Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook shorttrackers De Vries en Hoogerwerf naar Winterspelen

Ook shorttrackers De Vries en Hoogerwerf naar Winterspelen

UTRECHT (ANP) - Shorttrackers Rianne de Vries en Dylan Hoogerwerf mogen deelnemen aan de Winterspelen van Beijing. De selectiecommissie shorttrack van schaatsbond KNSB heeft het tweetal toegevoegd aan de groep van acht die al zeker waren van olympische deelname. Sportkoepel NOC*NSF heeft hun uitzending naar Beijing officieel bevestigd.

De Vries staat ingedeeld voor de relay, Hoogerwerf komt in de Chinese hoofdstad uit op de 500 meter en de relay. De KNSB heeft verder besloten dat Georgie Dalrymple en Bram Steenaart als reserverijders naar Beijing meereizen. Daarmee wil de bond voorkomen dat bij blessures of coronabesmettingen vervangers uit Nederland moeten worden overgevlogen. De Chinese inreisregels maken dat vrijwel onmogelijk.

Bondscoach Jeroen Otter had bij de mannen de keuze tussen Hoogerwerf, Melle van 't Wout en de ervaren Daan Breeuwsma, die al twee keer aan de Winterspelen deelnam. Bij de NK zag hij Hoogerwerf begin deze maand de 500 meter winnen. De 25-jarige shorttracker uit Wateringen voegt zich nu bij Sjinkie Knegt, Itzhak de Laat, Sven Roes en Jens van 't Wout.

Ervaring

Bij de vrouwen viel de keuze op De Vries, die vijfde werd bij de NK. Dalrymple eindigde daar als derde. De Vries, partner van Breeuwsma, had een schat aan ervaring op haar concurrente voor. Eerder waren Suzanne Schulting, Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Yara van Kerkhof al zeker van deelname.

Bekend was al dat Schulting en Velzeboer het het drukst krijgen in Beijing. Zij staan voor alle vijf onderdelen ingeschreven: individueel op de 500, 1000 en 1500 meter, met het team op de aflossing (relay) en gemengde aflossing. Schulting is titelverdediger op de 1000 meter. Poutsma ontbreekt alleen op de 1500 meter, voor Van Kerkhof is er voorlopig slechts een rol op de aflossing.

Bij de mannen komen De Laat, Knegt en Van 't Wout vier keer in actie, Roes op de 1500 meter en de aflossing. Knegt veroverde op de Spelen van Sotsji 2014 brons op de 1000 meter, vier jaar later volgde zilver op de 1500 meter. Op die afstand is zowel bij de mannen als de vrouwen ter plekke nog één startplek te vergeven.

Meer uit Sport

Sporters delen zorgen om mogelijke vermissing shorttracker Roes

DEN HAAG (ANP) - Shorttracker Sven Roes wordt volgens verschillende collega's vermist. Op sociale media wordt gevraagd uit te kijken naar de 26-jarige sporter. Het vermissingsbericht is onder meer gedeeld door de shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout, shorttrackster Xandra Velzeboer en schaatsster Antoinette Rijpma-de Jong.

17 minuten geleden
Red Bull-teambaas Mekies biedt Verstappen excuses aan na crash

SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

13 uur geleden
Zwemster Steenbergen verbetert wereldrecord op 100 meter vrij

ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.

14 uur geleden
Turnster Sanne Wevers vond rentree wel 'even heftig'

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).

15 uur geleden
Eerste titel tennisser Davidovich Fokina na vijf verloren finales

SANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.

16 uur geleden
Nederlandse meerkamptitels turnen voor Visser en debutant Enser

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.

16 uur geleden
Van den Goorbergh doorstaat 'Turks stoombad' bij TT Assen

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.

17 uur geleden