Ook Triodos Bank verhoogt spaarrentes
ZEIST (ANP) - Triodos Bank verhoogt op 1 november de spaarrentes voor particuliere en zakelijke klanten, maakt de bank bekend. Hoeveel hoger de rente voor klanten wordt, hangt af van hoeveel geld zij op hun bankrekening hebben staan.
Voor bijvoorbeeld klanten met een bedrag tot 25.000 euro verhoogt de op duurzaamheid gerichte bank de rente van 1,5 naar 1,7 procent. Mensen en bedrijven die tot 100.000 euro op hun rekening hebben staan, krijgen vanaf volgende week 1,5 procent rente.
Afgelopen weken hebben vrijwel alle banken hun spaarrentes verhoogd. Daarmee reageerden ze op de renteverhoging die de Europese Centrale Bank (ECB) in september doorvoerde. Vorige week meldde de vergelijkingssite Geld.nl dat de spaarrentes in Nederland zijn gestegen tot het hoogste niveau in ruim tien jaar, met een gemiddelde rente van 2,24 procent.
Kleinere en buitenlandse banken geven hun klanten in Nederland vaak een hogere spaarrente dan onder meer Triodos. Banken die een lagere rente bieden dan de verhogingen van de ECB kunnen meer marge pakken op spaargeld. De rente die banken krijgen als ze geld bij de centrale bank stallen is namelijk wel flink gestegen. ECB-president Christine Lagarde zei hierover in televisieprogramma Buitenhof dat mensen kunnen kiezen voor een andere bank als ze het er niet mee eens zijn dat hun bank niet zoveel spaarrente biedt. Minister Sigrid Kaag van Financiën riep de grote Nederlandse banken eerder al op om hun spaarrentes verder te verhogen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De manier waarop bommeldingen deze week het vliegverkeer in Europa verstoren, heeft topman van Air France-KLM Benjamin Smith nog niet eerder gezien. Vooral de manier waarop het gecoördineerd lijkt, is volgens hem nieuw. "We hopen dat het er niet voor zorgt dat consumenten minder gaan vliegen, maar dat zien we nog niet", zei hij.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM verhoogt de druk op dochterbedrijf KLM om de resultaten te verbeteren. Smith benadrukte tegenover journalisten dat KLM naar een winstmarge van 8 procent moet. "Als we KLM niet op 8 procent krijgen, moeten we kijken naar een andere manier om dat te doen", zei Smith. "We blijven de strategie aanpassen als we denken het niet te gaan halen."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is voorstander van het invoeren van een verplichting voor tankstations om actuele brandstofprijzen te delen. Dat stelt de toezichthouder in een advies aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Zo kunnen automobilisten makkelijker het goedkoopste tankstation in de buurt vinden, is het idee.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Europees Hof van Justitie heeft een eerdere gerechtelijke uitspraak vernietigd waarin de goedkeuring van miljardensteun door de Nederlandse staat aan KLM tijdens de coronapandemie nietig was verklaard. KLM's rivaal Ryanair klaagde jarenlang over de steun, die volgens de Ierse budgetvlieger onrechtmatig was.
3 uur geleden