Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook trainers sneller bestraft bij commentaar op arbitrage

Ook trainers sneller bestraft bij commentaar op arbitrage

ZEIST (ANP) - In navolging van spelers krijgen ook trainers in het Nederlandse betaalde voetbal voortaan sneller een gele kaart bij commentaar op de wedstrijdleiding. Dat meldde de KNVB tijdens een mediadag over de arbitrage in Zeist, waarbij de voetbalbond onder meer de veranderde spelregels uitlegde.

Het was al bekend dat voortaan alleen de aanvoerders van teams in discussie mogen met de scheidsrechter. Doen andere spelers dat, dan levert dat geel op. Tijdens de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen tussen PSV en Feyenoord om de Johan Cruijff Schaal (4-4) ging dat zondag nog niet helemaal goed. Scheidsrechter Jeroen Manschot had na de 1-0 van PSV eerder geel moeten geven aan Feyenoorders die zich bij hem beklaagden, liet de KNVB aan de hand van beelden zien.

Voor trainers wordt nu dezelfde lijn gehanteerd, maakte de bond duidelijk aan de hand van een video van de wedstrijd tussen PSV en Heracles Almelo van vorig seizoen (2-0). Heracles-speler Bryan Limbombe kreeg binnen een kwartier een rode kaart, tot woede van Heracles-trainer Erwin van de Looi. Dingen die hij destijds nog zonder gevolgen kon roepen, worden vanaf nu wel bestraft.

Enkele regels aangepast

De KNVB liet weten dat nog enkele regels zijn aangepast. Hands bij een doelpoging van de tegenstander levert alleen nog rood op als het opzettelijk gebeurt. Doet een speler het zonder opzet, in een zogenoemde 'voetbalactie', volstaat voortaan geel. Als een speler te vroeg inloopt bij een strafschop, wordt dat niet in alle gevallen meer bestraft. Dat gebeurt alleen als de speler er zelf voordeel bij heeft of de tegenpartij nadeel.

Als na het trekken van lijnen door de videoscheidsrechter niet duidelijk is of iemand wel of niet buitenspel staat, krijgt de aanvallende partij voortaan het voordeel van de twijfel. De regel was tot en met vorig seizoen dat in die gevallen vast werd gehouden aan de beslissing die de arbitrage op het veld had gemaakt.

Meer uit Voetbal

Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

14 minuten geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

4 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

6 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

16 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

18 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

19 uur geleden