
Ook Paris Saint-Germain - Dortmund zonder publiek
PARIJS (ANP) - Het duel uit de Champions League tussen Paris Saint-Germain en Borussia Dortmund wordt woensdag zonder publiek gespeeld. Dat maakte de politie in Parijs bekend. De Duitsers verdedigen in de Franse hoofdstad een 2-1-voorsprong uit het eerste duel. Inzet is een plaats in de kwartfinales.
De maatregel werd eerder al van kracht voor de wedstrijd tussen Valencia en Atalanta Bergamo, die dinsdag in Spanje wordt gespeeld. In tal van Europese landen wordt inmiddels achter gesloten deuren gevoetbald vanwege het virus. Paris Saint-Germain zag om diezelfde reden afgelopen zaterdag het uitduel in de Ligue 1 bij Straatsburg uitgesteld worden. De club had de stoeltjes in het eigen Parc des Princes volgens de krant l'Équipe al gedesinfecteerd. Zondag werden in Frankrijk bijeenkomsten waarbij meer dan 1000 personen aanwezig zijn in principe verboden. In Frankrijk zijn meer dan 1100 mensen besmet en negentien mensen zijn aan de gevolgen van die besmetting overleden.
Voetbalbond UEFA heeft laten weten dat er voor journalisten geen gelegenheid is in de mixed-zone met spelers te praten. Diezelfde maatregel namen Feyenoord en PSV zondag al. In Parijs zullen spelers alleen aan de rand van het veld door de daar toegelaten tv-zender worden geïnterviewd. Borussia Dortmund had al besloten dat spelers en stafleden afgezonderd naar Parijs zouden vliegen en niet, zoals gebruikelijk, in een vliegtuig met sponsors en journalisten. Spelers maken geen selfies meer met fans en trainingen zijn voorlopig besloten.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de Italiaanse titel punten verspeeld tegen Genoa. De ploeg van coach Antonio Conte bleef in het eigen Stadio Diego Armando Maradona in Napels steken op een gelijkspel: 2-2.
1 uur geledenGENK (ANP) - Club Brugge is door de zege op Racing Genk de enig overgebleven concurrent voor Union Sint-Gillis in de strijd om de Belgische titel. Titelverdediger Brugge won met 2-0 bij Genk, dat daarmee definitief is afgehaakt in de titelstrijd.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale is door een zege bij Torino (0-2) in punten weer op gelijke hoogte gekomen met koploper Napoli. De ploeg van coach Simone Inzaghi won in Turijn met 2-0. Napoli speelt later zondag nog thuis tegen Genoa en heeft bij een zege weer 3 punten meer.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wie Wout Weghorst over het veld zag lopen na het laatste fluitsignaal van het verloren thuisduel met NEC (0-3) kreeg het idee dat Ajax de titelrace met PSV definitief had verloren. De spits had de tranen in zijn ogen staan en bleef maar met zijn hoofd schudden. "Ik had deze dag heel anders voorgesteld", bekende hij later.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal heeft een punt overgehouden aan de topper bij landskampioen Liverpool van coach Arne Slot. Het duel op Anfield eindigde in 2-2. De Londenaren zijn door het gelijkspel nog niet definitief zeker van Champions League voetbal voor volgend seizoen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lasse Schöne heeft gemengde gevoelens overgehouden aan de ruime uitzege van NEC op Ajax (0-3). "Ik gun de mensen hier alles", zei hij over de supporters van zijn oude club uit Amsterdam. "Maar ik ben ook sportman en wil graag winnen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo is is geblesseerd geraakt in de verloren thuiswedstrijd van Ajax tegen NEC (0-3). "Hij was duizelig en voelde zich niet lekker", vertelde trainer Francesco Farioli op een persconferentie. "Hij kon niet verder."
4 uur geleden