Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Scottish Ballet breekt met sponsor BP

Ook Scottish Ballet breekt met sponsor BP

GLASGOW (ANP/AFP) - De Schotse balletorganisatie Scottish Ballet heeft de sponsordeal die het had met olie- en gasconcern BP beëindigd. Dat gebeurde daags nadat de National Portrait Gallery in Londen de banden met de energiegigant had verbroken. Ook de Royal Shakespeare Company en de National Galleries Scotland in Edinburgh hebben hun banden met BP verbroken.

De organisatie uit Glasgow, een van de vijf toonaangevende balletgezelschappen in het Verenigd Koninkrijk, zei dat de sponsordeal met BP het einde van zijn looptijd heeft bereikt. Maar het gezelschap wil geen nieuwe overeenkomst aangaan omdat een deal met BP niet te vereenzelvigen is met het "groene actieplan" van de balletorganisatie.

Het Scottish Ballet stond tijdens de VN-top over klimaatverandering afgelopen november in Glasgow onder grote druk van milieuactivisten om de samenwerking met BP te beëindigen. Milieugroeperingen roepen Britse culturele instellingen op hun samenwerking met energiebedrijven te beëindigen, omdat die concerns hun activiteiten proberen te "greenwashen".

Het National Theatre in Londen stopte op zijn beurt eerder de sponsoringovereenkomst met Shell, terwijl het British Museum onder vuur is komen te liggen vanwege de sponsoring door BP van een nieuwe tentoonstelling over Stonehenge. Zoe Lafferty, lid van de actiegroep BP or not BP?, zei dat culturele organisaties "eindelijk de juiste ethische beslissingen nemen".

Meer uit Financieel

Cybercrime-expert: Odido staat voor 'ingewikkelde keuze' na lek

DELFT (ANP) - Betalen of niet betalen, dat zijn de enige twee keuzes die telecomprovider Odido heeft na het dreigement van cybercriminele groep ShinyHunters om de gestolen data openbaar te maken. Dat zegt universitair hoofddocent Rolf van Wegberg van de TU Delft, die onderzoek doet naar hoe cybercriminelen hun geld verdienen.

36 minuten geleden
VK: streamingdiensten moeten voldoen aan dezelfde regels als BBC

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse overheid wil dat Netflix, Disney+, Amazon Prime Video en andere streamingdiensten zich aan dezelfde toegankelijkheids- en inhoudsregels gaan houden die gelden voor traditionele omroepen zoals de BBC. Die regels zijn opgesteld door mediatoezichthouder Ofcom en bepalen onder meer dat schadelijk taalgebruik en gewelddadig of aanstootgevend materiaal gemeden moet worden.

40 minuten geleden
PostNL krimpt postbezorging in, volgens FNV 2000 bezorgers minder

DEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht de komende tijd met veel minder postbezorgers te werken. Volgens vakbond FNV gaat het om een krimp met 2000 tot 3000 banen, bevestigt vakbondsbestuurder Pieter Beuzenberg na een bericht van het FD. Vanaf juli mag PostNL langer doen over het bezorgen van post en daardoor zijn er minder bezorgers nodig.

1 uur geleden
Bitcoin stevent af op slechtste maand sinds 2022

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is dinsdag verder gedaald, waardoor de grootste digitale munt afstevent op de slechtste maand sinds 2022. In dat jaar vielen enkele cryptobedrijven om.

1 uur geleden
China beperkt import van Japanse bedrijven door spanningen

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft twintig Japanse bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd uit "nationale veiligheidszorgen". Het gaat om bedrijven die materieel maken dat zowel civiele als militaire doeleinden kan hebben, waaronder dochterondernemingen van Mitsubishi Heavy Industries en de Japanse ruimtevaartorganisatie. Twintig andere bedrijven, onder meer autofabrikant Subaru, zijn op een watchlist gezet en moeten strengere controles ondergaan wanneer zij naar China exporteren.

2 uur geleden
AEX-index veert licht op na onzekerheid rond heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde dinsdag licht op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een streep zette door veel van zijn importheffingen. De Amerikaanse president waarschuwde dat elk land dat "spelletjes wil spelen" met de uitspraak van het hof "te maken zal krijgen met een veel hoger tarief".

3 uur geleden
Minder nieuwe auto's verkocht in EU in januari, ook in Nederland

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in de Europese Unie is vorige maand afgenomen. In januari werden 799.625 nieuwe auto's verkocht, 3,9 procent minder vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. Hiermee heeft de markt voor het tweede jaar op rij een moeilijke start gemaakt, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA.

3 uur geleden