Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Spanje en Groot-Brittannië halen burgers terug om virus

Ook Spanje en Groot-Brittannië halen burgers terug om virus

WUHAN (ANP/RTR) - Na de VS, Japan, Frankrijk en Rusland halen ook Spanje en Groot-Brittannië hun burgers vanwege het coronavirus terug uit de Chinese provincie Hubei. De landen nemen deze maatregel om verdere verspreiding te voorkomen. Het coronavirus heeft volgens officiële cijfers al aan zeker tachtig mensen het leven gekost. Ruim 2700 personen raakten besmet.

De Spaanse regering laat weten dat het in totaal om twintig landgenoten gaat die terug worden gehaald. Hoeveel Britten momenteel in Hubei verblijven is niet bekendgemaakt.

Ook andere landen nemen maatregelen om verspreiding van het coronavirus te voorkomen. Zo kondigde Maleisië maandag aan geen mensen uit Hubei meer toe te laten. Dat geldt ook voor de Chinese autonome regio Macau, dat bekendstaat om het goktoerisme. Mongolië sloot eerder al de grens met China. Verder blijven alle onderwijsinstellingen daar dicht tot 2 maart.

De verwachting is dat het aantal besmettingen nog zal oplopen. Vanwege het virus zitten meerdere Chinese steden 'op slot'.

Meer uit Buitenland

Witte Huis: samen met Oekraïne gewerkt aan aangepast vredesplan

GENÈVE/WASHINGTON (ANP) - Gesprekken in Genève over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne en Rusland zijn zondag volgens het Witte Huis "constructief, gefocust en respectvol" verlopen. Er is volgens de Amerikanen samen met Oekraïne gewerkt aan een "aangepast en verfijnd" vredesplan. Wat daar precies in staat en hoe het verschilt van het Amerikaanse 28-puntenplan, is niet duidelijk.

17 minuten geleden
Vredesgesprekken Oekraïne boeken volgens VS goede vooruitgang

GENÈVE (ANP) - De gesprekken in Genève om een eind te maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne "boeken goede vooruitgang", verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zondag in een persconferentie. Volgens hem gaat het om "waarschijnlijk de beste bijeenkomst" tot nu toe. In Genève bespreken vertegenwoordigers van de VS, Oekraïne en Europese bondgenoten het Amerikaanse 28-puntenplan.

6 uur geleden
Libanon: internationale gemeenschap moet aanvallen Israël stoppen

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft de internationale gemeenschap opgeroepen krachtig in te grijpen en de Israëlische aanvallen op het land en zijn bevolking te stoppen. Aanleiding voor Aouns verklaring was een dodelijke Israëlische luchtaanval op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet eerder op zondag.

6 uur geleden
Lula wil Trump spreken over troepenopbouw VS bij Venezuela

JOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is "erg bezorgd" over de toename van het aantal Amerikaanse militairen bij Venezuela en is van plan dit met president Donald Trump te bespreken. Dat verklaarde hij na de G20-top in Zuid-Afrika.

7 uur geleden
Vijftig ontvoerde scholieren in Nigeria afgelopen dagen ontsnapt

ABUJA (ANP/AFP) - Van de meer dan driehonderd scholieren van een katholieke school in Nigeria die vrijdag zijn ontvoerd, zijn er vijftig ontsnapt, meldt een christelijke organisatie (CAN) in het land. Zij zijn weer herenigd met hun ouders. In totaal werden 303 leerlingen en twaalf leraren van de school meegenomen, waarmee het een van de grootste ontvoeringen in Nigeria is.

9 uur geleden
Israël meldt aanval op stafchef Hezbollah in Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft een aanval uitgevoerd op de stafchef van Hezbollah in de Libanese hoofdstad Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Dat verklaart dat het doelwit "de opbouw en herbewapening van de terroristische organisatie leidde".

10 uur geleden
Merz sceptisch of Oekraïne-deal voor donderdag mogelijk is

JOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is sceptisch of er vóór donderdag een akkoord kan worden bereikt over het 28-puntenplan voor een einde aan de oorlog tussen Oekraïne en Rusland. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met deze deadline.

10 uur geleden