Ook Scottish Ballet breekt met sponsor BP
GLASGOW (ANP/AFP) - De Schotse balletorganisatie Scottish Ballet heeft de sponsordeal die het had met olie- en gasconcern BP beëindigd. Dat gebeurde daags nadat de National Portrait Gallery in Londen de banden met de energiegigant had verbroken. Ook de Royal Shakespeare Company en de National Galleries Scotland in Edinburgh hebben hun banden met BP verbroken.
De organisatie uit Glasgow, een van de vijf toonaangevende balletgezelschappen in het Verenigd Koninkrijk, zei dat de sponsordeal met BP het einde van zijn looptijd heeft bereikt. Maar het gezelschap wil geen nieuwe overeenkomst aangaan omdat een deal met BP niet te vereenzelvigen is met het "groene actieplan" van de balletorganisatie.
Het Scottish Ballet stond tijdens de VN-top over klimaatverandering afgelopen november in Glasgow onder grote druk van milieuactivisten om de samenwerking met BP te beëindigen. Milieugroeperingen roepen Britse culturele instellingen op hun samenwerking met energiebedrijven te beëindigen, omdat die concerns hun activiteiten proberen te "greenwashen".
Het National Theatre in Londen stopte op zijn beurt eerder de sponsoringovereenkomst met Shell, terwijl het British Museum onder vuur is komen te liggen vanwege de sponsoring door BP van een nieuwe tentoonstelling over Stonehenge. Zoe Lafferty, lid van de actiegroep BP or not BP?, zei dat culturele organisaties "eindelijk de juiste ethische beslissingen nemen".
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.
4 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.
5 uur geleden