Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook rest van geld voor lagere werkdruk universiteiten beschikbaar

Ook rest van geld voor lagere werkdruk universiteiten beschikbaar

DEN HAAG (ANP) - Ook de rest van het investeringspakket voor universiteiten, onder meer bedoeld om de werkdruk te verlagen, is nu beschikbaar. Vorig jaar oktober werd al 60 miljoen euro beschikbaar gesteld, maar nu krijgen ook de sectoren Techniek, Bèta en Sociale en Geesteswetenschappen toegang tot het geld. In totaal gaat het om 200 miljoen euro.

In totaal moet de investering leiden tot ongeveer 1200 extra vaste banen, aldus het ministerie van Onderwijs. Daardoor neemt de werkdruk af en is er meer ruimte voor onderzoek. Ook maken universiteiten onderling een betere taakverdeling en kunnen ze effectiever samenwerken. Door de afspraken die zijn gemaakt hebben universiteiten en sectoren "de ruimte om zich te specialiseren, onderzoekers vaste banen te geven en onderwijs van topniveau te verzorgen", aldus het ministerie.

Minister Robbert Dijkgraaf (Onderwijs) laat weten "erg trots" te zijn op "deze enorme structurele investering in nieuw talent over de volle breedte van de wetenschap". Volgens de minister kan Nederland hiermee de internationale positie in onderwijs en de wetenschap behouden en versterken.

Op de eerdere 60 miljoen euro die werd uitgetrokken, werd al positief gereageerd. Pieter Duisenberg van koepelorganisatie Universiteiten van Nederland zei hiermee "serieus aan de slag" te kunnen met het verlagen van de werkdruk. De Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU) liet weten het geld te investeren in "toepassingen die ten goede komen aan de burgers en patiënten", bijvoorbeeld op het gebied van preventie en dataonderzoek.

Meer uit Binnenland

Een uit brandende woning gehaalde persoon Driebergen is een kind

DRIEBERGEN (ANP) - Een van de twee mensen die in de nacht van woensdag op donderdag uit een brandende woning zijn gehaald in Driebergen (Utrecht) is een kind, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdag weten. Over de oorzaak van de brand, waarbij vijf mensen gewond raakten, is nog niet meer bekend.

29 minuten geleden
Kinderen moeten beter leren spreken en luisteren, vindt inspectie

DEN HAAG (ANP) - Kinderen op basisscholen zouden meer les moeten krijgen in het voeren van gesprekken, dus in het spreken met en luisteren naar anderen. Dat adviseert de Inspectie van het Onderwijs.

2 uur geleden
Meer Nederlanders wantrouwen online-informatie

DEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders wantrouwen informatie op het internet. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal 72 procent van de 5000 Nederlanders die meededen aan het onderzoek naar ICT-gebruik zegt dat ze informatie tegenkomen die volgens hen niet klopt. Twee jaar eerder was dat 67 procent en in 2021 nog 63 procent. Vooral berichten op sociale media roepen twijfel op.

2 uur geleden
Nederlanders doneren 1,2 miljoen aan giro 7244, meldt Rode Kruis

DEN HAAG (ANP) - In ruim een week tijd hebben Nederlanders 1,2 miljoen euro gedoneerd aan giro 7244, meldt het Rode Kruis donderdag. De hulporganisatie riep het gironummer vorige week maandag in het leven wegens "het historisch hoge aantal conflicten in de wereld".

2 uur geleden
Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

5 uur geleden
Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

16 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

17 uur geleden