Ook sponsors van België mijden WK in Qatar vanwege mensenrechten
BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING België, de sponsor van de nationale voetbalploeg van België, neemt eind van dit jaar geen klanten of medewerkers mee naar het WK voetbal in Qatar. Côte d'Or, een andere geldschieter van de Rode Duivels, geeft ook geen tickets voor de mondiale eindronde weg aan relaties.
Eerder lekte al uit dat de sponsors GLS en Carrefour de wedstrijden van België op het WK vanwege de mensenrechtensituatie in Qatar overslaan.
Vorige week maakte ING al bekend dat het geen kaarten voor de WK-wedstrijden van Oranje afneemt bij de KNVB en ook geen reclamecampagnes houdt rond het toernooi. ING is de hoofdsponsor van de KNVB.
Ook andere geldschieters van de KNVB, zoals KPN, Albert Heijn, Bitvavo en de Nederlandse Loterij zien vanwege de mensenrechtensituatie in Qatar af van de mogelijkheid om eind dit jaar met het Nederlands elftal mee te gaan naar het WK.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
14 uur geleden