Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook over de grens tanken is duurder dan ooit

Ook over de grens tanken is duurder dan ooit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De prijzen van benzine en diesel in Duitsland zijn naar records gestegen door de hoge olieprijzen. In België worden eveneens records aangetikt. Ook in Nederland zijn de brandstofprijzen naar nooit eerder geziene hoogten geklommen. De Duitse en Belgische prijzen liggen nog wel altijd lager dan die in Nederland, dus blijft het voor Nederlandse automobilisten voordelig om over de grens te tanken.

De landelijke prijs van een liter E10-benzine (Euro95) in Duitsland is nu gemiddeld 1,712 euro, aldus de Duitse automobilistenclub ADAC. Daarmee werd het oude record van 1,709 euro uit september 2012 overtroffen. De prijs van een liter diesel is nu gemiddeld 1,640 euro. Net als in Nederland bestaan de Duitse brandstofprijzen voor een groot deel uit accijns en btw.

In België is E5-benzine (Euro98) duurder dan ooit. De maximumprijs voor een liter stijgt naar 1,874 euro. De veel gangbaardere E10-benzine is met een maximumprijs van 1,77 euro nog net iets goedkoper dan het record van 1,797 euro per liter uit november. Diesel ging in België vorige week al naar een nieuw record en kost sindsdien meer dan 1,80 euro per liter.

Olieprijzen

Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de Nederlandse adviesprijzen aan de pomp voor een liter Euro95 nu 2,150 euro en voor een liter diesel 1,840 euro. UnitedConsumers houdt de adviesprijzen bij van vijf grote oliemaatschappijen die in Nederland benzine en diesel verkopen.

De olieprijzen liggen momenteel op de hoogste niveaus in zeven jaar, door de sterke vraag en een beperkt aanbod. Ook de spanningen rond Oekraïne jagen de olieprijzen omhoog, door zorgen dat de Russische export van olie geraakt kan worden door een escalatie, bijvoorbeeld in het geval van harde sancties.

Meer uit Financieel

Unilever zakt op Damrak na beursgang ijsjestak Magnum

AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond maandag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de beursintroductie van The Magnum Ice Cream Company (TMICC), de afgesplitste ijsjesdivisie van voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever (min 3,9 procent). Het aandeel Magnum noteerde kort na opening op 12,80 euro. Het bedrijf, waaronder ijsmerken vallen als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's, gaat ook naar de beurzen in Londen en New York.

5 minuten geleden
Magnum-topman: denk dat ijs een echt volksaandeel kan worden

AMSTERDAM (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) denkt dat het aandeel van Magnum een echt "volksaandeel" kan worden. "Met een ijsbedrijf weet je precies wat je koopt", zei Magnum-baas Peter ter Kulve maandagochtend in aanloop naar het beursdebuut van de afgesplitste ijsjestak van Unilever op het Damrak.

30 minuten geleden
Productie Duitse industrie sterker gegroeid dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriële productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.

48 minuten geleden
ECB-lid Schnabel zegt 'klaar' te zijn om Lagarde op te volgen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.

1 uur geleden
China boekt recordhandelsoverschot ondanks zwakke export naar VS

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese export is in november sterk hersteld na een onverwachte daling een maand eerder. Daardoor is het Chinese handelsoverschot dit jaar voor het eerst boven de grens van 1 biljoen dollar uitgekomen.

2 uur geleden
Trump uit twijfels over overname Warner Bros. door Netflix

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.

2 uur geleden
Magnum-topman vindt dat oprichter Ben & Jerry's moet loslaten

LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).

20 uur geleden