Ook pro-Palestijnse protesten in Noord-Amerika
WASHINGTON (ANP/AFP) - Ook in de Verenigde Staten en Canada hebben duizenden mensen gedemonstreerd tegen de Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook. Dat gebeurde volgens lokale media in steden als New York, Los Angeles, Boston, Philadelphia, Atlanta, Toronto, Ottawa en Montreal.
In het Canadese Winnipeg stonden pro-Palestijnse en pro-Israëlische demonstranten tegenover elkaar. De politie hield de groepen uit elkaar, meldt omroep CBC. In Toronto deden naar schatting 2500 tot 5000 mensen mee aan een pro-Palestijns protest. Er waren ook enkele tientallen tegenbetogers met Israëlische vlaggen naar het Nathan Phillips-plein gekomen.
In de wijk Bay Ridge in New York demonstreerden ongeveer 2000 mensen. Het ging volgens de krant New York Post onder meer om supermodel Bella Hadid, die van Nederlandse en Palestijnse afkomst is. Betogers hadden borden meegenomen met opschriften als "beëindig de Israëlische Apartheid" en "Vrijheid voor Gaza".
Het geweld in de Gazastrook leidde eerder ook al tot protesten in Australië en Europese steden. De Palestijnse Hamas-beweging schiet al ongeveer een week op grote schaal raketten af op Israël, dat reageert door doelen te bombarderen in de Gazastrook.
De autoriteiten in Gaza hebben sinds het begin van de geweldsuitbarsting melding gemaakt van bijna 150 doden, onder wie 41 kinderen. In Israël kwamen zeker tien mensen om het leven, onder wie twee kinderen.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - De explosies in Damascus tijdens het bezoek van de Franse president Emmanuel Macron hebben ook een leven gekost. Dat melden de Syrische autoriteiten, die woensdag verder spreken over 36 gewonden.
29 minuten geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de vergadering van de 32 NAVO-regeringsleiders geopend. De gastheer pleitte voor goede samenwerking tussen de bondgenoten en herhaalde dat wat hem betreft daarom alle beperkingen op wapenhandel tussen lidstaten, die vooral Turkije treffen, moeten worden opgeheven.
31 minuten geledenANKARA (ANP) - NAVO-diplomaten hadden gehoopt dat de Amerikaanse president Donald Trump in een betere stemming zou beginnen aan de vergadering met de andere leiders op de top in Ankara. Tegelijkertijd zeggen bronnen niet verrast te zijn door het beklag en de boosheid van Trump voor aanvang.
40 minuten geledenMADRID (ANP/RTR/AFP/DPA) - Spanje beschouwt de dreigementen van Donald Trump over het stopzetten van de handel met Spanje als "business as usual", laat het kantoor van premier Pedro Sánchez weten. De Amerikaanse president zei woensdag op de NAVO-top alle handel te willen stoppen, omdat Spanje zo'n "vreselijke partner" zou zijn. Madrid benadrukt geen intentie te hebben om iets te veranderen in de handelsrelatie.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland probeert Oekraïense droneaanvallen tegen te gaan door het satellietinternet van Starlink te verstoren. Oekraïense piloten gebruiken dat systeem vaak om hun onbemande toestellen te besturen. Dronecommandanten en piloten in het zuidelijke Zaporizja vertellen persbureau Reuters dat bij Russische plaatsen en militaire installaties jammers zijn geplaatst.
1 uur geledenANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is slechtgehumeurd aangetreden voor de vergadering met de NAVO-leiders op de top in Ankara. Hij haalde woedend uit naar NAVO-bondgenoten als Spanje, verwees de afspraken met Iran naar de prullenbak en herhaalde dat Groenland Amerikaans moet worden. NAVO-topman Mark Rutte probeerde hem met loftuitingen en tegenspraak bij te sturen.
1 uur geledenANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niets meer te maken te willen hebben met Spanje, omdat het land zo'n "vreselijke" bondgenoot zou zijn. Hij zegt daarom minister van Financiën Scott Bessent de opdracht te hebben gegeven om alle handelsbetrekkingen met Spanje te verbreken.
1 uur geleden