Ook rustiger op Utrecht CS door staking ProRail
UTRECHT (ANP) - Ook op Utrecht Centraal is het woensdagochtend een stuk rustiger dan normaal door de staking van spoorbeheerder ProRail, ziet een ANP-verslaggever. Verschillende treinen vallen uit, onder meer naar Schiphol, Heerlen, Breukelen, Enkhuizen, Alkmaar en Arnhem Centraal. De trein naar Almere Centrum rijdt niet verder dan Hilversum.
In de hal van het station wordt af en toe omgeroepen dat het treinverkeer deze en volgende week verstoord is door een staking. Het lijkt erop dat de meeste mensen ervan afweten. Bij de informatiebalies van NS is het rustig. Af en toe meldt zich een reiziger met vragen over zijn of haar reis. Op het station lopen NS-medewerkers om mensen te informeren.
Een jongen die naar Hoofddorp moet, zegt dat hij niet wist van de staking. Veel treinen richting Schiphol zijn uitgevallen en daarom staat hij bij de informatiebalie om te vragen wat de snelste route is. Ook een Britse toerist is verrast door de staking. Hij moet naar Schiphol, maar ook daarheen rijden vrijwel geen treinen. De man zegt dat hij wacht tot na 09.00 uur, als het treinverkeer op de getroffen trajecten weer wordt opgestart.
In heel Noord-Holland en in delen van Utrecht en Flevoland rijden woensdagochtend tussen 06.00 en 09.00 uur geen treinen. Medewerkers van de verkeersleidingsposten in Amsterdam en Alkmaar leggen het werk neer omdat ze meer loon willen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De toekomst van drinkwater in Nederland wordt bedreigd door pesticiden waar PFAS inzit. Daardoor komt jaarlijks ten minste 21.000 kilo van de PFAS trifluorazijnzuur vrij. Die stof breekt niet af in het milieu en vormt een steeds groter risico voor de bodem, gewassen, grondwater, oppervlaktewater en drinkwater, waarschuwt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT).
5 uur geledenENTER (ANP) - Nederlanders die donderdag bij het busongeluk in Zwitserland lichtgewond zijn geraakt, met onder andere kneuzingen en breuken, worden vermoedelijk vrijdag uit het ziekenhuis ontslagen. Dat is de verwachting van Eurocross, die de hulpverlening coördineert.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stikstofmaatregelen die het kabinet wil nemen, geven "perspectief op vergunningverlening" en daarmee op een uitweg uit de stikstofcrisis. Dat schrijft landsadvocaat Pels Rijcken in een advies dat minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) vrijdag met de Tweede Kamer heeft gedeeld. Als er weer meer ruimte voor vergunningen komt, zal dat een kwestie van "gebied voor gebied" worden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken stuurt extra mensen naar Zwitserland om te helpen na het busongeluk waarbij vijf Nederlanders het leven verloren. Het gaat om twee medewerkers van een consulair ondersteuningsteam, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na de ministerraad tegen media.
8 uur geledenRIEL/DEN HAAG (ANP) - De politie gaat in vergelijking met andere jaren meer controleren op vuurwerk in de aanloop naar de jaarwisseling. Dat zei korpschef van de Nationale Politie, Janny Knol, vrijdag na afloop van een vuurwerkdemonstratie in het Brabantse Riel. Sinds 1 augustus geldt een algeheel vuurwerkverbod in Nederland.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse OLVG is mogelijk benadeeld door de corruptie onder cardiologen, waar de FIOD onderzoek naar doet. "De FIOD heeft ons bekendgemaakt dat er onderzoek wordt gedaan", meldt het ziekenhuis in een verklaring.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen inwoners van het Groene Hart hebben de Zuid-Hollandse politiek opnieuw opgeroepen geen windturbines toe te staan in hun leefomgeving. Zuid-Holland overweegt diverse locaties open te stellen voor het opwekken van windenergie. Op een hoorzitting in het provinciehuis in Den Haag vertelden zo'n veertig insprekers aan Provinciale Staten hoe ze hierover denken.
9 uur geleden