Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook sprintraces Formule 1 in België en Verenigde Staten

Ook sprintraces Formule 1 in België en Verenigde Staten

LONDEN (ANP) - De Formule 1 heeft de circuits aangewezen waar volgend jaar de sprintraces worden gehouden. De Grote Prijs van België op het circuit van Spa-Francorchamps krijgt één van de zes sprintraces. Ook Qatar, Azerbeidzjan en de Verenigde Staten mogen in 2023 voor het eerst een sprintrace houden. Oostenrijk en Brazilië hielden dit jaar al een sprintrace en doen dat volgend jaar ook weer.

De Formule 1 besloot eerder al het aantal sprintraces te verdubbelen van drie naar zes. Volgens de organisatie van de koningsklasse is het format een succesvolle toevoeging gebleken. "We hebben enorm positieve reacties gehad op de sprintevenementen en we willen de fans volgend jaar graag nog meer actie presenteren", aldus Formule 1-baas Stefano Domenicali.

De sprintraces worden gehouden op circuits die daar volgens onderzoek van de Formule 1 het beste geschikt voor zijn. Het gaat dan met name over de mogelijkheden om in te halen, dicht achter elkaar te rijden en hoge snelheden te halen. Het circuit in Zandvoort behoort daar niet toe.

Kritiek

De sprintraces vinden altijd plaats op de zaterdag in een raceweekeinde en de uitslag bepaalt de startvolgorde voor de hoofdrace op zondag. De top 8 scoort WK-punten. De Formule 1-kalender telt volgend jaar minstens 23 races.

Wereldkampioen Max Verstappen liet zich dit jaar gelden als kritisch beschouwer van de sprintraces. "Ik ben er geen fan van, het voelt alsof we niet echt racen", zei hij in Brazilië, waar de derde sprintrace werd verreden. "Je krijgt inderdaad wat punten, maar je weet ook dat je niet voluit kunt gaan omdat het er een dag later pas echt om gaat. Je ziet ook weinig inhaalpogingen. Ik beleef er weinig plezier aan."

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

4 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

4 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

6 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

8 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

9 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

11 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden