Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Schiphol merkt staking op Heathrow, vluchten geannuleerd

Ook Schiphol merkt staking op Heathrow, vluchten geannuleerd

SCHIPHOL (ANP/DPA) - Een staking bij beveiligingsmedewerkers op de grote Londense luchthaven Heathrow heeft al op de eerste dag gevolgen voor Schiphol. Een aantal aankomende en vertrekkende vluchten van luchtvaartmaatschappij British Airways is geannuleerd.

Bij British Airways gaat het vooralsnog om drie vluchten van Schiphol naar Heathrow die niet doorgaan en drie vluchten vanuit de Britse hoofdstad. Andere maatschappijen als KLM hebben geen last van de werkonderbreking. De meeste stakende beveiligers werken in Terminal 5 van Heathrow die alleen door British Airways wordt gebruikt. Die maatschappij schrapte vrijdag al 72 vluchten, aldus Britse kranten.

De beveiligingsmedewerkers van vakbond Unite staken de komende tien dagen. Ze willen meer loon, maar de uitbater van Heathrow biedt in hun ogen te weinig. Er ligt een loonbod van 10 procent meer salaris en een eenmalige bonus van 1150 pond, melden Britse media.

De luchthaven liet weten de gevolgen voor passagiers zoveel mogelijk te willen beperken.

Meer uit Financieel

Vattenfall profiteert van hoge elektriciteitsprijs in Scandinavië

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.

30 minuten geleden
Spaanse inflatie loopt verder op door hogere energieprijzen

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

32 minuten geleden
Iranoorlog drukt op boekingscijfers bij Booking.com

NORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.

1 uur geleden
Adidas verdient meer aan verkoop sportkleding

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend. Het bedrijf verkocht vooral veel meer sportkleding dan een jaar eerder. Ook zag de Duitse sportkledingfabrikant meer vraag naar zijn voetbal-, hardloop- en trainingsproducten.

1 uur geleden
Brussel dringt aan op gebruik leeftijds-app voor eind dit jaar

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie dringt er bij lidstaten op aan om de EU-leeftijdsverificatieapp voor het einde van het jaar te gebruiken. Dat zei Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) woensdag.

1 uur geleden
Indiase maatschappijen vrezen vluchtuitval door dure brandstof

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen in India hebben hun regering gevraagd om financiële steun tegen de hoge prijzen van vliegtuigbrandstof. Maatschappijen staan onder zo'n grote druk dat er mogelijk vluchten uitvallen of dat ze moeten stoppen.

2 uur geleden
KPN zakt op afwachtend Damrak na cijfers, focus op Fed-besluit

AMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden echter op meer gehoopt. KPN sloot wel meer huishoudens aan op zijn netwerk voor glasvezel. Volgens topman Joost Farwerck blijft het concern daarmee marktleider op het gebied van sneller internet in Nederland. Het aandeel zakte ruim 2 procent.

2 uur geleden