Ook renteverlaging in Canada wegens coronavirus
OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese centrale bank heeft ook de rente verlaagd om zo de negatieve economische impact van het nieuwe coronavirus te verzachten. Daarmee voegt de Bank of Canada zich bij een reeks centrale banken die afgelopen dagen met vergelijkbare stappen zijn gekomen om de gevolgen van de virusuitbraak te beteugelen.
In Canada gaat het belangrijkste rentetarief met 0,5 procentpunt omlaag naar 1,25 procent. De centrale bank voegde daaraan toe bereid te zijn om zijn monetaire beleid verder aan te passen, als dat nodig is.
In de Verenigde Staten kwam de Federal Reserve dinsdag al met een tussentijdse renteverlaging. Ook de centrale banken van Australië en Maleisië kondigden al soortgelijke maatregelen aan.
In Europa, waar de rente al lang extreem laag is, liggen de zaken anders, zegt hoofdeconoom Gilles Moëc van de Franse verzekeraar Axa in een toelichting. Een verlaging van de beleidsrente door de Europese Centrale Bank (ECB) is volgens hem niet nuttig. Dit zou winsten van banken verder onder druk zetten. Moëc vindt wel dat de ECB iets kan doen. Hij denkt aan ruimere voorwaarden voor langlopende herfinancieringstransacties. Een alternatieve maatregel is volgens Moëc het preventief uitstellen van sommige betalingsverplichtingen door financiële instellingen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zoekt bouw- en onderhoudspartners voor het onderhoud en de renovatie van de luchthaven. De komende tien jaar steekt Schiphol miljarden in vernieuwing.
41 minuten geledenSCHIEDAM/DEVENTER (ANP) - Zorgverzekeraar DSW neemt zijn branchegenoot Salland over. Vanaf 1 januari 2028 worden de activiteiten van Salland onderdeel van de DSW-organisatie. Financiële details over de transactie worden niet gemeld.
51 minuten geledenKRYVIH RIH (ANP) - ArcelorMittal kan zijn beschadigde staalfabriek in Oekraïne niet veilig heropstarten. De fabriek in de Oekraïense stad Kryvih Rih is de afgelopen tijd doelwit geweest van meerdere Russische raketaanvallen. Daarbij zijn doden en gewonden gevallen en werd aanzienlijke schade aangericht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen, mede dankzij koersstijgingen van staalconcern ArcelorMittal en de chipbedrijven ASMI, ASML en Besi. De olieprijzen daalden na de sterke opmars een dag eerder. Volgens zakenkrant Financial Times heeft Iran de Verenigde Staten een nieuw voorstel gedaan dat binnen zeven dagen moet leiden tot een staakt-het-vuren en de heropening van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine in Nederland heeft vrijdag een nieuw record bereikt. Door aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten zijn de olieprijzen de afgelopen dagen opgelopen en dat is merkbaar voor automobilisten aan de pomp.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De impact van de kleine aardappeloogst op de prijzen van frites en andere aardappelproducten die consumenten in de supermarkt betalen, blijft naar verwachting beperkt. Dat meldt marktbureau DCA Market Intelligence. Voor telers is de impact van de kleine oogst volgens DCA wel groot.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toeristen hebben vorig jaar in Nederland bijna 118 miljard euro uitgegeven, ongeveer 6 miljard meer dan in 2024. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gecorrigeerd voor inflatie stegen de toeristische uitgaven met zo'n 3 procent.
5 uur geleden