Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Rembrandt weer te zien in Alte Meister Galerie in Dresden

Ook Rembrandt weer te zien in Alte Meister Galerie in Dresden

DRESDEN (ANP) - De Alte Meister Galerie in het Duitse Dresden gaat dit weekeinde weer open nadat het kunstmuseum ruim zeven jaar deels gesloten was wegens renovatie. Omdat de collectie ettelijke Nederlandse kunstwerken omvat, zoals De roof van Ganymedes van de hand van Rembrandt, is premier Mark Rutte vrijdagavond bij de opening.

De Galerie maakt deel uit van de Staatliche Kunstsammlungen Dresden (SKD). Die benutte de renovatieperiode ook om diverse werken te restaureren en om een andere manier van presenteren voor de Galerie uit te denken: de schilderijen worden getoond in samenhang met de beelden van de Skulpturensammlung, de beeldencollectie van de SKD. De nieuwe permanente expositie omvat 700 schilderijen en 420 sculpturen.

De Galerie zit in een gebouw uit de 19e eeuw van architect Gottfried Semper, die ook de Semperoper voor Dresden ontwierp. De SKD-collecties zijn verspreid over zes locaties, waaronder het Albertinium (moderne kunst).

Zaterdag gaat de Alte Meister Galerie open voor al het publiek.

Meer uit Binnenland

Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

4 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

5 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

6 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

9 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

9 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

10 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

10 uur geleden