Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook rustiger op Utrecht CS door staking ProRail

Ook rustiger op Utrecht CS door staking ProRail

UTRECHT (ANP) - Ook op Utrecht Centraal is het woensdagochtend een stuk rustiger dan normaal door de staking van spoorbeheerder ProRail, ziet een ANP-verslaggever. Verschillende treinen vallen uit, onder meer naar Schiphol, Heerlen, Breukelen, Enkhuizen, Alkmaar en Arnhem Centraal. De trein naar Almere Centrum rijdt niet verder dan Hilversum.

In de hal van het station wordt af en toe omgeroepen dat het treinverkeer deze en volgende week verstoord is door een staking. Het lijkt erop dat de meeste mensen ervan afweten. Bij de informatiebalies van NS is het rustig. Af en toe meldt zich een reiziger met vragen over zijn of haar reis. Op het station lopen NS-medewerkers om mensen te informeren.

Een jongen die naar Hoofddorp moet, zegt dat hij niet wist van de staking. Veel treinen richting Schiphol zijn uitgevallen en daarom staat hij bij de informatiebalie om te vragen wat de snelste route is. Ook een Britse toerist is verrast door de staking. Hij moet naar Schiphol, maar ook daarheen rijden vrijwel geen treinen. De man zegt dat hij wacht tot na 09.00 uur, als het treinverkeer op de getroffen trajecten weer wordt opgestart.

In heel Noord-Holland en in delen van Utrecht en Flevoland rijden woensdagochtend tussen 06.00 en 09.00 uur geen treinen. Medewerkers van de verkeersleidingsposten in Amsterdam en Alkmaar leggen het werk neer omdat ze meer loon willen.

Meer uit Binnenland

Twee nieuwe aanhoudingen in onderzoek Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Twee mannen uit Amsterdam zijn maandag aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt van 1 september. De verdachten zijn 24 en 25 jaar oud, meldt de politie.

18 minuten geleden
September 2026 bij warmste zes van afgelopen 125 jaar

HOUTEN (ANP) - De gemiddelde temperatuur in september lag dit jaar in De Bilt 1,8 graden hoger dan normaal. Weeronline meldt dat het gemiddeld 16,8 graden was, terwijl 15 graden gebruikelijk is. Daarmee is september 2026 de op vijf na warmste sinds 1901, toen de metingen begonnen. Alleen 2006, 2023, 1999, 2016 en 1949 waren warmer.

44 minuten geleden
Veel gerechtsdeurwaarders krijgen te maken met agressie

DEN HAAG (ANP) - Veel gerechtsdeurwaarders krijgen tijdens hun werk te maken met agressie. Vaak blijft het bij woorden, maar ze worden ook regelmatig geïntimideerd of bedreigd. Dat komt naar voren uit een onderzoek in opdracht van de Koninklijke Beroepsorganisatie van Gerechtsdeurwaarders (KBvG).

1 uur geleden
Kabinet: bezuiniging SZW van tafel, oplossing box 3 in 2028

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt de bezuinigingen op de uitkeringen voor arbeidsongeschiktheid en werkloosheid voor dit jaar uit de boeken. Er moet met werkgevers en vakbonden een sociaal akkoord gemaakt worden om die uitkeringen te hervormen. Verder wil het kabinet dat in 2028 de vermogensbelasting wordt geheven als er winst is uitgekeerd, in plaats van dat winst op papier wordt belast. Ook moet de koopkracht worden verbeterd.

14 uur geleden
Kamer wil dat kabinet aangifteproces na seksueel geweld verbetert

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet het proces van aangifte doen na seksueel geweld verbetert. De oproep daartoe van Bente Becker (VVD) werd ondertekend door D66 en JA21 en kreeg steun van onder andere CDA, PRO, SP en BBB.

16 uur geleden
Vakbonden schorten acties om sociale zekerheid op

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP schorten hun stakingen en protestacties tegen bezuinigingen op de sociale zekerheid op. De bonden zeggen "opgetogen" te zijn omdat het kabinet de voorgenomen bezuinigingen zou hebben geschrapt. Ze zijn ook weer bereid om te praten met de regering over de toekomst van het sociaal vangnet. Eerder eisten ze dat het kabinet volledig zou afzien van kostenbesparende ingrepen in bijvoorbeeld de werkloosheidsuitkering en arbeidsongeschiktheidsverzekering.

17 uur geleden
RIVM: PFAS in bloed Nederlanders gedaald

BILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid PFAS in het bloed van volwassenen in Nederland is sinds 2016/2017 gedaald. Dat blijkt uit nieuw RIVM-onderzoek onder 967 bloeddonors. Bij 71 procent ligt de hoeveelheid nog boven de gezondheidskundige grenswaarde. In de eerdere onderzoeken gold dat voor 99 procent.

17 uur geleden