Ook Spanje gaat vierde coronavaccinatie aanbieden
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Steeds meer Europese landen gaan risicogroepen een vierde coronavaccinatie aanbieden. Het Spaanse gezondheidsministerie maakte donderdag bekend dat kwetsbare burgers in aanmerking komen voor zo'n tweede booster. Eerder op de dag maakte Hongarije al bekend een vierde prik aan te gaan bieden. Denemarken deed dit woensdag.
Het Spaanse ministerie zegt dat bijvoorbeeld kankerpatiënten in aanmerking komen voor de prik. Zij kunnen de dosis krijgen vijf maanden nadat zij de derde prik hebben gehad.
Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) twijfelt nog over het nut van een vierde vaccinatie. Toch maken steeds meer EU-landen daar nu werk van. De Hongaarse regering zei donderdag dat iedereen een vierde prik kan krijgen na overleg met een arts. Denemarken stelt de dosis beschikbaar aan kwetsbare Denen die in de herfst een booster hebben gehad.
Buiten de Europese Unie kunnen mensen in Chili en Israël een vierde vaccinatie krijgen.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
2 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
5 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
6 uur geleden