Ook tennisser Van de Zandschulp naar laatste acht in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - In navolging van Tallon Griekspoor heeft ook Botic van de Zandschulp de laatste acht bereikt op een ATP-toernooi in Melbourne. Van de Zandschulp (26) was de Amerikaan Mackenzie McDonald, de nummer 55 van de wereld, met 6-2 7-5 de baas.
In de tweede set maakte Van de Zandschulp een 4-1-achterstand ongedaan. Op 5-5 plaatste hij nogmaals een break, waarna hij het op eigen service afmaakte met een lovegame.
"Ik denk dat ik het jaar ben begonnen met twee solide overwinningen. Ik heb goed en geduldig gespeeld en denk dat mijn niveau aan het begin van het seizoen wel in orde is. Ik voel me goed en fit, maar het is toch altijd even afwachten hoe het niveau in wedstrijden is", aldus Van de Zandschulp.
Goed op weg
"Het spelen van oefenpotjes is toch wat anders en het is fijn als je vroeg in het seizoen meteen een aantal potten kan spelen. En ik ben goed op weg. Melbourne voelt inmiddels al erg vertrouwd."
In de kwartfinales neemt Van de Zandschulp het op tegen de Bulgaar Grigor Dimitrov, de nummer 28 van de wereld. Zelf is Van de Zandschulp de mondiale nummer 57. "Een interessante wedstrijd. Ik heb het vertrouwen om van zulke jongens te kunnen winnen. Ik kijk er erg naar uit om tegen hem te spelen."
Djokovic
Vorig jaar reikte de nummer 2 van Nederland ook tot de kwartfinales in Melbourne. De Australische stad is momenteel in de ban van Novak Djokovic, die woensdag het land niet in mocht.
"Het is niet echt het onderwerp van gesprek in de kleedkamer. De ene speler is er wat opener over dan de ander. Ik heb het meegekregen, maar was vooral met mijn eigen tennis bezig", aldus Van de Zandschulp. "Het was dit jaar wel wat meer administratie dan gewoonlijk, maar ik had geen enkel probleem bij aankomst. Ik hoefde alleen een PCR-test te doen, maar mocht vervolgens gaan en staan waar ik maar wilde."
Meer uit Sport
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
4 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
13 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
15 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
21 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
1 dag geleden