Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Triodos Bank verhoogt spaarrentes

Ook Triodos Bank verhoogt spaarrentes

ZEIST (ANP) - Triodos Bank verhoogt op 1 november de spaarrentes voor particuliere en zakelijke klanten, maakt de bank bekend. Hoeveel hoger de rente voor klanten wordt, hangt af van hoeveel geld zij op hun bankrekening hebben staan.

Voor bijvoorbeeld klanten met een bedrag tot 25.000 euro verhoogt de op duurzaamheid gerichte bank de rente van 1,5 naar 1,7 procent. Mensen en bedrijven die tot 100.000 euro op hun rekening hebben staan, krijgen vanaf volgende week 1,5 procent rente.

Afgelopen weken hebben vrijwel alle banken hun spaarrentes verhoogd. Daarmee reageerden ze op de renteverhoging die de Europese Centrale Bank (ECB) in september doorvoerde. Vorige week meldde de vergelijkingssite Geld.nl dat de spaarrentes in Nederland zijn gestegen tot het hoogste niveau in ruim tien jaar, met een gemiddelde rente van 2,24 procent.

Kleinere en buitenlandse banken geven hun klanten in Nederland vaak een hogere spaarrente dan onder meer Triodos. Banken die een lagere rente bieden dan de verhogingen van de ECB kunnen meer marge pakken op spaargeld. De rente die banken krijgen als ze geld bij de centrale bank stallen is namelijk wel flink gestegen. ECB-president Christine Lagarde zei hierover in televisieprogramma Buitenhof dat mensen kunnen kiezen voor een andere bank als ze het er niet mee eens zijn dat hun bank niet zoveel spaarrente biedt. Minister Sigrid Kaag van Financiën riep de grote Nederlandse banken eerder al op om hun spaarrentes verder te verhogen.

Meer uit Financieel

Netbeheerders zijn blij met vereenvoudiging stroomnetprocedures

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.

17 minuten geleden
Prijs van een vast contract voor gas op hoogste niveau in 3 jaar

DEN HAAG (ANP) - Consumenten die op dit moment een nieuw vast contract voor de levering van gas willen afsluiten, betalen daarvoor het hoogste tarief in de afgelopen drie jaar. Ook de tarieven van vaste contracten voor elektriciteit zijn gestegen, volgt uit een nieuwe publicatie van de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

42 minuten geleden
Energieleveranciers moeten van ACM stoppen met 'nepvergelijkers'

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers mogen geen telefonische verkopers meer inzetten die zich ten onrechte voordoen als onafhankelijke energievergelijkers. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) laten weten aan alle energieleveranciers. Door die praktijken is de kans groot dat consumenten een contract afsluiten dat niet goed past bij hun situatie, waarschuwt de toezichthouder.

1 uur geleden
IEA verwacht lagere vraag naar olie door hogere prijzen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft de verwachting voor de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verder verlaagd. Het in Parijs gevestigde agentschap wijst daarbij op de recente escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten en de opnieuw stijgende brandstofprijzen.

2 uur geleden
Recordprijs diesel in VS voert druk op richting verkiezingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De dieselprijs in de Verenigde Staten is naar recordhoogte gestegen. Een gallon (3,8 liter) kostte gemiddeld voor het eerst meer dan 6 dollar, volgens autolobbyclub American Automobile Association (AAA). De stijgende prijzen zijn een probleem voor de Republikeinse Partij van president Donald Trump in aanloop naar de midterms, de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen in november.

3 uur geleden
Oordeel ACM brengt treindienst Arriva naar Parijs dichterbij

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een horde weggenomen voor de treindiensten die Arriva wil aanbieden richting Parijs. Volgens de toezichthouder komt het "economisch evenwicht" op het spoor waar de Nederlandse Spoorwegen rijden niet in gevaar, wat betekent dat de NS geen grote schade lijdt door de komst van de Arriva-treinen.

4 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig na drie verliesdagen op rij

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na drie verliesdagen op rij. De inflatievrees laaide deze week weer op door de sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het toegenomen geweld in het Midden-Oosten. Om de hoge inflatie te bestrijden, verhoogde de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag de rente in de eurozone voor de tweede keer dit jaar. De grote vraag is nu: wat gaat de Amerikaanse centrale bank doen?

5 uur geleden