Ook Schouten prijst huurwet aan: kan direct verlichting geven
DEN HAAG (ANP) - Partijen die zich druk maken om bestaanszekerheid, krijgen snel de kans om verschil te maken voor mensen die door torenhoge huurprijzen geen betaalbare woning kunnen vinden. Dan moeten zij wel instemmen met een wetsvoorstel dat de huren in de vrije sector aan banden legt, zegt demissionair minister Carola Schouten (Armoedebeleid).
Het wetsvoorstel van woonminister Hugo de Jonge zou al dit jaar voor lagere huren kunnen zorgen. Maar deze week werd duidelijk dat naast VVD en BBB, die zich eerder al kritisch toonden over het voorstel, ook PVV en NSC aan het twijfelen zijn geslagen. De vier partijen die momenteel spreken over een nieuw kabinet, kunnen de wet samen tegenhouden.
In een debat over armoede- en schuldenbeleid wilde NSC-Kamerlid Sandra Palmen van Schouten weten wat er gedaan wordt aan de hoge lasten van veel huishoudens. "Als u iets aan de uitgaven wilt doen, neem die wet betaalbare huur aan", kaatste de minister de bal terug. "Dit is een wet die gewoon direct impact heeft op de hoogte van uitgaven van mensen aan huren."
Bredere kijk
De wet helpt volgens Schouten "verpleegsters, politieagenten, mensen die gewoon net rond kunnen komen met wat zij verdienen", maar die geen 1500 euro huur kunnen betalen. De minister is bereid om breder te kijken naar de hoge kosten voor levensonderhoud, "maar u heeft dit zelf ook in de hand", drukte zij de Kamerleden op het hart.
De Jonge gaat zijn wetsvoorstel nog deze maand indienen bij de Tweede Kamer. Als de wet snel wordt behandeld, kan de wet nog dit jaar ingaan.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
2 dagen geleden