Ook overheid Hongkong wil geld terug na ontbreken Messi
HONGKONG (ANP/AFP) - Lionel Messi had contractueel ten minste een halve wedstrijd moeten voetballen toen hij zondag met zijn club Inter Miami in Hongkong aantrad in een vriendschappelijk duel met een lokale selectie. Dat heeft de betrokken minister van Hongkong verklaard. Zondag was een groot deel van de 40.000 aanwezige fans boos en teleurgesteld over het feit dat de Argentijn op de bank bleef. Velen van hen hadden meer dan 100 euro betaald voor een ticket.
De fans die de dagen voor het duel nog enthousiast waren over de komst van Messi, scandeerden 'geld terug' en joelden ook clubeigenaar David Beckham uit toen die een dankwoord sprak na het door Inter Miami met 4-1 gewonnen duel.
Kevin Yeung, Hongkongs minister voor cultuur, sport en toerisme, zei dat de overheid was verzekerd dat Messi zou spelen. Pas tien minuten voor het eindsignaal werd bekend dat een hamstringblessure de achtvoudig wereldvoetballer van het jaar definitief aan de kant hield.
"We hebben meteen alternatieven voorgesteld: dat Messi op het veld zou verschijnen, het publiek zou begroeten en een beker in ontvangst zou nemen", vertelde Yeung op een persconferentie. De bestuurder waarschuwde de geleverde subsidie van een kleine 2 miljoen euro mogelijk terug te vorderen van de organisatoren.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
4 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
19 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
23 uur geleden