Ook over de grens tanken is duurder dan ooit
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De prijzen van benzine en diesel in Duitsland zijn naar records gestegen door de hoge olieprijzen. In België worden eveneens records aangetikt. Ook in Nederland zijn de brandstofprijzen naar nooit eerder geziene hoogten geklommen. De Duitse en Belgische prijzen liggen nog wel altijd lager dan die in Nederland, dus blijft het voor Nederlandse automobilisten voordelig om over de grens te tanken.
De landelijke prijs van een liter E10-benzine (Euro95) in Duitsland is nu gemiddeld 1,712 euro, aldus de Duitse automobilistenclub ADAC. Daarmee werd het oude record van 1,709 euro uit september 2012 overtroffen. De prijs van een liter diesel is nu gemiddeld 1,640 euro. Net als in Nederland bestaan de Duitse brandstofprijzen voor een groot deel uit accijns en btw.
In België is E5-benzine (Euro98) duurder dan ooit. De maximumprijs voor een liter stijgt naar 1,874 euro. De veel gangbaardere E10-benzine is met een maximumprijs van 1,77 euro nog net iets goedkoper dan het record van 1,797 euro per liter uit november. Diesel ging in België vorige week al naar een nieuw record en kost sindsdien meer dan 1,80 euro per liter.
Olieprijzen
Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de Nederlandse adviesprijzen aan de pomp voor een liter Euro95 nu 2,150 euro en voor een liter diesel 1,840 euro. UnitedConsumers houdt de adviesprijzen bij van vijf grote oliemaatschappijen die in Nederland benzine en diesel verkopen.
De olieprijzen liggen momenteel op de hoogste niveaus in zeven jaar, door de sterke vraag en een beperkt aanbod. Ook de spanningen rond Oekraïne jagen de olieprijzen omhoog, door zorgen dat de Russische export van olie geraakt kan worden door een escalatie, bijvoorbeeld in het geval van harde sancties.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
11 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
14 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
15 uur geleden