Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Scottish Ballet breekt met sponsor BP

Ook Scottish Ballet breekt met sponsor BP

GLASGOW (ANP/AFP) - De Schotse balletorganisatie Scottish Ballet heeft de sponsordeal die het had met olie- en gasconcern BP beëindigd. Dat gebeurde daags nadat de National Portrait Gallery in Londen de banden met de energiegigant had verbroken. Ook de Royal Shakespeare Company en de National Galleries Scotland in Edinburgh hebben hun banden met BP verbroken.

De organisatie uit Glasgow, een van de vijf toonaangevende balletgezelschappen in het Verenigd Koninkrijk, zei dat de sponsordeal met BP het einde van zijn looptijd heeft bereikt. Maar het gezelschap wil geen nieuwe overeenkomst aangaan omdat een deal met BP niet te vereenzelvigen is met het "groene actieplan" van de balletorganisatie.

Het Scottish Ballet stond tijdens de VN-top over klimaatverandering afgelopen november in Glasgow onder grote druk van milieuactivisten om de samenwerking met BP te beëindigen. Milieugroeperingen roepen Britse culturele instellingen op hun samenwerking met energiebedrijven te beëindigen, omdat die concerns hun activiteiten proberen te "greenwashen".

Het National Theatre in Londen stopte op zijn beurt eerder de sponsoringovereenkomst met Shell, terwijl het British Museum onder vuur is komen te liggen vanwege de sponsoring door BP van een nieuwe tentoonstelling over Stonehenge. Zoe Lafferty, lid van de actiegroep BP or not BP?, zei dat culturele organisaties "eindelijk de juiste ethische beslissingen nemen".

Meer uit Financieel

EasyJet annuleert vluchten in Frankrijk wegens staking

PARIJS (ANP) - Een honderdtal vluchten van EasyJet zijn zaterdag en zondag in Frankrijk geannuleerd wegens een aangekondigde staking van cabinepersoneel.

3 uur geleden
Verliezen op Wall Street na tegenvallende winkelverkopen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen de handel uitgegaan. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe macro-economische cijfers over Amerikaanse consumenten. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de winkelverkopen in juli onverwachts waren gedaald vergeleken met de maand ervoor.

8 uur geleden
Noodlijdende bussenbouwer Ebusco twijfelt over voortbestaan

DEURNE (ANP) - De elektrische bussenfabrikant Ebusco kampt nog altijd met financiële problemen. Het bedrijf meldt bij zijn halfjaarresultaten dat inspanningen om de situatie te verbeteren "betekenisvolle vooruitgang" laten zien, maar dat de financiële positie van Ebusco "sterk beperkt" blijft. Dit maakt het volgens Ebusco onzeker of het zijn bedrijfsactiviteiten nog wel kan blijven voortzetten.

8 uur geleden
Spyker-baas Victor Muller toont nieuwe auto in Californië

CARMEL-BY-THE-SEA (ANP) - Het Nederlandse sportwagenmerk Spyker heeft vrijdag in Californië zijn nieuwe sportwagen C8 Preliator XXV gepresenteerd. Daarmee wil ondernemer Victor Muller het merk dat enkele jaren weg is geweest opnieuw op de kaart zetten.

10 uur geleden
Ook webshop About You getroffen door datalek bij CEVA

HAMBURG (ANP) - De Duitse webshop About You is ook geraakt door het datalek bij CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door vakmedium Logistiek.nl. Eerder werd al bekend dat onder meer de Bijenkorf en bol.com last hebben van het incident.

10 uur geleden
Hoogste rechter Zuid-Afrika blokkeert Wild Coast-plannen Shell

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - Shell mag niet meer zoeken naar olie en gas voor de Wild Coast, de oostkust van Zuid-Afrika. Dat heeft het Constitutioneel Hof van Zuid-Afrika vrijdag bepaald, waarbij een uitspraak uit 2024 van een lagere rechter werd vernietigd. Dit is een tegenslag voor de oliemaatschappij na een jarenlange juridische strijd met lokale gemeenschappen en milieuactivisten.

11 uur geleden
Snellaadbedrijf Fastned wint op Damrak na sterke resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Fastned was vrijdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's maakte deze week bekend dat het in de eerste helft van dit jaar een recordaantal nieuwe stations heeft geopend en werd positiever over de winstontwikkeling dit jaar.

12 uur geleden