
Ook tennisser Van de Zandschulp naar laatste acht in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - In navolging van Tallon Griekspoor heeft ook Botic van de Zandschulp de laatste acht bereikt op een ATP-toernooi in Melbourne. Van de Zandschulp (26) was de Amerikaan Mackenzie McDonald, de nummer 55 van de wereld, met 6-2 7-5 de baas.
In de tweede set maakte Van de Zandschulp een 4-1-achterstand ongedaan. Op 5-5 plaatste hij nogmaals een break, waarna hij het op eigen service afmaakte met een lovegame.
"Ik denk dat ik het jaar ben begonnen met twee solide overwinningen. Ik heb goed en geduldig gespeeld en denk dat mijn niveau aan het begin van het seizoen wel in orde is. Ik voel me goed en fit, maar het is toch altijd even afwachten hoe het niveau in wedstrijden is", aldus Van de Zandschulp.
Goed op weg
"Het spelen van oefenpotjes is toch wat anders en het is fijn als je vroeg in het seizoen meteen een aantal potten kan spelen. En ik ben goed op weg. Melbourne voelt inmiddels al erg vertrouwd."
In de kwartfinales neemt Van de Zandschulp het op tegen de Bulgaar Grigor Dimitrov, de nummer 28 van de wereld. Zelf is Van de Zandschulp de mondiale nummer 57. "Een interessante wedstrijd. Ik heb het vertrouwen om van zulke jongens te kunnen winnen. Ik kijk er erg naar uit om tegen hem te spelen."
Djokovic
Vorig jaar reikte de nummer 2 van Nederland ook tot de kwartfinales in Melbourne. De Australische stad is momenteel in de ban van Novak Djokovic, die woensdag het land niet in mocht.
"Het is niet echt het onderwerp van gesprek in de kleedkamer. De ene speler is er wat opener over dan de ander. Ik heb het meegekregen, maar was vooral met mijn eigen tennis bezig", aldus Van de Zandschulp. "Het was dit jaar wel wat meer administratie dan gewoonlijk, maar ik had geen enkel probleem bij aankomst. Ik hoefde alleen een PCR-test te doen, maar mocht vervolgens gaan en staan waar ik maar wilde."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
17 uur geleden