Ook rustiger op Utrecht CS door staking ProRail
UTRECHT (ANP) - Ook op Utrecht Centraal is het woensdagochtend een stuk rustiger dan normaal door de staking van spoorbeheerder ProRail, ziet een ANP-verslaggever. Verschillende treinen vallen uit, onder meer naar Schiphol, Heerlen, Breukelen, Enkhuizen, Alkmaar en Arnhem Centraal. De trein naar Almere Centrum rijdt niet verder dan Hilversum.
In de hal van het station wordt af en toe omgeroepen dat het treinverkeer deze en volgende week verstoord is door een staking. Het lijkt erop dat de meeste mensen ervan afweten. Bij de informatiebalies van NS is het rustig. Af en toe meldt zich een reiziger met vragen over zijn of haar reis. Op het station lopen NS-medewerkers om mensen te informeren.
Een jongen die naar Hoofddorp moet, zegt dat hij niet wist van de staking. Veel treinen richting Schiphol zijn uitgevallen en daarom staat hij bij de informatiebalie om te vragen wat de snelste route is. Ook een Britse toerist is verrast door de staking. Hij moet naar Schiphol, maar ook daarheen rijden vrijwel geen treinen. De man zegt dat hij wacht tot na 09.00 uur, als het treinverkeer op de getroffen trajecten weer wordt opgestart.
In heel Noord-Holland en in delen van Utrecht en Flevoland rijden woensdagochtend tussen 06.00 en 09.00 uur geen treinen. Medewerkers van de verkeersleidingsposten in Amsterdam en Alkmaar leggen het werk neer omdat ze meer loon willen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
2 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
8 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
8 uur geleden