Ook Sixt gaat minder elektrische auto's verhuren
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Net als Hertz, gaat ook het Duitse autoverhuurbedrijf Sixt minder elektrische auto's verhuren. De reden is volgens het bedrijf dat klanten liever een auto met een verbrandingsmotor willen.
"Wij passen ons aandeel elektrisch aangedreven auto's aan op basis van de vraag van consumenten en kunnen zeer snel reageren op veranderingen in de vraag", maakte Europa's grootste autoverhuurbedrijf woensdag bekend. Vorig jaar had Sixt net iets minder dan 10.000 stekkerauto's, op een totale vloot van bijna 170.000 voertuigen.
Aankopen door verhuurbedrijven zijn een zegen voor autofabrikanten die grote aantallen willen verkopen. Voor de verhuurders blijken deze aankopen echter vaak geen goede investeringen te zijn. Zowel Hertz als Sixt gaven in de afgelopen maanden aan dat ze af willen van Tesla's omdat ze duur zijn in onderhoud. Daarbij ondermijnden de agressieve prijsverlagingen van de autofabrikant de restwaarde van de auto's. De waarde van zo'n auto aan het einde van de verhuurperiode is een belangrijk risico voor een verhuurbedrijf.
Hertz kondigde in april aan dat het van plan was om zo'n 10.000 elektrische auto's uit zijn vloot te verwijderen. De lagere huurtarieven en hogere onderhoudskosten hadden de winstgevendheid van het bedrijf onder druk gezet. De restwaarde van elektrische modellen daalt volgens de verhuurder sneller dan die van vergelijkbare auto's met een verbrandingsmotor.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
11 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
13 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
14 uur geleden