Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook triatleten krijgen advies antibiotica te slikken voor Seine

Ook triatleten krijgen advies antibiotica te slikken voor Seine

NIEUWEGEIN (ANP) - Ook de Nederlandse Triathlon Bond raadt atleten aan om voor het olympische zwemonderdeel in de Seine uit voorzorg antibiotica te slikken. Volgens bondscoach Marcel Wouda gaan een of twee sporters dat waarschijnlijk ook doen, de andere helft van het vierkoppige team ziet daar door eerdere ervaringen waarschijnlijk van af. Dat laat voormalig zwembondscoach en zwemmer Wouda weten aan het ANP.

Openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal vertelde woensdag al op medisch advies antibiotica te slikken in Parijs om niet ziek te worden van het water in de Seine. Dat is na een flinke zuiveringsoperatie pas sinds enkele weken schoon genoeg om in te zwemmen. De triatleten kiezen wel voor een ander middel, omdat de bijwerkingen van de antibiotica van Van Rouwendaal te hinderlijk zouden kunnen zijn voor tijdens de hardloop- en fietsgedeeltes.

Voor Nederland komen op 30 juli Mitch Kolkman en Richard Murray uit bij de mannen, een dag later volgen triatletes Maya Kingma en Rachel Klamer. Op 5 augustus is de gemengde estafette.

Bekend terrein

Volgens Wouda is het innemen van antibiotica niet geheel nieuw in de sport. Vorig jaar tijdens een testwedstrijd in Parijs werd dit ook al geadviseerd aan de triatleten. En uit zorg om de waterkwaliteit tijdens de Spelen in Rio de Janeiro werden openwaterzwemmers Ferry Weertman en Van Rouwendaal in 2016 zelfs ingeënt tegen "zeer serieuze ziektes". Daar hebben de Fransen volgens Wouda dit jaar ook voor gekozen, maar de Nederlandse atleten krijgen dat advies niet.

"De laatste drie Spelen was de waterkwaliteit steeds een issue, maar elke keer is het goedgekomen. Nu is het nog de vraag, omdat de waardes pas sinds drie weken goed zijn om in te zwemmen", zegt de bondscoach, die op basis van de tests en de weersverwachtingen wel verwacht dat de Seine schoon genoeg zal zijn. Anders is het een optie dat het zwemgedeelte van de triatlon wordt geschrapt.

"Het is een moeilijk vraagstuk hoe we de veiligheid van atleten moeten afwegen tegen het hebben van zo'n iconisch decor. Ik heb vorig jaar in de Seine gezwommen met de triatleten voor parcoursverkenning. Dat was zo enorm iconisch en gaaf. Maar je speelt wel met de veiligheid van atleten", aldus voormalig wereldkampioen Wouda, die zelf geen antibiotica innam voor zijn duik in de rivier.

Meer uit Sport

Tourpeloton gepresenteerd aan fans voor Sagrada Família

BARCELONA (ANP) - De deelnemers aan de Tour de France zijn voor de Sagrada Família in Barcelona gepresenteerd aan duizenden wielerfans. Tijdens de anderhalf uur durende presentatie kwamen alle renners langs, met de ploeg UAE Team Emirates van viervoudig winnaar en titelverdediger Tadej Pogačar als laatste.

4 uur geleden
Duitse media: bondscoach Nagelsmann wordt alsnog ontslagen

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Duitse media stellen dat Julian Nagelsmann alsnog wordt ontslagen als bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Bild meldt dat hem al is geadviseerd om de eer aan zichzelf te houden en op te stappen.

5 uur geleden
Pogačar ziet meer concurrenten in Tour dan alleen Vingegaard

BARCELONA (ANP) - Tadej Pogačar denkt niet alleen aan tweevoudig winnaar Jonas Vingegaard als concurrent in de jacht op zijn vijfde eindzege in de Tour de France. "Er zijn er nog wel wat meer die voor de overwinning kunnen gaan. Maar de concurrentie met Jonas is de afgelopen jaren inderdaad boeiend geweest. Ik hoop dat dat nog lang zo doorgaat, want we stuwen elkaar steeds weer naar een hoger niveau", zei de 27-jarige Sloveen van UAE Team Emirates tijdens een persconferentie in Barcelona.

5 uur geleden
Vingegaard voelt zich fitter voor Tour na andere voorbereiding

BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard voelt zich in aanloop naar de start van de Tour de France beter dan de afgelopen jaren. Na het opnieuw missen van de eindzege vorig jaar besloot de tweevoudig winnaar uit Denemarken met zijn ploeg Visma-Lease a Bike de voorbereiding om te gooien. Vingegaard (29) won in mei overtuigend de Giro d'Italia en dat heeft hem veel goed gedaan.

5 uur geleden
Tourvorm 'ervaren' Arensman nog onzeker maand na Giro

BARCELONA (ANP) - Tweevoudig ritwinnaar Thymen Arensman zit nog in onzekerheid over zijn vorm en fitheid tijdens de komende Tour de France, die zaterdag begint in Barcelona. Ruim een maand geleden reed hij voor het klassement in de Giro d'Italia, waarin hij als vierde eindigde. De 26-jarige wielrenner van Netcompany Ineos combineerde de twee grote rondes vorig jaar ook al, wat hem bij zijn Tourdebuut twee ritzeges opleverde.

17 uur geleden
Verenigde Staten treffen België in achtste finales WK voetbal

SANTA CLARA (ANP) - De Verenigde Staten spelen in de nacht van dinsdag op woensdag in de achtste finales van het WK voetbal in Seattle tegen België. Het elftal van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Bosnië en Herzegovina in de zestiende finales in de nacht van woensdag op donderdag met 2-0. Het publiek in het afgeladen San Francisco Bay Area Stadium vierde na afloop massaal feest.

20 uur geleden
FIFA-baas Infantino condoleert nabestaanden overleden fans Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft de nabestaanden van de overleden Mexicaanse voetbalfans gecondoleerd. Gastland Mexico won in de nacht van dinsdag op woensdag met 2-0 van Ecuador in de zestiende finales van het WK. Bij de festiviteiten na afloop overleden vier Mexicaanse supporters.

20 uur geleden