Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Triodos Bank verhoogt spaarrentes

Ook Triodos Bank verhoogt spaarrentes

ZEIST (ANP) - Triodos Bank verhoogt op 1 november de spaarrentes voor particuliere en zakelijke klanten, maakt de bank bekend. Hoeveel hoger de rente voor klanten wordt, hangt af van hoeveel geld zij op hun bankrekening hebben staan.

Voor bijvoorbeeld klanten met een bedrag tot 25.000 euro verhoogt de op duurzaamheid gerichte bank de rente van 1,5 naar 1,7 procent. Mensen en bedrijven die tot 100.000 euro op hun rekening hebben staan, krijgen vanaf volgende week 1,5 procent rente.

Afgelopen weken hebben vrijwel alle banken hun spaarrentes verhoogd. Daarmee reageerden ze op de renteverhoging die de Europese Centrale Bank (ECB) in september doorvoerde. Vorige week meldde de vergelijkingssite Geld.nl dat de spaarrentes in Nederland zijn gestegen tot het hoogste niveau in ruim tien jaar, met een gemiddelde rente van 2,24 procent.

Kleinere en buitenlandse banken geven hun klanten in Nederland vaak een hogere spaarrente dan onder meer Triodos. Banken die een lagere rente bieden dan de verhogingen van de ECB kunnen meer marge pakken op spaargeld. De rente die banken krijgen als ze geld bij de centrale bank stallen is namelijk wel flink gestegen. ECB-president Christine Lagarde zei hierover in televisieprogramma Buitenhof dat mensen kunnen kiezen voor een andere bank als ze het er niet mee eens zijn dat hun bank niet zoveel spaarrente biedt. Minister Sigrid Kaag van Financiën riep de grote Nederlandse banken eerder al op om hun spaarrentes verder te verhogen.

Meer uit Financieel

Wall Street enthousiast over gesprekken Rio Tinto en Glencore

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.

2 uur geleden
Bloomberg: Paramount wil muziekzender MTV weer groot maken

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

2 uur geleden
KLM schrapt vrijdag 80 vluchten op Schiphol om winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.

3 uur geleden
Frankrijk tegen Mercosur-deal, maar akkoord komt er mogelijk toch

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.

4 uur geleden
Beurskoers Groenlandse bank fors omhoog door speculatie over VS

KOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.

5 uur geleden
Volkswagen legt productie in Duitse fabriek stil vanwege storm

EMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.

5 uur geleden
AEX verder verwijderd van 1000 punten na koersverlies chipsector

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.

6 uur geleden