Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook trainers sneller bestraft bij commentaar op arbitrage

Ook trainers sneller bestraft bij commentaar op arbitrage

ZEIST (ANP) - In navolging van spelers krijgen ook trainers in het Nederlandse betaalde voetbal voortaan sneller een gele kaart bij commentaar op de wedstrijdleiding. Dat meldde de KNVB tijdens een mediadag over de arbitrage in Zeist, waarbij de voetbalbond onder meer de veranderde spelregels uitlegde.

Het was al bekend dat voortaan alleen de aanvoerders van teams in discussie mogen met de scheidsrechter. Doen andere spelers dat, dan levert dat geel op. Tijdens de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen tussen PSV en Feyenoord om de Johan Cruijff Schaal (4-4) ging dat zondag nog niet helemaal goed. Scheidsrechter Jeroen Manschot had na de 1-0 van PSV eerder geel moeten geven aan Feyenoorders die zich bij hem beklaagden, liet de KNVB aan de hand van beelden zien.

Voor trainers wordt nu dezelfde lijn gehanteerd, maakte de bond duidelijk aan de hand van een video van de wedstrijd tussen PSV en Heracles Almelo van vorig seizoen (2-0). Heracles-speler Bryan Limbombe kreeg binnen een kwartier een rode kaart, tot woede van Heracles-trainer Erwin van de Looi. Dingen die hij destijds nog zonder gevolgen kon roepen, worden vanaf nu wel bestraft.

Enkele regels aangepast

De KNVB liet weten dat nog enkele regels zijn aangepast. Hands bij een doelpoging van de tegenstander levert alleen nog rood op als het opzettelijk gebeurt. Doet een speler het zonder opzet, in een zogenoemde 'voetbalactie', volstaat voortaan geel. Als een speler te vroeg inloopt bij een strafschop, wordt dat niet in alle gevallen meer bestraft. Dat gebeurt alleen als de speler er zelf voordeel bij heeft of de tegenpartij nadeel.

Als na het trekken van lijnen door de videoscheidsrechter niet duidelijk is of iemand wel of niet buitenspel staat, krijgt de aanvallende partij voortaan het voordeel van de twijfel. De regel was tot en met vorig seizoen dat in die gevallen vast werd gehouden aan de beslissing die de arbitrage op het veld had gemaakt.

Meer uit Voetbal

Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

5 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

5 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

8 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

8 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

9 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

10 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

13 uur geleden