Ook stevige winsten op Wall Street, olieprijzen dalen hard
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige winsten gesloten. De graadmeters volgden daarbij het voorbeeld van de winsten op de Europese beurzen eerder op de dag. Met name koopjesjagers leken hun slag te slaan. Tijdens de sessie zakte de olieprijzen hard weg, nadat deze als gevolg van de oorlog in Oekraïne de voorbije weken juist hard opliepen. Zo was een vat Amerikaanse olie bij de slotbel nu dik 10 procent goedkoper.
De exacte reden voor de prijsval van olie blijft gissen. De Amerikaanse president Joe Biden kondigde eerder aan Russische olie in de ban te doen. Daarbij gaan er geruchten dat hij meer bondgenoten van een dergelijke stap weet te overtuigen. Daartegenover zouden landen van oliekartel OPEC en bondgenoten juist hun productie kunnen verhogen als daarom zou worden gevraagd. Amerikaanse olie zakte tot 110,40 dollar per vat, waarbij de prijs eerder deze week nog piekte rond de 130 dollar. Brentolie werd 11,7 procent goedkoper tot 113,05 dollar per vat.
In het kielzog van de olieprijzen verloren olieconcerns als Chevron en ExxonMobil tot 5,7 procent. Ook oliedienstverleners als Schlumberger en Halliburton stonden met verliezen van dik 5 procent bij de zakkers. De leidende Dow-Jonesindex sloot met een winst van 2 procent op 33.286,25 punten. De brede S&P 500 won 2,6 procent tot 4277,88 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 3,6 procent tot 13.255,55 punten.
Tesla
Tesla won dik 4 procent aan waarde. De autoproducent betaalt Oekraïense werknemers die gevraagd worden om terug te keren naar hun land om dat te verdedigen tegen de Russen zeker drie maanden loon door. Amazon won 2,4 procent. De techonderneming schort de verzending van producten naar particuliere klanten in Rusland en Belarus op in een reactie op de oorlog in Oekraïne. Ook hebben Russen en Belarussen tot nader order geen toegang meer tot streamingdienst Amazon Prime. Ook andere diensten aan Rusland worden gestaakt.
Bumble werd bijna 42 procent meer waard na goed ontvangen kwartaalcijfers. Ook verhoogden analisten van BMO het advies voor het aandeel van het datingbedrijf, dat volgens hen met bijna 200 procent in koers kan stijgen. Soepfabrikant Campbell Soup, die ook met cijfers kwam, won 0,8 procent. PayPal steeg 5,6 procent, ondanks een adviesverlaging door analisten van Bank of America.
De euro was 1,1066 dollar waard, tegenover 1,1081 dollar bij het slot van de beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.
17 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
1 dag geleden