Ook Pakistan meldt meer dan 100.000 coronabesmettingen
ISLAMABAD (ANP/AFP/DPA) - Het aantal vastgestelde coronabesmettingen in Pakistan is de 100.000 voorbij. Experts verwachten dat het nog minstens een maand kan duren voordat de virusuitbraak daar haar hoogtepunt bereikt.
De Pakistaanse autoriteiten zeggen dat de afgelopen 24 uur melding is gemaakt van ongeveer 4700 nieuwe besmettingen. Dat betekent dat nu bij 103.670 mensen in Pakistan is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen.
Pakistan behoort nu volgens de Amerikaanse Johns Hopkins Universiteit tot de 16 landen die meer dan 100.000 coronagevallen hebben gemeld. De Verenigde Staten blijven het zwaarst getroffen land. Daar is bij ruim 1,9 miljoen mensen vastgesteld dat ze het virus hebben.
Versoepeling
Het coronavirus greep in Pakistan de afgelopen weken sneller om zich heen nadat de Pakistaanse regering strenge maatregelen had versoepeld. De overheid heeft nu een "intelligente lockdown" ingesteld en liet de afgelopen week onder meer markten en winkels sluiten in sommige gebieden.
Pakistan maakte op 26 februari voor het eerst melding van coronabesmettingen. Het officiële dodental staat inmiddels op 2065.
Buurlanden
Naast Pakistan, dat circa 210 miljoen inwoners heeft, hebben ook buurlanden Afghanistan en India veel minder besmettingen gemeld dan grote westerse landen. Experts waarschuwen dat het echte aantal coronagevallen fors hoger kan liggen dan de autoriteiten zeggen, bijvoorbeeld omdat op sommige plaatsen minder wordt getest.
Zo stond in een uitgelekt overheidsrapport dat alleen in de Pakistaanse miljoenenstad Lahore al sprake zou kunnen zijn van 700.000 coronagevallen. Artsen in die oostelijke stad bij de grens met India luiden de noodklok over tekorten aan bedden, beademingsapparaten en andere belangrijke apparatuur.
Zorgverleners
Een arts bij een ziekenhuis in Lahore waarschuwde dat steeds meer zorgverleners worden geveld door het virus. Ook op andere plaatsen dreigt de zorg overbelast te raken. In de grote zuidelijke havenstad Karachi zouden al patiënten worden geweigerd door sommige gezondheidscentra.
Asad Umar, het hoofd van de coronataskforce van de overheid, zegt dat maatregelen worden genomen om ziekenhuizen te helpen. Er moeten onder meer duizend ziekenhuisbedden bijkomen in grote steden.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische regering en de door Koerden geleide SDF hebben volgens ingewijden ingestemd met een verlenging van hun wapenstilstand. Deze maand braken gevechten tussen de twee partijen uit in het noorden van Syrië.
19 minuten geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Door een aardverschuiving in de Indonesische provincie West-Java zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. 82 personen worden vermist. Dat heeft de Indonesische rampenbestrijdingsdienst zaterdag gemeld. De aardverschuiving trof volgens lokale autoriteiten een dorp in de regio West-Bandung, een gebied waar de afgelopen dagen erg veel regen viel.
58 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft uitgehaald naar Rusland vanwege nieuwe luchtaanvallen te midden van onderhandelingen in Abu Dhabi. Oekraïense, Russische en Amerikaanse delegaties praten daar zaterdag voor de tweede dag op rij over het stoppen van de oorlog.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
10 uur geleden