde termijn als senator te winnen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een minderjarige opgepakt voor het dreigen met een grote terreuraanslag in Moskou. Rusland greep in nadat het informatie had ontvangen van de Verenigde Staten, melden Russische persbureaus.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
4 uur geledenKEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
5 uur geleden