Ook skateboardster Oldenbeuving plaatst zich voor Spelen
BOEDAPEST (ANP) - Skateboardster Keet Oldenbeuving heeft zich verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen op het onderdeel street. Eerder wist Roos Zwetsloot op het olympisch kwalificatietoernooi in Boedapest al plaatsing voor de Spelen af te dwingen.
"Het doel is bereikt. Voor de tweede keer op rij weten Roos Zwetsloot en Keet Oldenbeuving een ticket voor de Olympische Spelen te bemachtigen!" schreef TeamNL op X.
De 19-jarige Oldenbeuving was bij de vorige Spelen in Tokio namens Nederland een vlaggendrager tijdens de openingsceremonie.
De wedstrijd in Boedapest is de laatste uit de tweede olympische kwalificatiefase. Daarna wordt de balans opgemaakt en gaan de 22 beste skaters volgens de ranking van de World Skateboarding Tour (WST) door naar de Spelen in Parijs, met een maximum van drie per land.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
23 minuten geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
15 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
23 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
2 dagen geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geleden