Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook renteverlaging in Canada wegens coronavirus

Ook renteverlaging in Canada wegens coronavirus

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese centrale bank heeft ook de rente verlaagd om zo de negatieve economische impact van het nieuwe coronavirus te verzachten. Daarmee voegt de Bank of Canada zich bij een reeks centrale banken die afgelopen dagen met vergelijkbare stappen zijn gekomen om de gevolgen van de virusuitbraak te beteugelen.

In Canada gaat het belangrijkste rentetarief met 0,5 procentpunt omlaag naar 1,25 procent. De centrale bank voegde daaraan toe bereid te zijn om zijn monetaire beleid verder aan te passen, als dat nodig is.

In de Verenigde Staten kwam de Federal Reserve dinsdag al met een tussentijdse renteverlaging. Ook de centrale banken van Australië en Maleisië kondigden al soortgelijke maatregelen aan.

In Europa, waar de rente al lang extreem laag is, liggen de zaken anders, zegt hoofdeconoom Gilles Moëc van de Franse verzekeraar Axa in een toelichting. Een verlaging van de beleidsrente door de Europese Centrale Bank (ECB) is volgens hem niet nuttig. Dit zou winsten van banken verder onder druk zetten. Moëc vindt wel dat de ECB iets kan doen. Hij denkt aan ruimere voorwaarden voor langlopende herfinancieringstransacties. Een alternatieve maatregel is volgens Moëc het preventief uitstellen van sommige betalingsverplichtingen door financiële instellingen.

Meer uit Financieel

Adviesprijs benzine 10 cent lager dan recent recordniveau

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gezakt en staat nu zo'n 10 cent onder het recordniveau dat recent werd aangetikt. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor Euro95 nu 2,638 euro per liter, 2 cent minder dan op maandag. Het record van 10 oktober staat op 2,732 euro.

52 minuten geleden
AEX-index begint met verlies door AI-zorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de winstgevendheid van de sterk in waarde gestegen AI-gerelateerde bedrijven. Op de markten wordt dan ook in spanning uitgekeken naar de kwartaalresultaten van de grote techbedrijven, die deze week op het programma staan.

58 minuten geleden
ACM akkoord met overname Viaplay Nederland door Videoland

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) geeft toestemming voor de overname van Viaplay Nederland door Videoland, onderdeel van DPG Media. De concurrentietoezichthouder verwacht geen nadelige gevolgen van de overname voor de kijker, de inkoop van sportrechten en de verkoop van advertentieruimte. Na de overname lijkt er voldoende concurrentie over te blijven.

1 uur geleden
Amerikaanse websites Ahold Delhaize stapsgewijs weer online

ZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse websites van de merken van Albert Heijn-moederbedrijf Ahold Delhaize komen langzaam weer online na alle problemen van afgelopen week door een cyberincident. Onder meer Food Lion en Giant Food zijn weer werkend. Hannaford en Stop & Shop staan momenteel nog wel offline.

1 uur geleden
Bedrijf achter Buienalarm verhuist data naar Europese cloud

HOUTEN (ANP) - Infoplaza, het weerbedrijf achter onder meer Buienalarm en Weeronline, gaat de verwerking van weersverwachtingen en modeldata stap voor stap van een Amerikaanse naar een Europese cloud verplaatsen. Het bedrijf voegt zich daarmee in een trend waarbij steeds meer overheden en bedrijven hun diensten op Europese servers laten draaien.

1 uur geleden
Unilever verkoopt Amerikaans pleistermerk Welly

LONDEN (ANP/RTR) - Unilever heeft pleistermerk Welly Health verkocht aan investeerder Forward Consumer Partners. Daarmee doet het Britse consumentenproductenconcern opnieuw een merk van de hand.

1 uur geleden
Politie bestudeert aangifte cyberincident Ahold Delhaize

DEN HAAG (ANP) - De politie bestudeert de aangifte van een cyberveiligheidsincident door winkelconcern Ahold Delhaize. Volgens een woordvoerder houdt de politie ook goed contact met het moederbedrijf van ketens als Albert Heijn, Etos en Gall & Gall over het incident. Het bedrijf haalde vanwege het cyberincident uit voorzorg systemen offline, waardoor veel webshops onbereikbaar waren en de bevoorrading van winkels in de problemen kwam.

1 uur geleden