Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Scottish Ballet breekt met sponsor BP

Ook Scottish Ballet breekt met sponsor BP

GLASGOW (ANP/AFP) - De Schotse balletorganisatie Scottish Ballet heeft de sponsordeal die het had met olie- en gasconcern BP beëindigd. Dat gebeurde daags nadat de National Portrait Gallery in Londen de banden met de energiegigant had verbroken. Ook de Royal Shakespeare Company en de National Galleries Scotland in Edinburgh hebben hun banden met BP verbroken.

De organisatie uit Glasgow, een van de vijf toonaangevende balletgezelschappen in het Verenigd Koninkrijk, zei dat de sponsordeal met BP het einde van zijn looptijd heeft bereikt. Maar het gezelschap wil geen nieuwe overeenkomst aangaan omdat een deal met BP niet te vereenzelvigen is met het "groene actieplan" van de balletorganisatie.

Het Scottish Ballet stond tijdens de VN-top over klimaatverandering afgelopen november in Glasgow onder grote druk van milieuactivisten om de samenwerking met BP te beëindigen. Milieugroeperingen roepen Britse culturele instellingen op hun samenwerking met energiebedrijven te beëindigen, omdat die concerns hun activiteiten proberen te "greenwashen".

Het National Theatre in Londen stopte op zijn beurt eerder de sponsoringovereenkomst met Shell, terwijl het British Museum onder vuur is komen te liggen vanwege de sponsoring door BP van een nieuwe tentoonstelling over Stonehenge. Zoe Lafferty, lid van de actiegroep BP or not BP?, zei dat culturele organisaties "eindelijk de juiste ethische beslissingen nemen".

Meer uit Financieel

The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

3 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

4 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

6 uur geleden
Bloomberg: Cruz zegt dat Witte Huis export diesel niet verbiedt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.

7 uur geleden
Reisorganisatie past routes aan om overstromingen Bangkok

BANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.

9 uur geleden
China en VS gaan 'communicatiekanaal' voor AI-incidenten opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.

10 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt iets verder op

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

10 uur geleden