Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook spullen op spoor gelegd in Deurne, politie onderzoekt beelden

Ook spullen op spoor gelegd in Deurne, politie onderzoekt beelden

DEURNE (ANP) - Ook in het buitengebied van het Brabantse Deurne blijken "objecten" op het spoor te zijn gelegd in de nacht van maandag op dinsdag. De politie onderzoekt beelden van een auto die iets voor 03.30 uur stilstond bij een verkeersdrempel op de Griendtsveenseweg, enkele kilometers buiten de bebouwde kom aan de oostkant van Deurne. Die weg ligt naast het spoor.

"We komen graag meer te weten over deze auto en de bestuurder daarvan", zegt de politie in een getuigenoproep. Volgens de politie was geen treinverkeer mogelijk door de niet nader omschreven spullen op het spoor. Tegen de ochtendspits was op de lijn tussen Eindhoven en Venlo, waar Deurne aan ligt, weer treinverkeer mogelijk.

Volgens spoorbeheerder ProRail is in totaal op ruim dertig plaatsen het treinverkeer platgelegd door materiaal op het spoor, waaronder ijzeren buizen. Op de meeste plekken werd dat in de vroege ochtend aangetroffen, maar ook in de loop van de dag legden onbekenden op enkele plekken opnieuw spullen op het spoor. Die acties zijn nog door niemand opgeëist.

Meer uit Binnenland

XR gooit nepolie op ingang Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Aanhangers van Extinction Rebellion hebben dinsdag bij Prinsjesdag een blauwzwart goedje op de ramen van de ingang van het tijdelijke gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag gegooid. Volgens de groep ging het om nepolie. De ramen van het Kamergebouw moesten daarom schoongemaakt worden, zag een ANP-verslaggever.

16 minuten geleden
Balkonscène met koning en familie op paleis goed verlopen

DEN HAAG (ANP) - De balkonscène met de koning en zijn familie op Paleis Noordeinde is zonder problemen verlopen. Anders dan in 2022 was er geen geschreeuw of boegeroep, zag een ANP-verslaggever in Den Haag.

58 minuten geleden
ME ingezet bij blokkade boeren op N310 bij Stroe

STROE (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft dinsdagmiddag ingegrepen bij een blokkade door boeren op de N310 bij de Gelderse plaats Stroe. Dat meldt de politie. De boeren demonstreerden op een viaduct over de A1 met meerdere tractoren. Ook is er iets in brand gestoken.

1 uur geleden
CNV wil dat Kamer zich verzet tegen plannen sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - CNV roept de Tweede Kamer op om de voorgenomen bezuinigingen van het kabinet rond sociale zekerheid weg te stemmen. "Het kabinet heeft zijn keuze gemaakt. Nu is de Kamer aan zet", zegt voorzitter Hans Van den Heuvel van de vakbond op Prinsjesdag.

1 uur geleden
Eerste troonrede onder Jetten is langste sinds de eeuwwisseling

DEN HAAG (ANP) - De eerste troonrede onder premier Rob Jetten was de langste sinds de eeuwwisseling. Koning Willem-Alexander droeg in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag 2894 woorden voor. Het gemiddelde sinds 2000 ligt een stuk lager, namelijk 2181 woorden.

1 uur geleden
Rapport over psyche moordverdachte Lisa nog niet gereed

AMSTERDAM (ANP) - Het rapport van het Pieter Baan Centrum (PBC) met bevindingen over de psyche van de verdachte van de dood van de 17-jarige Lisa wordt op zijn vroegst eind oktober verwacht. Dat werd dinsdag duidelijk tijdens een nieuwe inleidende zitting in de zaak tegen verdachte Chris Jude (23).

1 uur geleden
Nieuwe spoorstoringen door sabotage op dezelfde plekken

DEN HAAG (ANP) - Op treinsporen waar eerder dinsdagochtend buizen zijn neergelegd, zijn na het opruimen door ProRail weer nieuwe materialen gelegd. De spoorbeheerder krijgt dus opnieuw meldingen van storingen op dezelfde locaties. Een woordvoerder kan niet zeggen of het opnieuw om buizen gaat.

1 uur geleden