Ook Russische bokscoach besmet na olympisch kwalificatietoernooi
MOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische bokscoach die aanwezig was bij het olympisch kwalificatietoernooi in Londen, is na terugkeer in Moskou positief getest op het coronavirus. Het gaat om Anton Kadoesjin die onder meer werkt met Gleb Baksji, de wereldkampioen van 2019 in het middengewicht. Aan het toernooi in Londen dat voortijdig werd afgebroken namen namens Nederland onder anderen Enrico Lacruz en Nouchka Fontijn deel. Fontijn was nog niet in actie gekomen toen de wedstrijden alsnog werden stopgezet vanwege het coronavirus.
Eerder bleken al drie leden van het Kroatische team en twee Turkse boksers en een coach uit dat land besmet na terugkeer. Kadoesjin meldde op Instagram dat hij besmet was. Hij had de symptomen ontdekt op 25 maart, kort na terugkeer uit Londen en verbleef sindsdien in thuisquarantaine. De baas van de Russische boksbond, Oemar Kremlev, liet weten dat de ziekte onder controle was en dat Kremlev een milde variant van Covid-19 had. Ook liet hij weten dat er in de Russische equipe verder geen besmettingen waren.
Het olympisch kwalificatietoernooi werd op 16 maart gestaakt.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
58 minuten geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
7 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
9 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
10 uur geleden