Ook sponsors van België mijden WK in Qatar vanwege mensenrechten
BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING België, de sponsor van de nationale voetbalploeg van België, neemt eind van dit jaar geen klanten of medewerkers mee naar het WK voetbal in Qatar. Côte d'Or, een andere geldschieter van de Rode Duivels, geeft ook geen tickets voor de mondiale eindronde weg aan relaties.
Eerder lekte al uit dat de sponsors GLS en Carrefour de wedstrijden van België op het WK vanwege de mensenrechtensituatie in Qatar overslaan.
Vorige week maakte ING al bekend dat het geen kaarten voor de WK-wedstrijden van Oranje afneemt bij de KNVB en ook geen reclamecampagnes houdt rond het toernooi. ING is de hoofdsponsor van de KNVB.
Ook andere geldschieters van de KNVB, zoals KPN, Albert Heijn, Bitvavo en de Nederlandse Loterij zien vanwege de mensenrechtensituatie in Qatar af van de mogelijkheid om eind dit jaar met het Nederlands elftal mee te gaan naar het WK.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
44 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
4 uur geleden