Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook rustiger op Utrecht CS door staking ProRail

Ook rustiger op Utrecht CS door staking ProRail

UTRECHT (ANP) - Ook op Utrecht Centraal is het woensdagochtend een stuk rustiger dan normaal door de staking van spoorbeheerder ProRail, ziet een ANP-verslaggever. Verschillende treinen vallen uit, onder meer naar Schiphol, Heerlen, Breukelen, Enkhuizen, Alkmaar en Arnhem Centraal. De trein naar Almere Centrum rijdt niet verder dan Hilversum.

In de hal van het station wordt af en toe omgeroepen dat het treinverkeer deze en volgende week verstoord is door een staking. Het lijkt erop dat de meeste mensen ervan afweten. Bij de informatiebalies van NS is het rustig. Af en toe meldt zich een reiziger met vragen over zijn of haar reis. Op het station lopen NS-medewerkers om mensen te informeren.

Een jongen die naar Hoofddorp moet, zegt dat hij niet wist van de staking. Veel treinen richting Schiphol zijn uitgevallen en daarom staat hij bij de informatiebalie om te vragen wat de snelste route is. Ook een Britse toerist is verrast door de staking. Hij moet naar Schiphol, maar ook daarheen rijden vrijwel geen treinen. De man zegt dat hij wacht tot na 09.00 uur, als het treinverkeer op de getroffen trajecten weer wordt opgestart.

In heel Noord-Holland en in delen van Utrecht en Flevoland rijden woensdagochtend tussen 06.00 en 09.00 uur geen treinen. Medewerkers van de verkeersleidingsposten in Amsterdam en Alkmaar leggen het werk neer omdat ze meer loon willen.

Meer uit Binnenland

Agent die vrouw in Utrecht trapte, wordt niet vervolgd

UTRECHT (ANP) - Een agent die begin dit jaar een vrouw schopte tijdens een conflict bij station Utrecht Centraal, wordt daar niet voor vervolgd. Volgens het Openbaar Ministerie was het geweld rechtmatig, omdat de vrouw niet luisterde naar de agent en zich verzette tegen haar aanhouding. Daarom komt er geen strafrechtelijk onderzoek.

1 uur geleden
TLN: dichte Hardenbergerbrug kost transportsector miljoen per dag

NIJKERK (ANP) - De plotselinge afsluiting van de Hardenbergerbrug bij Nijkerk kost de transportsector dagelijks ongeveer 1 miljoen euro, schat branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN). De brug is een essentiële verbinding voor het goederenvervoer van en naar Noord-Nederland, stelt TLN. De brug is uit voorzorg gesloten na een inspectie en blijft nog zeker 48 uur dicht, meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat.

1 uur geleden
Westerwolde wil dat overheid opvang regelt na vertrek Migreat

SELLINGEN (ANP) - De Groningse gemeente Westerwolde doet opnieuw een beroep op het Rijk om te zorgen voor een passende opvang voor asielzoekers. "Het is inhumaan dat mensen die bescherming zoeken in Nederland noodgedwongen buiten moeten verblijven", zegt de gemeente, waar het aanmeldcentrum in Ter Apel onder valt.

2 uur geleden
Moeder in zaak rond dood 12-jarige zoon in Eerbeek langer vast

EERBEEK (ANP) - De vrouw die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van haar 12-jarige zoon in Eerbeek blijft veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald. De verdachte werd maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank. Het Openbaar Ministerie verdenkt de moeder ervan haar 12-jarige zoon om het leven te hebben gebracht.

2 uur geleden
Hardenbergerbrug (A28) bij Nijkerk nog zeker 48 uur dicht

NIJKERK (ANP) - De Hardenbergerbrug bij Nijkerk waar de A28 overheen loopt, blijft nog zeker 48 uur in beide richtingen afgesloten. Dat meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat kan de informatie nog niet bevestigen.

2 uur geleden
Nieuwe verdachte Overasselt blijft ook veertien dagen langer vast

ARNHEM (ANP) - De 26-jarige Belg die vrijdag in Amsterdam is aangehouden in de zaak rond de dodelijke schietpartij in Overasselt, blijft veertien dagen langer vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag bepaald. De man werd maandag voorgeleid bij de rechtbank Gelderland.

3 uur geleden
Tot 11 jaar cel voor verkenning rond moord Derk Wiersum en geweld

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse gerechtshof heeft maandag tot elf jaar en drie maanden gevangenisstraf opgelegd aan zes verdachten voor lidmaatschap van een criminele organisatie. Een deel zou een bijdrage hebben geleverd aan verkenningen voorafgaand aan de moord op Derk Wiersum. De advocaat stond de kroongetuige bij in het grote liquidatieproces Marengo. Hij werd in september 2019 vermoord bij zijn huis in Amsterdam.

3 uur geleden