Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook rest van geld voor lagere werkdruk universiteiten beschikbaar

Ook rest van geld voor lagere werkdruk universiteiten beschikbaar

DEN HAAG (ANP) - Ook de rest van het investeringspakket voor universiteiten, onder meer bedoeld om de werkdruk te verlagen, is nu beschikbaar. Vorig jaar oktober werd al 60 miljoen euro beschikbaar gesteld, maar nu krijgen ook de sectoren Techniek, Bèta en Sociale en Geesteswetenschappen toegang tot het geld. In totaal gaat het om 200 miljoen euro.

In totaal moet de investering leiden tot ongeveer 1200 extra vaste banen, aldus het ministerie van Onderwijs. Daardoor neemt de werkdruk af en is er meer ruimte voor onderzoek. Ook maken universiteiten onderling een betere taakverdeling en kunnen ze effectiever samenwerken. Door de afspraken die zijn gemaakt hebben universiteiten en sectoren "de ruimte om zich te specialiseren, onderzoekers vaste banen te geven en onderwijs van topniveau te verzorgen", aldus het ministerie.

Minister Robbert Dijkgraaf (Onderwijs) laat weten "erg trots" te zijn op "deze enorme structurele investering in nieuw talent over de volle breedte van de wetenschap". Volgens de minister kan Nederland hiermee de internationale positie in onderwijs en de wetenschap behouden en versterken.

Op de eerdere 60 miljoen euro die werd uitgetrokken, werd al positief gereageerd. Pieter Duisenberg van koepelorganisatie Universiteiten van Nederland zei hiermee "serieus aan de slag" te kunnen met het verlagen van de werkdruk. De Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU) liet weten het geld te investeren in "toepassingen die ten goede komen aan de burgers en patiënten", bijvoorbeeld op het gebied van preventie en dataonderzoek.

Meer uit Binnenland

Hack bij Booking.com, boekingsinformatie klanten ingezien

AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.

9 uur geleden
Jetten: overwinning Magyar markeert nieuwe stap voor Hongarije

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.

9 uur geleden
Coalitie verheugd over geclaimde verkiezingsoverwinning Magyar

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden uit coalitiepartijen VVD en CDA hebben verheugd gereageerd op het bericht dat de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar de verkiezingsoverwinning heeft geclaimd. Eerste tellingen van het Kiesbureau wijzen erop dat hij de zittende premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat. "De Hongaren hebben luid en duidelijk gesproken!", reageert Ruben Brekelmans van de VVD op X.

9 uur geleden
BNNVARA komt met extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.

11 uur geleden
Marielle Tweebeeke: Sonja Barend grondlegger van het tv-interview

HILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.

11 uur geleden
Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

12 uur geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

17 uur geleden