Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook trainers sneller bestraft bij commentaar op arbitrage

Ook trainers sneller bestraft bij commentaar op arbitrage

ZEIST (ANP) - In navolging van spelers krijgen ook trainers in het Nederlandse betaalde voetbal voortaan sneller een gele kaart bij commentaar op de wedstrijdleiding. Dat meldde de KNVB tijdens een mediadag over de arbitrage in Zeist, waarbij de voetbalbond onder meer de veranderde spelregels uitlegde.

Het was al bekend dat voortaan alleen de aanvoerders van teams in discussie mogen met de scheidsrechter. Doen andere spelers dat, dan levert dat geel op. Tijdens de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen tussen PSV en Feyenoord om de Johan Cruijff Schaal (4-4) ging dat zondag nog niet helemaal goed. Scheidsrechter Jeroen Manschot had na de 1-0 van PSV eerder geel moeten geven aan Feyenoorders die zich bij hem beklaagden, liet de KNVB aan de hand van beelden zien.

Voor trainers wordt nu dezelfde lijn gehanteerd, maakte de bond duidelijk aan de hand van een video van de wedstrijd tussen PSV en Heracles Almelo van vorig seizoen (2-0). Heracles-speler Bryan Limbombe kreeg binnen een kwartier een rode kaart, tot woede van Heracles-trainer Erwin van de Looi. Dingen die hij destijds nog zonder gevolgen kon roepen, worden vanaf nu wel bestraft.

Enkele regels aangepast

De KNVB liet weten dat nog enkele regels zijn aangepast. Hands bij een doelpoging van de tegenstander levert alleen nog rood op als het opzettelijk gebeurt. Doet een speler het zonder opzet, in een zogenoemde 'voetbalactie', volstaat voortaan geel. Als een speler te vroeg inloopt bij een strafschop, wordt dat niet in alle gevallen meer bestraft. Dat gebeurt alleen als de speler er zelf voordeel bij heeft of de tegenpartij nadeel.

Als na het trekken van lijnen door de videoscheidsrechter niet duidelijk is of iemand wel of niet buitenspel staat, krijgt de aanvallende partij voortaan het voordeel van de twijfel. De regel was tot en met vorig seizoen dat in die gevallen vast werd gehouden aan de beslissing die de arbitrage op het veld had gemaakt.

Meer uit Voetbal

Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

9 minuten geleden
Vitesse wacht nog op definitieve goedkeuring overname

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".

38 minuten geleden
Spaanse spits Aghehowa lijkt door blessure WK voetbal te missen

PORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).

1 uur geleden
Timber en De Lange zien trainer De Zerbi vertrekken bij Marseille

MARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.

3 uur geleden
Chelsea geeft 2-0-voorsprong weg en speelt gelijk tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.

13 uur geleden
Slot beleeft 'zwaarste seizoen' met 'ondermaats' Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."

21 uur geleden
Fortuna Sittard lijft ervaren doelman Marsman in

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.

1 dag geleden