Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook pro-Palestijnse protesten in Noord-Amerika

Ook pro-Palestijnse protesten in Noord-Amerika

WASHINGTON (ANP/AFP) - Ook in de Verenigde Staten en Canada hebben duizenden mensen gedemonstreerd tegen de Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook. Dat gebeurde volgens lokale media in steden als New York, Los Angeles, Boston, Philadelphia, Atlanta, Toronto, Ottawa en Montreal.

In het Canadese Winnipeg stonden pro-Palestijnse en pro-Israëlische demonstranten tegenover elkaar. De politie hield de groepen uit elkaar, meldt omroep CBC. In Toronto deden naar schatting 2500 tot 5000 mensen mee aan een pro-Palestijns protest. Er waren ook enkele tientallen tegenbetogers met Israëlische vlaggen naar het Nathan Phillips-plein gekomen.

In de wijk Bay Ridge in New York demonstreerden ongeveer 2000 mensen. Het ging volgens de krant New York Post onder meer om supermodel Bella Hadid, die van Nederlandse en Palestijnse afkomst is. Betogers hadden borden meegenomen met opschriften als "beëindig de Israëlische Apartheid" en "Vrijheid voor Gaza".

Het geweld in de Gazastrook leidde eerder ook al tot protesten in Australië en Europese steden. De Palestijnse Hamas-beweging schiet al ongeveer een week op grote schaal raketten af op Israël, dat reageert door doelen te bombarderen in de Gazastrook.

De autoriteiten in Gaza hebben sinds het begin van de geweldsuitbarsting melding gemaakt van bijna 150 doden, onder wie 41 kinderen. In Israël kwamen zeker tien mensen om het leven, onder wie twee kinderen.

Meer uit Buitenland

VS: 227 doden bij aanvallen op drugsschepen in afgelopen jaar

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben het afgelopen jaar 227 mensen gedood bij aanvallen op vermoedelijke drugssmokkelboten op de Grote Oceaan en in het Caribisch gebied, meldt het Amerikaanse leger. Drie vermoedelijke drugssmokkelaars werden levend gered.

3 uur geleden
Maduro verzoekt rechtbank New York om drugszaak te seponeren

NEW YORK (ANP) - De voormalige Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft een rechtbank in New York verzocht de strafzaak tegen hem te seponeren. Hij voerde aan dat hij als staatshoofd van een soeverein land immuun is voor vervolging in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
UNICEF: 20 miljoen kinderen ervoeren seksueel misbruik online

GENÈVE (ANP) - Ongeveer 20 miljoen kinderen die het internet gebruiken in 21 landen, werden in één jaar tijd blootgesteld aan seksuele uitbuiting of misbruik op digitale platforms. De meeste gevallen deden zich voor op sociale media, zo blijkt uit een nieuw rapport van UNICEF dat donderdag werd gepubliceerd.

3 uur geleden
Palestijnse tieners gedood op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP) - Twee Palestijnse tieners zijn woensdag om het leven gekomen bij een aanval van militante Israëlische kolonisten en legereenheden op hun dorp op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied. Dat meldden lokale functionarissen en het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

5 uur geleden
VS-rechter blokkeert decreet Trump dat geboorterecht beperkt

WASHINGTON (ANP) - Een federale rechter heeft voorkomen dat de regering-Trump een nieuw presidentieel decreet uitvoert dat het aantal personen beperkt dat in aanmerking komt voor staatsburgerschap op grond van geboorteplaats. Het decreet wilde een einde maken aan het verstrekken van paspoorten aan kinderen van wie de ouders doelbewust een kind krijgen in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Spanjaarden demonstreren tegen aanpak migrantencrisis Ceuta

CEUTA (ANP/RTR) - Duizenden inwoners van Ceuta zijn de straat opgegaan uit protest tegen de overheidsaanpak van de migrantencrisis in de Spaanse exclave. Ook elders in Spanje vonden betogingen plaats.

8 uur geleden
Trump: aanval op Iran duurt niet te lang, we slaan zo weer toe

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de nieuwe aanvalscampagne tegen Iran "niet te lang" zal duren. Tegelijkertijd dreigde hij met nieuwe aanvallen op het land.

10 uur geleden