Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook overheid Hongkong wil geld terug na ontbreken Messi

Ook overheid Hongkong wil geld terug na ontbreken Messi

HONGKONG (ANP/AFP) - Lionel Messi had contractueel ten minste een halve wedstrijd moeten voetballen toen hij zondag met zijn club Inter Miami in Hongkong aantrad in een vriendschappelijk duel met een lokale selectie. Dat heeft de betrokken minister van Hongkong verklaard. Zondag was een groot deel van de 40.000 aanwezige fans boos en teleurgesteld over het feit dat de Argentijn op de bank bleef. Velen van hen hadden meer dan 100 euro betaald voor een ticket.

De fans die de dagen voor het duel nog enthousiast waren over de komst van Messi, scandeerden 'geld terug' en joelden ook clubeigenaar David Beckham uit toen die een dankwoord sprak na het door Inter Miami met 4-1 gewonnen duel.

Kevin Yeung, Hongkongs minister voor cultuur, sport en toerisme, zei dat de overheid was verzekerd dat Messi zou spelen. Pas tien minuten voor het eindsignaal werd bekend dat een hamstringblessure de achtvoudig wereldvoetballer van het jaar definitief aan de kant hield.

"We hebben meteen alternatieven voorgesteld: dat Messi op het veld zou verschijnen, het publiek zou begroeten en een beker in ontvangst zou nemen", vertelde Yeung op een persconferentie. De bestuurder waarschuwde de geleverde subsidie van een kleine 2 miljoen euro mogelijk terug te vorderen van de organisatoren.

Meer uit Voetbal

EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

14 minuten geleden
Feyenoord akkoord over in eigen handen krijgen van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.

1 uur geleden
De Roon scoort in beker voor winnend Atalanta

BERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.

1 uur geleden
Duitsland organiseert in 2029 EK voetbal voor vrouwen

NYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.

1 uur geleden
Hekkensluiter Mainz ontslaat trainer Henriksen

MAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.

2 uur geleden
Sevilla moet tribune na staken stadsderby drie duels leeg laten

SEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.

2 uur geleden
Clubs hoeven spelers voor Afrika Cup pas 15 december af te staan

ZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.

3 uur geleden