
Ook Paul McCartney en Billie Eilish bij tv-concert voor Oekraïne
NEW YORK (ANP) - Paul McCartney, Billie Eilish en haar broer Finneas doen mee aan een tv-concert om geld in te zamelen voor Oekraïne. Op 3 juli wordt het concert op de Amerikaanse zenders NBC, MSNBC en CNBC uitgezonden.
Eerder sloten Alicia Keys, Jon Batiste, Kristen Bell, Brandi Carlile, Julianne Moore en Sheryl Crow zich al aan bij het project. Het concert duurt een uur en kijkers kunnen geld doneren aan het International Rescue Committee, een organisatie die mensen helpt die zijn getroffen door een humanitaire ramp.
Ook de Oekraïense president Volodimir Zelenski is betrokken bij het muzikale evenement. In een videoboodschap spreekt hij het publiek toe. NBC News levert beelden en reportages vanuit Oekraïne.
Meer uit Buitenland
HAWTHORNE (ANP/AFP) - SpaceX heeft meer dan 2500 Starlink-apparaten uitgeschakeld in de buurt van plekken in Myanmar waarvan wordt vermoed dat er scamcentra gevestigd zijn. Dat maakte de operationeel onderdirecteur van het Amerikaanse techbedrijf Lauren Dreyer bekend op X.
37 minuten geledenLONDEN (ANP) - Schepen van NAVO-landen hebben een Russisch oorlogsschip gevolgd dat door het Kanaal tussen Frankrijk en Engeland voer, meldt de Britse marine. Ook een Nederlandse helikopter werd ingezet om het vaartuig te schaduwen.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky steunt het idee van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om de huidige frontlijn in Oekraïne als uitgangspunt te nemen in de onderhandelingen met Rusland. Volgens Zelensky is dat voorstel een "goed compromis".
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in de Noorse hoofdstad Oslo aangekomen. Hij heeft daar een ontmoeting met premier Jonas Gahr Støre, meldt zijn regering. Waar de ontmoeting over gaat, is niet bekendgemaakt.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gebruncht met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en hun beide echtgenotes. Ze spraken over het staakt-het-vuren in de Gazastrook en hun visies voor de toekomst van dat Palestijnse gebied, dat grotendeels in puin ligt door de Israëlische luchtaanvallen van de afgelopen twee jaar.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Er wordt nog altijd gewerkt aan een ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin, stelt het Kremlin. Het idee was dat de leiders elkaar binnenkort zouden ontmoeten in de Hongaarse hoofdstad Boedapest, maar verschillende bronnen meldden dat die voorbereidingen zijn opgeschort. Trump zelf stelde dinsdag ook dat hij geen tijd wilde verspillen aan een vruchteloos overleg.
2 uur geledenNAIROBI (ANP) - Satellieten detecteren vanuit de ruimte steeds meer methaanlekken, maar de reactie van veel overheden en bedrijven op alarmeringen is ondermaats. Volgens een rapport van het VN-milieuprogramma (UNEP) kwam vorig jaar op 12 procent van de meldingen over lekkages van het krachtige broeikasgas een inhoudelijk antwoord. Op de meeste meldingen komt dus geen reactie.
2 uur geleden