Ook sponsors van België mijden WK in Qatar vanwege mensenrechten
BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING België, de sponsor van de nationale voetbalploeg van België, neemt eind van dit jaar geen klanten of medewerkers mee naar het WK voetbal in Qatar. Côte d'Or, een andere geldschieter van de Rode Duivels, geeft ook geen tickets voor de mondiale eindronde weg aan relaties.
Eerder lekte al uit dat de sponsors GLS en Carrefour de wedstrijden van België op het WK vanwege de mensenrechtensituatie in Qatar overslaan.
Vorige week maakte ING al bekend dat het geen kaarten voor de WK-wedstrijden van Oranje afneemt bij de KNVB en ook geen reclamecampagnes houdt rond het toernooi. ING is de hoofdsponsor van de KNVB.
Ook andere geldschieters van de KNVB, zoals KPN, Albert Heijn, Bitvavo en de Nederlandse Loterij zien vanwege de mensenrechtensituatie in Qatar af van de mogelijkheid om eind dit jaar met het Nederlands elftal mee te gaan naar het WK.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft zich in de competitiewedstrijd van Inter Miami tegen Philadelphia Union voortijdig laten wisselen. De 38-jarige Argentijnse spelmaker ging in de 73e minuut naar de kant.
28 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree gemaakt bij Corinthians. De 32-jarige Nederlandse aanvaller kwam in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Atlético Mineiro na een uur spelen als invaller in het veld. Zakaria Labyad, oud-speler van onder meer PSV en Ajax, maakte in de slotfase het doelpunt.
1 uur geledenNAPELS (ANP/RTR) - Antonio Conte vertrekt na twee seizoenen bij Napoli. Dat maakte de 56-jarige trainer bekend na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Udinese, die met 1-0 werd gewonnen. Napoli eindigde daarmee achter kampioen Internazionale als tweede in de Serie A. Vorig seizoen ging de landstitel naar Napoli.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rogier Meijer is vanaf komend seizoen trainer van Sparta Rotterdam. De 44-jarige Doetinchemmer volgt bij de nummer 10 uit de Eredivisie Maurice Steijn op.
3 uur geledenVERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
16 uur geleden