Ook redacties AD, Parool, FD en NU.nl leggen uur werk neer
DEN HAAG (ANP) - Ook de redacties van het AD, Het Parool, Het Financieele Dagblad (FD) en NU.nl zullen donderdagochtend een uur het werk neerleggen uit onvrede over de lopende cao-onderhandelingen. Dat heeft Milen van Boldrik aan het ANP laten weten namens de Nederlandse Vereniging voor Journalisten (NVJ), die de redacties ondersteunt bij de onderhandelingen.
Maandag werd al bekend dat de redacties van Trouw en de Volkskrant zich voegden bij die van NRC, waar de actie gestart werd om het "absurde" cao-eindbod dat is gedaan door de werkgevers. Tijdens de werkonderbreking van 11.00 uur tot 12.00 uur worden ook de websites van de deelnemende kranten niet bijgewerkt, wat ook geldt voor Tweakers.net. De redactie van de technologiewebsite valt net als onder meer de Volkskrant, NU.nl en Trouw onder DPG Media. De redacties van enkele regionale kranten die onder het bedrijf vallen zijn volgens Van Boldrik "solidair met hun eigen invulling".
De redactie van NRC was in september de eerste die enkele minuten het werk neerlegde uit onvrede over de huidige loonafspraken, nog voordat die ter sprake zouden komen in de cao-onderhandelingen met eigenaar Mediahuis. Net als bij de redacties die onder DPG Media vallen, is het de wens om de inflatie van afgelopen jaren en die van 2024 gecompenseerd te krijgen. De gewenste loonstijging daarvoor is 15 procent, maar daar willen beide bedrijven niet aan.
Ook andere sectoren
Eerder dit jaar legde ook de redactie van RTL Nieuws een kwartier lang het werk neer. De NVJ wilde voor de werknemers een loonsverhoging van 11,5 procent en gaf aan dat RTL een tegenbod deed dat "niet serieus" was in hun ogen. Uiteindelijk kwam RTL de werknemers tegemoet met een stijging van 4 procent, waar per 1 juli nog eens 150 euro bruto bovenop kwam en twee extra vakantiedagen per jaar.
Ook in andere sectoren werd dit jaar het werk neergelegd na vastlopende onderhandelingen, onder meer door werknemers van VDL Nedcar, Philips, Mentos en Albert Heijn. Ook in de zorg werd in maart actie gevoerd, maar een aangekondigde staking in april ging niet door nadat er een akkoord werd gesloten tussen de ziekenhuizen en de vakbonden. Ziekenhuismedewerkers gaan er door de afspraken in twee jaar 15 procent op vooruit qua salaris.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland krijgt de eerste doses van "een experimenteel, antiviraal middel" voor de behandeling van het hantavirus toegezonden. Dat maakte de Europese Commissie donderdag bekend. Er zijn nog geen goedgekeurde medicijnen of vaccins voor het behandelen of voorkomen van het virus, maar het Europees Geneesmiddelenbureau acht het middel Favipiravir geschikt voor gebruik in klinische proeven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Donderdagmiddag is een man aangehouden na een verdachte situatie bij het stadhuis in Den Haag. Dat bevestigt de politie. De man droeg alleen een onderbroek en is geboeid en geblinddoekt afgevoerd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is "dankbaar" voor het onafhankelijke onderzoek naar de herkomst van voorwerpen in de Koninklijke Verzamelingen. "We omarmen de conclusies en nemen alle aanbevelingen graag over. Een zorgvuldige omgang met de koloniale collectieonderdelen binnen de Koninklijke Verzamelingen is van wezenlijk belang. Hiervoor is nu een solide basis gelegd", aldus de koningin.
4 uur geleden