Ook shorttrackers De Vries en Hoogerwerf naar Winterspelen
UTRECHT (ANP) - Shorttrackers Rianne de Vries en Dylan Hoogerwerf mogen deelnemen aan de Winterspelen van Beijing. De selectiecommissie shorttrack van schaatsbond KNSB heeft het tweetal toegevoegd aan de groep van acht die al zeker waren van olympische deelname. Sportkoepel NOC*NSF heeft hun uitzending naar Beijing officieel bevestigd.
De Vries staat ingedeeld voor de relay, Hoogerwerf komt in de Chinese hoofdstad uit op de 500 meter en de relay. De KNSB heeft verder besloten dat Georgie Dalrymple en Bram Steenaart als reserverijders naar Beijing meereizen. Daarmee wil de bond voorkomen dat bij blessures of coronabesmettingen vervangers uit Nederland moeten worden overgevlogen. De Chinese inreisregels maken dat vrijwel onmogelijk.
Bondscoach Jeroen Otter had bij de mannen de keuze tussen Hoogerwerf, Melle van 't Wout en de ervaren Daan Breeuwsma, die al twee keer aan de Winterspelen deelnam. Bij de NK zag hij Hoogerwerf begin deze maand de 500 meter winnen. De 25-jarige shorttracker uit Wateringen voegt zich nu bij Sjinkie Knegt, Itzhak de Laat, Sven Roes en Jens van 't Wout.
Ervaring
Bij de vrouwen viel de keuze op De Vries, die vijfde werd bij de NK. Dalrymple eindigde daar als derde. De Vries, partner van Breeuwsma, had een schat aan ervaring op haar concurrente voor. Eerder waren Suzanne Schulting, Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Yara van Kerkhof al zeker van deelname.
Bekend was al dat Schulting en Velzeboer het het drukst krijgen in Beijing. Zij staan voor alle vijf onderdelen ingeschreven: individueel op de 500, 1000 en 1500 meter, met het team op de aflossing (relay) en gemengde aflossing. Schulting is titelverdediger op de 1000 meter. Poutsma ontbreekt alleen op de 1500 meter, voor Van Kerkhof is er voorlopig slechts een rol op de aflossing.
Bij de mannen komen De Laat, Knegt en Van 't Wout vier keer in actie, Roes op de 1500 meter en de aflossing. Knegt veroverde op de Spelen van Sotsji 2014 brons op de 1000 meter, vier jaar later volgde zilver op de 1500 meter. Op die afstand is zowel bij de mannen als de vrouwen ter plekke nog één startplek te vergeven.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
44 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
14 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
18 uur geleden