Ook Rembrandt weer te zien in Alte Meister Galerie in Dresden
DRESDEN (ANP) - De Alte Meister Galerie in het Duitse Dresden gaat dit weekeinde weer open nadat het kunstmuseum ruim zeven jaar deels gesloten was wegens renovatie. Omdat de collectie ettelijke Nederlandse kunstwerken omvat, zoals De roof van Ganymedes van de hand van Rembrandt, is premier Mark Rutte vrijdagavond bij de opening.
De Galerie maakt deel uit van de Staatliche Kunstsammlungen Dresden (SKD). Die benutte de renovatieperiode ook om diverse werken te restaureren en om een andere manier van presenteren voor de Galerie uit te denken: de schilderijen worden getoond in samenhang met de beelden van de Skulpturensammlung, de beeldencollectie van de SKD. De nieuwe permanente expositie omvat 700 schilderijen en 420 sculpturen.
De Galerie zit in een gebouw uit de 19e eeuw van architect Gottfried Semper, die ook de Semperoper voor Dresden ontwierp. De SKD-collecties zijn verspreid over zes locaties, waaronder het Albertinium (moderne kunst).
Zaterdag gaat de Alte Meister Galerie open voor al het publiek.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ondernemersorganisaties VNO-NCW Brabant Zeeland en VNO-NCW Midden (Flevoland, Gelderland, Overijssel en Utrecht) roepen het kabinet op netcongestie als een nationale crisis te behandelen. In een brief aan staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) staan voorstellen voor de aanpak van de overbelasting van het stroomnet. Ook de gemeente Eindhoven en regionale ondernemingsverenigingen hebben hun handtekening onder de oproep gezet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van 74 van de 100 verdachten van wie de politie beelden heeft getoond in een actie tegen oplichting is de identiteit bekend. Inmiddels zijn 38 verdachten verhoord, bij de rest is een verhoor gepland of is het onderzoek nog gaande, laat de politie weten.
1 uur geledenVICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
16 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
17 uur geleden