Ook tennissers Hurkacz, De Minaur en Dimitrov komen naar Rotterdam
AMSTERDAM (ANP) - Tennissers Hubert Hurkacz, Alex de Minaur en Grigor Dimitrov doen volgende maand ook mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Daarmee is het aantal spelers uit de top 10 op zes gekomen. Toernooidirecteur Richard Krajicek presenteerde dinsdag, in Amsterdam, het volledige deelnemersveld.
De Pool Hurkacz is de nummer 9 van de wereld, de Australiër De Minaur staat één plek lager. De Bulgaar Dimitrov is opgeklommen naar plek 13 op de mondiale ranglijst. Eerder maakte het toernooi al bekend dat Jannik Sinner, Daniil Medvedev, Andrej Roeblev en Holger Rune, allemaal spelers uit de top 10, meedoen in Ahoy.
Hamad Medjedovic heeft van Krajicek een wildcard ontvangen. De 20-jarige Serviër wordt gezien als een van de aankomende spelers op de ATP-tour. Eind vorig jaar was hij de beste op de Next Gen ATP Finals, het toernooi voor de beste beloften van het seizoen.
Ranking
Ook Botic van de Zandschulp en Gaël Monfils hebben een wildcard gekregen. Mogelijk dat Van de Zandschulp nog op basis van zijn ranking wordt toegelaten waardoor er een wildcard vrijkomt.
Het ABN AMRO Open begint op 12 februari en duurt tot en met 18 februari.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
1 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
2 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
4 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
5 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.
5 uur geleden