Ook overige klanten Budget Energie per april onder energieplafond
DEN HAAG (ANP) - De tarieven bij energiebedrijf Budget Energie zakken vanaf 1 april onder het energieplafond. Eerder gingen de tarieven voor nieuwe klanten al omlaag, maar nu hoeven ook bestaande klanten minder te betalen voor hun gas en stroom. Budget Energie gaat voor een kuub gas 1,41 euro vragen en voor een kilowattuur stroom 0,39 euro.
De tarieven voor de prijsplafonds liggen op respectievelijk 1,45 euro en 0,40 euro. Wie minder dan 1200 kuub gas of 2900 kWh stroom gebruikt, betaalt die tarieven en de overheid betaalt wat resteert aan de energiebedrijven. Wie boven de grens komt, betaalt de volle tarieven die de energiebedrijven hanteren.
Vrijwel alle van de in totaal 800.000 klanten van Budget Energie hebben een variabel contract of een vast contract dat werd afgesloten voordat de energieprijzen hard stegen. Topvrouw Caroline Princen zegt dat ongeveer 7000 à 8000 klanten met een vast contract nog niet gelijk profiteren van de prijsaanpassing. Zij hebben hun vaste contract namelijk afgesloten toen de prijzen nog hoger lagen dan het prijsplafond.
Maandelijks inkopen
Volgens Princen kan Budget Energie deze stap zetten, omdat het maandelijks energie inkoopt. "Daarmee zitten we kort op de bal." Dat betekent wel dat klanten sneller een hogere prijs betalen als de energieprijzen weer stijgen. Hoewel ze geen exacte voorspellingen wil doen voor de energieprijzen later dit jaar, wijst ze er wel op dat bijvoorbeeld gasopslagen goed gevuld zijn en tekorten dus niet snel zullen ontstaan.
De prijzen voor stroom en gas dalen al geruime tijd. Het scheelt het Rijk veel geld als energie goedkoper wordt dan het prijsplafond. Het kabinet gaat er vanuit dat het prijsplafond vele miljarden euro's zal kosten.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.
4 uur geleden