Ook oud-Twente-speler Chadli stopt als Belgisch international
LUIK (ANP) - Ook Nacer Chadli stelt zich niet meer beschikbaar voor de nationale voetbalploeg van België. Dat maakte de 33-jarige oud-speler van onder meer FC Twente en Tottenham Hotspur bekend na het duel van zijn club Westerlo met Standard Luik (2-2). Eerder deze week maakte Axel Witsel al zijn afscheid bekend en ook Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet stopten na het teleurstellend verlopen WK in Qatar.
"Ik moet de bladzijde omdraaien", zei Chadli tegen de Franstalige omroep RTBF. "Ik heb met veel plezier voor mijn land gespeeld met jongens die vrienden zijn geworden. We hebben samen grote momenten beleefd." Chadli speelde 66 interlands en maakte daarin acht doelpunten. Zijn laatste wedstrijd voor de Rode Duivels speelde de Belg op het EK van 2021.
Chadli’s hoogtepunt in de nationale ploeg was de derde plek op het WK van 2018 in Rusland. De aanvallende middenvelder schoot België dat toernooi in de achtste finales tegen Japan naar de volgende ronde. "Veel mensen hebben het tegen mij over die goal tegen Japan. Ik ben heel trots op wat ik met deze groep heb bereikt als speler."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces 31 aanklachten ontkend, waaronder zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.
29 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Ousmane Dembélé maakt woensdag naar alle waarschijnlijkheid weer deel uit van de wedstrijdselectie van Paris Saint-Germain. De 28-jarige aanvaller, winnaar van de Gouden Bal, kwam dit seizoen door verschillende blessures pas vijf keer in actie. Drie weken geleden deed Dembélé voor het laatst mee.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
21 uur geleden