Ook trainers sneller bestraft bij commentaar op arbitrage
ZEIST (ANP) - In navolging van spelers krijgen ook trainers in het Nederlandse betaalde voetbal voortaan sneller een gele kaart bij commentaar op de wedstrijdleiding. Dat meldde de KNVB tijdens een mediadag over de arbitrage in Zeist, waarbij de voetbalbond onder meer de veranderde spelregels uitlegde.
Het was al bekend dat voortaan alleen de aanvoerders van teams in discussie mogen met de scheidsrechter. Doen andere spelers dat, dan levert dat geel op. Tijdens de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen tussen PSV en Feyenoord om de Johan Cruijff Schaal (4-4) ging dat zondag nog niet helemaal goed. Scheidsrechter Jeroen Manschot had na de 1-0 van PSV eerder geel moeten geven aan Feyenoorders die zich bij hem beklaagden, liet de KNVB aan de hand van beelden zien.
Voor trainers wordt nu dezelfde lijn gehanteerd, maakte de bond duidelijk aan de hand van een video van de wedstrijd tussen PSV en Heracles Almelo van vorig seizoen (2-0). Heracles-speler Bryan Limbombe kreeg binnen een kwartier een rode kaart, tot woede van Heracles-trainer Erwin van de Looi. Dingen die hij destijds nog zonder gevolgen kon roepen, worden vanaf nu wel bestraft.
Enkele regels aangepast
De KNVB liet weten dat nog enkele regels zijn aangepast. Hands bij een doelpoging van de tegenstander levert alleen nog rood op als het opzettelijk gebeurt. Doet een speler het zonder opzet, in een zogenoemde 'voetbalactie', volstaat voortaan geel. Als een speler te vroeg inloopt bij een strafschop, wordt dat niet in alle gevallen meer bestraft. Dat gebeurt alleen als de speler er zelf voordeel bij heeft of de tegenpartij nadeel.
Als na het trekken van lijnen door de videoscheidsrechter niet duidelijk is of iemand wel of niet buitenspel staat, krijgt de aanvallende partij voortaan het voordeel van de twijfel. De regel was tot en met vorig seizoen dat in die gevallen vast werd gehouden aan de beslissing die de arbitrage op het veld had gemaakt.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
9 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
11 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
13 uur geleden