Ook stevige winsten op Wall Street, olieprijzen dalen hard
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige winsten gesloten. De graadmeters volgden daarbij het voorbeeld van de winsten op de Europese beurzen eerder op de dag. Met name koopjesjagers leken hun slag te slaan. Tijdens de sessie zakte de olieprijzen hard weg, nadat deze als gevolg van de oorlog in Oekraïne de voorbije weken juist hard opliepen. Zo was een vat Amerikaanse olie bij de slotbel nu dik 10 procent goedkoper.
De exacte reden voor de prijsval van olie blijft gissen. De Amerikaanse president Joe Biden kondigde eerder aan Russische olie in de ban te doen. Daarbij gaan er geruchten dat hij meer bondgenoten van een dergelijke stap weet te overtuigen. Daartegenover zouden landen van oliekartel OPEC en bondgenoten juist hun productie kunnen verhogen als daarom zou worden gevraagd. Amerikaanse olie zakte tot 110,40 dollar per vat, waarbij de prijs eerder deze week nog piekte rond de 130 dollar. Brentolie werd 11,7 procent goedkoper tot 113,05 dollar per vat.
In het kielzog van de olieprijzen verloren olieconcerns als Chevron en ExxonMobil tot 5,7 procent. Ook oliedienstverleners als Schlumberger en Halliburton stonden met verliezen van dik 5 procent bij de zakkers. De leidende Dow-Jonesindex sloot met een winst van 2 procent op 33.286,25 punten. De brede S&P 500 won 2,6 procent tot 4277,88 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 3,6 procent tot 13.255,55 punten.
Tesla
Tesla won dik 4 procent aan waarde. De autoproducent betaalt Oekraïense werknemers die gevraagd worden om terug te keren naar hun land om dat te verdedigen tegen de Russen zeker drie maanden loon door. Amazon won 2,4 procent. De techonderneming schort de verzending van producten naar particuliere klanten in Rusland en Belarus op in een reactie op de oorlog in Oekraïne. Ook hebben Russen en Belarussen tot nader order geen toegang meer tot streamingdienst Amazon Prime. Ook andere diensten aan Rusland worden gestaakt.
Bumble werd bijna 42 procent meer waard na goed ontvangen kwartaalcijfers. Ook verhoogden analisten van BMO het advies voor het aandeel van het datingbedrijf, dat volgens hen met bijna 200 procent in koers kan stijgen. Soepfabrikant Campbell Soup, die ook met cijfers kwam, won 0,8 procent. PayPal steeg 5,6 procent, ondanks een adviesverlaging door analisten van Bank of America.
De euro was 1,1066 dollar waard, tegenover 1,1081 dollar bij het slot van de beurzen eerder op de dag.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
3 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
5 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
1 dag geleden