Ook Svitolina vroegtijdig klaar op Roland Garros
PARIJS (ANP) - De Oekraïense Elina Svitolina is de volgende tennisster uit de top 10 die al in een vroeg stadium Roland Garros heeft moeten verlaten. De Tsjechische Barbora Krejcikova was in de derde ronde te sterk voor de nummer 5 van de plaatsingslijst. Ze won in twee sets: 6-3 6-2.
Door de nederlaag van Svitolina zijn er bij het grandslamtoernooi van Parijs nog maar drie speelsters over van de tien hoogst gerangschikte tennissters. De als vierde geplaatste Sofia Kenin en titelverdedigster Iga Swiatek komen later op zaterdag in actie voor hun partij in de derde ronde. Serena Williams, de nummer 7 van de plaatsingslijst, is al door naar de laatste zestien.
Voor Krejcikova is het het tweede jaar op rij dat ze de vierde ronde haalt op Roland Garros. Ze treft daarin de Amerikaanse Sloane Stephens.
Meer uit Sport
KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
12 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
15 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
18 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
18 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
19 uur geleden