Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Senaat VS neemt wet aan om opengesteld huwelijk te beschermen

Ook Senaat VS neemt wet aan om opengesteld huwelijk te beschermen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een wet aangenomen die het huwelijk voor stellen van gelijk geslacht moet beschermen. De angst bestaat dat het Hooggerechtshof een uitspraak die dat recht garandeert terug zou kunnen draaien. Het Huis van Afgevaardigden nam de wet in juli al aan.

De wet die het opengestelde huwelijk beschermt, werd aangenomen met 61 stemmen voor en 36 tegen. Naast de meeste Democraten stemden ook elf Republikeinen voor de wet. Voor de stemming nam de Republikeinse senator Susan Collins uit Maine het woord om "alle Republikeinen te bedanken die dit hebben gesteund. Ik weet dat het niet gemakkelijk is geweest, maar ze hebben het juiste gedaan."

De wet beschermt niet alleen het huwelijk voor koppels van gelijk geslacht, maar ook het recht van mensen met verschillende huidskleuren om te trouwen. Ook kreeg de wet een amendement dat de bescherming van religieuze vrijheden verduidelijkt. Vanwege die toevoeging keert de wet nog een keer terug naar het Huis voor een nieuwe stemming, die gezien de Democratische meerderheid aldaar louter een formaliteit is. Daarna kan president Joe Biden de wet ondertekenen.

De vrees dat het Hooggerechtshof de uitspraken die het recht op het opengestelde en het interraciale huwelijk garanderen zou terugdraaien, ontstond nadat opperrechter Clarence Thomas een memo schreef bij de uitspraak die Roe versus Wade vernietigde. In die memo schreef Thomas dat het hof ook de uitspraken rond het huwelijk voor gelijk geslacht, het huwelijk voor interraciale stellen en het recht op anticonceptie zou moeten heroverwegen.

Meer uit Buitenland

Kritisch rapport NASA over gestrande astronauten met Starliner

WASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.

1 minuut geleden
Trump vindt arrestatie voormalige prins Andrew 'triest'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.

7 minuten geleden
Trump krijgt week om claims te weerleggen in IRS-miljardenzaak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.

1 uur geleden
Britse ex-prins Andrew verlaat politiebureau

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.

1 uur geleden
Kindercommissariaat België: steeds meer kinderen slapen op straat

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.

1 uur geleden
7 mannen vervolgd voor moord op uiterst rechtse activist

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een Franse aanklager heeft aangekondigd dat hij zeven mannen gaat vervolgen voor moord, na de fatale mishandeling van uiterst rechtse activist Quentin Deranque in Lyon. Hij overleed afgelopen weekend nadat hij in elkaar was geslagen door een groep extreemlinkse activisten. In totaal zijn inmiddels elf mensen opgepakt.

2 uur geleden
Belarus laat oppositieleider Statkevitsj opnieuw vrij

MINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositieleider Nikolaj Statkevitsj is opnieuw op vrije voeten. Dat meldt zijn vrouw. De oppositiepoliticus werd in september al vrijgelaten door president Aleksandr Loekasjenko, maar weigerde toen het land te verlaten, waarna hij opnieuw werd vastgezet. Hij zou op dat moment in slechte gezondheid hebben verkeerd, aldus Loekasjenko destijds.

4 uur geleden