Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Schiphol merkt staking op Heathrow, vluchten geannuleerd

Ook Schiphol merkt staking op Heathrow, vluchten geannuleerd

SCHIPHOL (ANP/DPA) - Een staking bij beveiligingsmedewerkers op de grote Londense luchthaven Heathrow heeft al op de eerste dag gevolgen voor Schiphol. Een aantal aankomende en vertrekkende vluchten van luchtvaartmaatschappij British Airways is geannuleerd.

Bij British Airways gaat het vooralsnog om drie vluchten van Schiphol naar Heathrow die niet doorgaan en drie vluchten vanuit de Britse hoofdstad. Andere maatschappijen als KLM hebben geen last van de werkonderbreking. De meeste stakende beveiligers werken in Terminal 5 van Heathrow die alleen door British Airways wordt gebruikt. Die maatschappij schrapte vrijdag al 72 vluchten, aldus Britse kranten.

De beveiligingsmedewerkers van vakbond Unite staken de komende tien dagen. Ze willen meer loon, maar de uitbater van Heathrow biedt in hun ogen te weinig. Er ligt een loonbod van 10 procent meer salaris en een eenmalige bonus van 1150 pond, melden Britse media.

De luchthaven liet weten de gevolgen voor passagiers zoveel mogelijk te willen beperken.

Meer uit Financieel

Topvrouw KLM: scherpe kostenbeheersing nodig

AMSTERDAM (ANP) - KLM gaat komende tijd de kosten verder verlagen. Hiervoor blijven "structurele keuzes" noodzakelijk om financieel gezond en minder kwetsbaar te worden, stelt topvrouw Marjan Rintel in een toelichting op de jaarcijfers. De luchtvaartmaatschappij nam vorig jaar ook maatregelen om de kosten te besparen. Zo werden 250 kantoorbanen geschrapt en werd de directie verkleind van vijf naar vier leden.

7 minuten geleden
DNB: beleggingen huishoudens ruim 204 miljard euro waard

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.

20 minuten geleden
Chipbedrijf Besi rekent op verdere omzetgroei in eerste kwartaal

DUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi rekent voor het eerste kwartaal van 2026 op een verdere groei van de omzet, na de sterke stijging van de verkopen in het afgelopen kwartaal. Het bedrijf uit Duiven kwam in januari al met voorlopige resultaten over het vierde kwartaal van 2025 en gaf daarbij aan dat de omzet, de brutowinstmarge en de operationele kosten aan "de gunstige kant" van de verwachtingen zouden liggen.

32 minuten geleden
Air France-KLM boekt recordwinst, Nederlandse tak blijft achter

PARIJS (ANP) - Air France-KLM heeft in 2025 een recordwinst geboekt. Het luchtvaartconcern vervoerde meer passagiers en wist vaker tickets voor luxere zitplaatsen te verkopen, wat meer geld opbrengt. Tegelijkertijd zorgden lagere brandstofkosten voor een fikse meevaller. De winstgevendheid bij het Nederlandse KLM bleef achter bij die van zustermaatschappij Air France.

35 minuten geleden
Werkloosheid voor vijfde maand op rij stabiel op 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in januari voor de vijfde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september, oktober, november en december zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. De werkloosheid blijft daarmee op het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden
Nederlandse industrie boekt lichte omzetgroei

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse industrie is in het laatste kwartaal van 2025 licht gestegen. Personeelstekorten en onvoldoende vraag blijven volgens ondernemers in de sector wel een belemmering. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe kwartaalcijfers.

1 uur geleden
CNV wil dat kabinet maatregelen WIA-uitkering schrapt

UTRECHT (ANP) - Mensen die in de toekomst arbeidsongeschikt raken en een WIA-uitkering krijgen, gaan er fors op achteruit door het kabinet-Jetten. Dat blijkt uit een analyse van het CNV. De vakbond roept het nieuwe kabinet op om de maatregelen die hiervoor zorgen te schrappen. Een WIA-uitkering (Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen) biedt inkomensondersteuning bij langdurige arbeidsongeschiktheid.

2 uur geleden