Ook redacties AD, Parool, FD en NU.nl leggen uur werk neer
DEN HAAG (ANP) - Ook de redacties van het AD, Het Parool, Het Financieele Dagblad (FD) en NU.nl zullen donderdagochtend een uur het werk neerleggen uit onvrede over de lopende cao-onderhandelingen. Dat heeft Milen van Boldrik aan het ANP laten weten namens de Nederlandse Vereniging voor Journalisten (NVJ), die de redacties ondersteunt bij de onderhandelingen.
Maandag werd al bekend dat de redacties van Trouw en de Volkskrant zich voegden bij die van NRC, waar de actie gestart werd om het "absurde" cao-eindbod dat is gedaan door de werkgevers. Tijdens de werkonderbreking van 11.00 uur tot 12.00 uur worden ook de websites van de deelnemende kranten niet bijgewerkt, wat ook geldt voor Tweakers.net. De redactie van de technologiewebsite valt net als onder meer de Volkskrant, NU.nl en Trouw onder DPG Media. De redacties van enkele regionale kranten die onder het bedrijf vallen zijn volgens Van Boldrik "solidair met hun eigen invulling".
De redactie van NRC was in september de eerste die enkele minuten het werk neerlegde uit onvrede over de huidige loonafspraken, nog voordat die ter sprake zouden komen in de cao-onderhandelingen met eigenaar Mediahuis. Net als bij de redacties die onder DPG Media vallen, is het de wens om de inflatie van afgelopen jaren en die van 2024 gecompenseerd te krijgen. De gewenste loonstijging daarvoor is 15 procent, maar daar willen beide bedrijven niet aan.
Ook andere sectoren
Eerder dit jaar legde ook de redactie van RTL Nieuws een kwartier lang het werk neer. De NVJ wilde voor de werknemers een loonsverhoging van 11,5 procent en gaf aan dat RTL een tegenbod deed dat "niet serieus" was in hun ogen. Uiteindelijk kwam RTL de werknemers tegemoet met een stijging van 4 procent, waar per 1 juli nog eens 150 euro bruto bovenop kwam en twee extra vakantiedagen per jaar.
Ook in andere sectoren werd dit jaar het werk neergelegd na vastlopende onderhandelingen, onder meer door werknemers van VDL Nedcar, Philips, Mentos en Albert Heijn. Ook in de zorg werd in maart actie gevoerd, maar een aangekondigde staking in april ging niet door nadat er een akkoord werd gesloten tussen de ziekenhuizen en de vakbonden. Ziekenhuismedewerkers gaan er door de afspraken in twee jaar 15 procent op vooruit qua salaris.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
6 uur geleden