Ook overheid Hongkong wil geld terug na ontbreken Messi
HONGKONG (ANP/AFP) - Lionel Messi had contractueel ten minste een halve wedstrijd moeten voetballen toen hij zondag met zijn club Inter Miami in Hongkong aantrad in een vriendschappelijk duel met een lokale selectie. Dat heeft de betrokken minister van Hongkong verklaard. Zondag was een groot deel van de 40.000 aanwezige fans boos en teleurgesteld over het feit dat de Argentijn op de bank bleef. Velen van hen hadden meer dan 100 euro betaald voor een ticket.
De fans die de dagen voor het duel nog enthousiast waren over de komst van Messi, scandeerden 'geld terug' en joelden ook clubeigenaar David Beckham uit toen die een dankwoord sprak na het door Inter Miami met 4-1 gewonnen duel.
Kevin Yeung, Hongkongs minister voor cultuur, sport en toerisme, zei dat de overheid was verzekerd dat Messi zou spelen. Pas tien minuten voor het eindsignaal werd bekend dat een hamstringblessure de achtvoudig wereldvoetballer van het jaar definitief aan de kant hield.
"We hebben meteen alternatieven voorgesteld: dat Messi op het veld zou verschijnen, het publiek zou begroeten en een beker in ontvangst zou nemen", vertelde Yeung op een persconferentie. De bestuurder waarschuwde de geleverde subsidie van een kleine 2 miljoen euro mogelijk terug te vorderen van de organisatoren.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
10 uur geleden