Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook renteverlaging in Canada wegens coronavirus

Ook renteverlaging in Canada wegens coronavirus

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese centrale bank heeft ook de rente verlaagd om zo de negatieve economische impact van het nieuwe coronavirus te verzachten. Daarmee voegt de Bank of Canada zich bij een reeks centrale banken die afgelopen dagen met vergelijkbare stappen zijn gekomen om de gevolgen van de virusuitbraak te beteugelen.

In Canada gaat het belangrijkste rentetarief met 0,5 procentpunt omlaag naar 1,25 procent. De centrale bank voegde daaraan toe bereid te zijn om zijn monetaire beleid verder aan te passen, als dat nodig is.

In de Verenigde Staten kwam de Federal Reserve dinsdag al met een tussentijdse renteverlaging. Ook de centrale banken van Australië en Maleisië kondigden al soortgelijke maatregelen aan.

In Europa, waar de rente al lang extreem laag is, liggen de zaken anders, zegt hoofdeconoom Gilles Moëc van de Franse verzekeraar Axa in een toelichting. Een verlaging van de beleidsrente door de Europese Centrale Bank (ECB) is volgens hem niet nuttig. Dit zou winsten van banken verder onder druk zetten. Moëc vindt wel dat de ECB iets kan doen. Hij denkt aan ruimere voorwaarden voor langlopende herfinancieringstransacties. Een alternatieve maatregel is volgens Moëc het preventief uitstellen van sommige betalingsverplichtingen door financiële instellingen.

Meer uit Financieel

Hongarije legt maximumprijzen op voor benzine en diesel

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).

5 minuten geleden
G7 besluit nog niet over vrijgave noodvoorraden olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.

1 uur geleden
Europese Commissie overweegt vrijgeven van oliereserves

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.

1 uur geleden
Live Nation treft schikking met VS over Ticketmaster

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.

1 uur geleden
Ook Wall Street zakt door sterk stijgende olieprijs

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager begonnen. Net als in Europa en Azië maken ook Amerikaanse beleggers zich zorgen over de sterk stijgende olieprijs door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de tweede week is ingegaan. De hogere energiekosten dreigen de inflatie weer aan te jagen, de economische groei af te remmen en de winsten van veel bedrijven onder druk te zetten.

1 uur geleden
TenneT wil dat overheid vol stroomnet aanpakt met stikstofplannen

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT wil dat het nieuwe kabinet helpt de problemen op het volle stroomnet op te lossen door bij maatregelen ook plannen tegen de stikstofproblematiek mee te nemen. Topvrouw Manon van Beek van TenneT hoopt op een geïntegreerde aanpak van beide problemen. "Zonder stikstofruimte kun je het elektriciteitsnet niet uitbreiden", zei ze maandag tijdens een persbijeenkomst over de resultaten over 2025.

3 uur geleden
Bakkerijen merken stijgende graanprijzen niet direct

DEN HAAG (ANP) - Bakkerijen zullen de stijgende graanprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten niet direct merken, verwachten brancheorganisaties. Bakkers en leveranciers werken vaak met contracten, zegt directeur Marie-Hélène Zengerink van branchevereniging van ambachtelijke bakkers NBOV. "Daardoor werken veranderingen op de graanmarkt meestal niet direct door in de dagelijkse praktijk van de bakkerij en worden effecten vaak pas zichtbaar wanneer nieuwe contracten ingaan."

3 uur geleden