Ook Triodos Bank verhoogt spaarrentes
ZEIST (ANP) - Triodos Bank verhoogt op 1 november de spaarrentes voor particuliere en zakelijke klanten, maakt de bank bekend. Hoeveel hoger de rente voor klanten wordt, hangt af van hoeveel geld zij op hun bankrekening hebben staan.
Voor bijvoorbeeld klanten met een bedrag tot 25.000 euro verhoogt de op duurzaamheid gerichte bank de rente van 1,5 naar 1,7 procent. Mensen en bedrijven die tot 100.000 euro op hun rekening hebben staan, krijgen vanaf volgende week 1,5 procent rente.
Afgelopen weken hebben vrijwel alle banken hun spaarrentes verhoogd. Daarmee reageerden ze op de renteverhoging die de Europese Centrale Bank (ECB) in september doorvoerde. Vorige week meldde de vergelijkingssite Geld.nl dat de spaarrentes in Nederland zijn gestegen tot het hoogste niveau in ruim tien jaar, met een gemiddelde rente van 2,24 procent.
Kleinere en buitenlandse banken geven hun klanten in Nederland vaak een hogere spaarrente dan onder meer Triodos. Banken die een lagere rente bieden dan de verhogingen van de ECB kunnen meer marge pakken op spaargeld. De rente die banken krijgen als ze geld bij de centrale bank stallen is namelijk wel flink gestegen. ECB-president Christine Lagarde zei hierover in televisieprogramma Buitenhof dat mensen kunnen kiezen voor een andere bank als ze het er niet mee eens zijn dat hun bank niet zoveel spaarrente biedt. Minister Sigrid Kaag van Financiën riep de grote Nederlandse banken eerder al op om hun spaarrentes verder te verhogen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.
32 minuten geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - De Europese Unie heeft met China een akkoord gesloten over het verminderen van de hoeveelheid hybride auto's uit het Aziatische land. Dat heeft Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) bekendgemaakt in Beijing na twee dagen onderhandelen met de Chinese minister van Handel Wang Wentao. Volgens Šefčovič kan de export van plug-in-hybrides uit China hierdoor met meer dan de helft afnemen.
6 uur geleden