
Ook Schouten prijst huurwet aan: kan direct verlichting geven
DEN HAAG (ANP) - Partijen die zich druk maken om bestaanszekerheid, krijgen snel de kans om verschil te maken voor mensen die door torenhoge huurprijzen geen betaalbare woning kunnen vinden. Dan moeten zij wel instemmen met een wetsvoorstel dat de huren in de vrije sector aan banden legt, zegt demissionair minister Carola Schouten (Armoedebeleid).
Het wetsvoorstel van woonminister Hugo de Jonge zou al dit jaar voor lagere huren kunnen zorgen. Maar deze week werd duidelijk dat naast VVD en BBB, die zich eerder al kritisch toonden over het voorstel, ook PVV en NSC aan het twijfelen zijn geslagen. De vier partijen die momenteel spreken over een nieuw kabinet, kunnen de wet samen tegenhouden.
In een debat over armoede- en schuldenbeleid wilde NSC-Kamerlid Sandra Palmen van Schouten weten wat er gedaan wordt aan de hoge lasten van veel huishoudens. "Als u iets aan de uitgaven wilt doen, neem die wet betaalbare huur aan", kaatste de minister de bal terug. "Dit is een wet die gewoon direct impact heeft op de hoogte van uitgaven van mensen aan huren."
Bredere kijk
De wet helpt volgens Schouten "verpleegsters, politieagenten, mensen die gewoon net rond kunnen komen met wat zij verdienen", maar die geen 1500 euro huur kunnen betalen. De minister is bereid om breder te kijken naar de hoge kosten voor levensonderhoud, "maar u heeft dit zelf ook in de hand", drukte zij de Kamerleden op het hart.
De Jonge gaat zijn wetsvoorstel nog deze maand indienen bij de Tweede Kamer. Als de wet snel wordt behandeld, kan de wet nog dit jaar ingaan.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Eppo Bruins is bereid om op zoek te gaan naar alternatieven voor onderwijsbezuinigingen, als de Tweede Kamer daarom vraagt. Dat heeft de NSC-minister gezegd in een debat over de onderwijsbegroting.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu de Tweede Kamer een aanpassing heeft aangenomen om illegaal verblijf van vreemdelingen strafbaar te stellen, stemt de PVV hoe dan ook voor de Asielnoodmaatregelenwet. Dat schrijft PVV-leider Geert Wilders op X. De wet schaft asielvergunningen voor onbepaalde tijd af en verkort de maximale duur van tijdelijke vergunningen van vijf naar drie jaar.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid tekent zich af tegen de bezuiniging van jaarlijks 177 miljoen euro die het kabinet wil doorvoeren op een regeling waardoor voornamelijk vmbo-scholieren extra ondersteuning krijgen. NSC-Kamerlid Aant Jelle Soepboer zei in een debat over de onderwijsbegroting dat hij een motie ondertekent die het kabinet vraagt om de bezuiniging op deze onderwijskansenregeling te "heroverwegen" richting Prinsjesdag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NSC reageert niet meteen afwijzend op het oppositieplan om geld dat eigenlijk is bedoeld voor een constitutioneel hof, uit te geven om het nijpende cellentekort te verkleinen. "Ik zeg niet 'nee', ik zeg alleen ook nog geen 'ja'. Ik ben zonder meer bereid om met alle partijen hier aan tafel in gesprek te gaan om te zien hoe we dit rondkrijgen", zei NSC-Kamerlid Willem Koops dinsdagmiddag tijdens een debat.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie krijgt er veel geld bij. Voor de VVD was het dinsdag aanleiding om te vragen of een vliegdekschip voor de Koninklijke Marine geen optie is. Demissionair staatssecretaris Gijs Tuinman was duidelijk: een vliegdekschip is voor Nederland niet te betalen. "Het is extreem duur in aanschaf en exploitatie." Bovendien vraagt de NAVO ons land ook niet om zo'n schip te kopen, zei hij.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil het aantal overheidswebsites verminderen om informatie makkelijker vindbaar te maken. De overheid heeft zeker ruim 8800 websites en apps, waarvan bijna de helft niet voldoet aan de regels voor digitale toegankelijkheid. Staatssecretaris Eddie van Marum heeft dinsdag het nationaal actieplan webbeleid naar de Tweede Kamer gestuurd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat statushouders niet langer met voorrang kans maken op een sociale huurwoning. Een voorstel van de PVV om dat in de wet aan te passen, is dinsdag aangenomen. SGP, VVD, BBB, FVD en JA21 stemden voor het PVV-amendement, goed voor 75 zetels. Niet alle Kamerleden waren aanwezig, de hoofdelijke stemming kwam uit op 72 voor en 69 tegen.
13 uur geleden