Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook rest van geld voor lagere werkdruk universiteiten beschikbaar

Ook rest van geld voor lagere werkdruk universiteiten beschikbaar

DEN HAAG (ANP) - Ook de rest van het investeringspakket voor universiteiten, onder meer bedoeld om de werkdruk te verlagen, is nu beschikbaar. Vorig jaar oktober werd al 60 miljoen euro beschikbaar gesteld, maar nu krijgen ook de sectoren Techniek, Bèta en Sociale en Geesteswetenschappen toegang tot het geld. In totaal gaat het om 200 miljoen euro.

In totaal moet de investering leiden tot ongeveer 1200 extra vaste banen, aldus het ministerie van Onderwijs. Daardoor neemt de werkdruk af en is er meer ruimte voor onderzoek. Ook maken universiteiten onderling een betere taakverdeling en kunnen ze effectiever samenwerken. Door de afspraken die zijn gemaakt hebben universiteiten en sectoren "de ruimte om zich te specialiseren, onderzoekers vaste banen te geven en onderwijs van topniveau te verzorgen", aldus het ministerie.

Minister Robbert Dijkgraaf (Onderwijs) laat weten "erg trots" te zijn op "deze enorme structurele investering in nieuw talent over de volle breedte van de wetenschap". Volgens de minister kan Nederland hiermee de internationale positie in onderwijs en de wetenschap behouden en versterken.

Op de eerdere 60 miljoen euro die werd uitgetrokken, werd al positief gereageerd. Pieter Duisenberg van koepelorganisatie Universiteiten van Nederland zei hiermee "serieus aan de slag" te kunnen met het verlagen van de werkdruk. De Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU) liet weten het geld te investeren in "toepassingen die ten goede komen aan de burgers en patiënten", bijvoorbeeld op het gebied van preventie en dataonderzoek.

Meer uit Binnenland

Stem op een Vrouw: ga samen met een andere vrouw stemmen

DEN HAAG (ANP) - Kiezers zouden bij de gemeenteraadsverkiezingen samen met een vrouw moeten gaan stemmen die dat nog niet doet, of een vrouw overtuigen naar de stembus te gaan. Die oproep doet Stem op een Vrouw om de genderkloof bij het opkomstpercentage te dichten. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2022 ging 57 procent van de mannen tegenover 44 procent van de vrouwen stemmen, is te zien op de site van ondezoeksbureau Ipsos.

1 uur geleden
Sinds 2017 zijn dertien kookadviezen voor drinkwater afgegeven

DEN HAAG (ANP) - Sinds 2017 is er dertien keer een grootschalig kookadvies voor drinkwater afgegeven in Nederland. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). Er is sprake van een grootschalig kookadvies wanneer meer dan 10.000 wateraansluitingen zijn getroffen.

1 uur geleden
Brandweer redt persoon uit brandende woning in Zeewolde

ZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.

4 uur geleden
Honderden betogers bij pro-Koerdische demonstratie op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.

12 uur geleden
Kaarsen en stilte bij pro-Koerdische demo Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.

13 uur geleden
Foodwatch neemt juridische stappen tegen Nestlé om babyvoeding

AMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.

14 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in centrum Amsterdam om meerdere demo's

AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.

15 uur geleden