Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook stress houdt zwemster Van Rouwendaal niet van wereldtitel af

Ook stress houdt zwemster Van Rouwendaal niet van wereldtitel af

DOHA (ANP) - Openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal had voor de WK-finale op de 10 kilometer het gevoel dat ze kon winnen. "Een paar keer in je carrière heb je dat en vandaag was dat gevoel heel sterk", liet ze via de zwembond vanuit Doha weten nadat ze voor de tweede keer in haar loopbaan wereldkampioen was geworden op de 10 kilometer. Van Rouwendaal, 's morgens naar eigen zeggen nog misselijk van de stress, bleef na een kleine twee uur zwemmen de Spaanse María de Valdés net voor.

"Ik had goed getraind en voelde me de laatste dagen heel erg zelfverzekerd. Ik wist dat ik kon winnen en kwam zeker niet alleen voor dat olympisch ticket." Omdat ze bij de vorige WK in het Japanse Fukuoka de medailles net had gemist, moest ze in Doha nog bij de eerste dertien zwemsters eindigen om deelname aan de Olympische Spelen van Parijs veilig te stellen. In de Franse hoofdstad mikt ze op een derde medaille na het goud van Rio 2016, gevolgd door een zilveren plak op de Spelen van Tokio.

Hoewel ze zich goed voelde was er 's ochtends toch het besef dat het nog wel even moest gebeuren. "Ik dacht: oei, je moet het nog wel even doen. Ik was misselijk bij het ontbijt van de wedstrijdstress. In de laatste ronde verloor ik veel plekken door die Spaanse. Er was een gat van 10 meter naar Moesha Johnson, mijn trainingsmaatje in Maagdenburg. Ze woont bij mij en we zijn de beste vriendinnen. Ik wist dat zij goed een tempo kan zwemmen."

Vooruitblik op Spelen

De Valdés dichtte het gat en Van Rouwendaal volgde even het spoor van de Australische. "Ik moest kiezen voor een kant, waarbij ik wist dat Mo de zwakste was in de sprint. Ze heeft me wel goed naar voren gebracht. Daarna moest ik nog alles geven. Mijn aantikken was niet eens zo goed getimed. Maar ik wist dat ik voor lag, dan mag je wel een foutje maken."

Haar tweede wereldtitel betekende veel voor de 30-jarige Van Rouwendaal. "Er zullen mensen zeggen: je moet niet nu winnen, maar straks in Parijs. Maar ik vind dit ook mooi. Als ik op de Spelen derde word dan is dat zo. Niemand pakt deze titel nog af van mij en ik ben gewoon trots."

Meer uit Sport

Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

2 uur geleden
Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

11 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

12 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

15 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

16 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

16 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

17 uur geleden