Ook Rode Kruis opent girorekening voor hulp Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Ook het Rode Kruis opent een girorekening waarnaar Nederlanders geld kunnen overmaken voor hulp aan Oekraïne en omliggende landen. De organisatie verwacht dat er de komende tijd veel hulp zoals voedsel, water, medische zorg en psychosociale zorg nodig zal zijn voor mensen die op de vlucht slaan. Geld storten kan op giro 5125.
Eerder op de dag opende Stichting Vluchteling voor hetzelfde doel al giro 999. Daar kwam in drie uur tijd 106.000 euro binnen. De stichting verwacht het geld in eerste instantie te besteden aan onderdak en aan hulp voor gevluchte mensen bij de grens met Polen, die op dit moment gesloten is.
Het Rode Kruis zegt sinds een week belangrijke watervoorzieningen in Oost-Oekraïne te repareren, die beschadigd waren "door het opgelaaide geweld in het gebied". De organisatie heeft daarnaast "duizenden liters water gebracht naar belangrijke plekken in de regio Donetsk, zoals ziekenhuizen".
De hulporganisatie roept na de inval van Rusland in Oekraïne donderdagochtend de strijdende partijen op om het humanitair oorlogsrecht te respecteren, burgers die niet meedoen aan de strijd te beschermen en Rode Kruis-hulpverleners veilig hun werk te laten doen. Het Rode Kruis inventariseert bij zijn Oekraïense afdeling en bij die van omliggende landen wat voor hulp de komende tijd nog meer nodig is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) is positief over de resultaten van een nieuwe forensische onderzoeksmethode om wurgpogingen vast te stellen. De methode is tot nu toe in 78 strafrechtelijke onderzoeken toegepast en leidde "meteen tot een veroordeling voor poging tot doodslag".
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie, het OM en de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma gaan in gesprek met voetbalclub FC Utrecht om ongeregeldheden tijdens Europese wedstrijden in stadion Galgenwaard. Dat schrijft Dijksma in een brief aan de gemeenteraad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere experts hebben het kabinet en de Tweede Kamer opgeroepen de regie te pakken om DigiD uit Amerikaanse handen te houden. Bij een gesprek in de Tweede Kamer zeiden alle aanwezige experts dat er grote risico's kleven aan de overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vergelijken van de omstreden Amerikaanse immigratieacties met gebeurtenissen tijdens de Holocaust doet geen recht aan het verleden, en ook niet aan het heden. Dat zegt directeur Ronald Leopold van de Anne Frank Stichting in reactie op opmerkingen van de Amerikaanse gouverneur Tim Walz van Minnesota.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zes op de tien jongeren tussen de 12 en 18 jaar zijn van plan een helm te gaan dragen op de elektrische fiets of fatbike, als dit volgend jaar voor minderjarigen verplicht wordt. Zin hebben zij er niet in, slechts ongeveer de helft is het eens met de maatregel. Bij ouders is het draagvlak groter: acht op de tien vinden de helmplicht een goed idee.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen heeft voor het eerst geld vrijgemaakt voor schapen- en geitenhouders die wolfwerende rasters willen plaatsen. In totaal is voor dit jaar 250.000 euro beschikbaar. Voor elke aanvrager geldt een minimumbedrag van 570 euro en een maximumbedrag van 30.000 euro.
16 uur geleden