Ook Triodos Bank verhoogt spaarrentes
ZEIST (ANP) - Triodos Bank verhoogt op 1 november de spaarrentes voor particuliere en zakelijke klanten, maakt de bank bekend. Hoeveel hoger de rente voor klanten wordt, hangt af van hoeveel geld zij op hun bankrekening hebben staan.
Voor bijvoorbeeld klanten met een bedrag tot 25.000 euro verhoogt de op duurzaamheid gerichte bank de rente van 1,5 naar 1,7 procent. Mensen en bedrijven die tot 100.000 euro op hun rekening hebben staan, krijgen vanaf volgende week 1,5 procent rente.
Afgelopen weken hebben vrijwel alle banken hun spaarrentes verhoogd. Daarmee reageerden ze op de renteverhoging die de Europese Centrale Bank (ECB) in september doorvoerde. Vorige week meldde de vergelijkingssite Geld.nl dat de spaarrentes in Nederland zijn gestegen tot het hoogste niveau in ruim tien jaar, met een gemiddelde rente van 2,24 procent.
Kleinere en buitenlandse banken geven hun klanten in Nederland vaak een hogere spaarrente dan onder meer Triodos. Banken die een lagere rente bieden dan de verhogingen van de ECB kunnen meer marge pakken op spaargeld. De rente die banken krijgen als ze geld bij de centrale bank stallen is namelijk wel flink gestegen. ECB-president Christine Lagarde zei hierover in televisieprogramma Buitenhof dat mensen kunnen kiezen voor een andere bank als ze het er niet mee eens zijn dat hun bank niet zoveel spaarrente biedt. Minister Sigrid Kaag van Financiën riep de grote Nederlandse banken eerder al op om hun spaarrentes verder te verhogen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is weer een biljonair dankzij koerswinsten voor zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX en autobouwer Tesla op de aandelenbeurzen in New York. Het vermogen van Musk steeg maandag met 65 miljard dollar tot 1,04 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Honderdduizenden huishoudens en bedrijven hebben een zwaardere aansluiting op het stroomnet dan ze op basis van hun verbruik waarschijnlijk nodig hebben. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Een zwaardere aansluiting is duurder dan een standaardaansluiting en daarom kunnen mensen volgens de toezichthouder mogelijk veel geld besparen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het voor iedereen in de Verenigde Staten mogelijk maakt om belastingvrije, roodgekleurde diesel te kopen. Die brandstof is normaal gesproken bedoeld voor landbouwmachines en ander materieel dat niet op de openbare weg rijdt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
12 uur geleden