Ook trainers sneller bestraft bij commentaar op arbitrage
ZEIST (ANP) - In navolging van spelers krijgen ook trainers in het Nederlandse betaalde voetbal voortaan sneller een gele kaart bij commentaar op de wedstrijdleiding. Dat meldde de KNVB tijdens een mediadag over de arbitrage in Zeist, waarbij de voetbalbond onder meer de veranderde spelregels uitlegde.
Het was al bekend dat voortaan alleen de aanvoerders van teams in discussie mogen met de scheidsrechter. Doen andere spelers dat, dan levert dat geel op. Tijdens de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen tussen PSV en Feyenoord om de Johan Cruijff Schaal (4-4) ging dat zondag nog niet helemaal goed. Scheidsrechter Jeroen Manschot had na de 1-0 van PSV eerder geel moeten geven aan Feyenoorders die zich bij hem beklaagden, liet de KNVB aan de hand van beelden zien.
Voor trainers wordt nu dezelfde lijn gehanteerd, maakte de bond duidelijk aan de hand van een video van de wedstrijd tussen PSV en Heracles Almelo van vorig seizoen (2-0). Heracles-speler Bryan Limbombe kreeg binnen een kwartier een rode kaart, tot woede van Heracles-trainer Erwin van de Looi. Dingen die hij destijds nog zonder gevolgen kon roepen, worden vanaf nu wel bestraft.
Enkele regels aangepast
De KNVB liet weten dat nog enkele regels zijn aangepast. Hands bij een doelpoging van de tegenstander levert alleen nog rood op als het opzettelijk gebeurt. Doet een speler het zonder opzet, in een zogenoemde 'voetbalactie', volstaat voortaan geel. Als een speler te vroeg inloopt bij een strafschop, wordt dat niet in alle gevallen meer bestraft. Dat gebeurt alleen als de speler er zelf voordeel bij heeft of de tegenpartij nadeel.
Als na het trekken van lijnen door de videoscheidsrechter niet duidelijk is of iemand wel of niet buitenspel staat, krijgt de aanvallende partij voortaan het voordeel van de twijfel. De regel was tot en met vorig seizoen dat in die gevallen vast werd gehouden aan de beslissing die de arbitrage op het veld had gemaakt.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
24 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
46 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
58 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
4 uur geleden