Ook Surinaamse parlementsvoorzitter Brunswijk heeft corona
PARAMARIBO (ANP) - Ronnie Brunswijk, de nieuwe voorzitter van het Surinaamse parlement, is besmet met het coronavirus en opgenomen in het ziekenhuis. Dat meldden Surinaamse media.
Eerder werd al bekend dat drie andere politici van de beoogde nieuwe Surinaamse regeringscoalitie zijn besmet met het coronavirus. Het gaat om Paul Somohardjo (voorzitter van de PL), Jerrel Pawiroredjo (vicevoorzitter van de NPS) en NPS-voorzitter Gregory Rusland. De beoogde nieuwe president van Suriname, Chan Santokhi, is niet besmet, zo liet zijn partij VHP weten.
Volgens Surinaamse media ligt Brunswijk op de intensievezorgafdeling, net als Somohardjo. De andere twee zieke politici zitten thuis in isolatie.
In Suriname zijn tot nu toe 535 besmettingen met het coronavirus vastgesteld. Dertien mensen zijn aan de gevolgen overleden.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
8 uur geleden