Ook Rembrandt weer te zien in Alte Meister Galerie in Dresden
DRESDEN (ANP) - De Alte Meister Galerie in het Duitse Dresden gaat dit weekeinde weer open nadat het kunstmuseum ruim zeven jaar deels gesloten was wegens renovatie. Omdat de collectie ettelijke Nederlandse kunstwerken omvat, zoals De roof van Ganymedes van de hand van Rembrandt, is premier Mark Rutte vrijdagavond bij de opening.
De Galerie maakt deel uit van de Staatliche Kunstsammlungen Dresden (SKD). Die benutte de renovatieperiode ook om diverse werken te restaureren en om een andere manier van presenteren voor de Galerie uit te denken: de schilderijen worden getoond in samenhang met de beelden van de Skulpturensammlung, de beeldencollectie van de SKD. De nieuwe permanente expositie omvat 700 schilderijen en 420 sculpturen.
De Galerie zit in een gebouw uit de 19e eeuw van architect Gottfried Semper, die ook de Semperoper voor Dresden ontwierp. De SKD-collecties zijn verspreid over zes locaties, waaronder het Albertinium (moderne kunst).
Zaterdag gaat de Alte Meister Galerie open voor al het publiek.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - In het Spoorwegmuseum in Utrecht hebben twee schoolklassen maandagochtend de landelijke ontbijtweek geopend met het Nationaal Schoolontbijt. Zo'n 300.000 kinderen op 1500 scholen door het hele land ontbijten deze week samen in de klas. Met de ontbijtweek wil de organisatie "het belang van een gezonde start van de dag" op de kaart zetten.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) gaat de komende weken controleren of zorgverzekeraars goede informatie geven over hun polissen. Consumenten kunnen vanaf woensdag een andere zorgverzekering afsluiten voor volgend jaar.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in Ter Apel is tijdens het weekeinde stabiel gebleven. De bezetting in het aanmeldcentrum loopt niet echt op, maar het lukt opvangorgaan COA ook niet om genoeg mensen ergens anders onder te brengen en zo onder de afgesproken grens te komen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De waterschapsbelasting gaat in 2026 opnieuw omhoog, maar stijgt wel minder hard dan in de afgelopen jaren. Gezinnen met een eigen huis betalen gemiddeld 32 euro meer, alleenstaande huurders 10 euro meer. Dat verwacht de Unie van Waterschappen na een inventarisatie onder de 21 waterschappen in Nederland, die deze weken hun tarieven voor 2026 vaststellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Basisscholen in en rond Amsterdam maken veel minder gebruik van ingehuurde leerkrachten. De inzet van zzp'ers en uitzendkrachten is meer dan gehalveerd ten opzichte van vorig schooljaar.
5 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - Dick Schoof velt nog geen oordeel over de bootjes die de Verenigde Staten recent hebben aangevallen. Tientallen opvarenden van vermeende drugsboten zijn sinds begin september gedood. De demissionair premier wil hierover geen "snelle conclusies" trekken, zei hij tegen het ANP.
16 uur geledenEMMELOORD (ANP) - Bij de Yunus Emre Moskee in Emmeloord is zondag een tas met daarin verscheurde korans gevonden, meldt de Islamitische Stichting Nederland (ISN). Bij de boeken zaten een aantal teksten zoals "Stop islamisering" en "Geen moskee in onze straat".
17 uur geleden