Ook oud-Twente-speler Chadli stopt als Belgisch international
LUIK (ANP) - Ook Nacer Chadli stelt zich niet meer beschikbaar voor de nationale voetbalploeg van België. Dat maakte de 33-jarige oud-speler van onder meer FC Twente en Tottenham Hotspur bekend na het duel van zijn club Westerlo met Standard Luik (2-2). Eerder deze week maakte Axel Witsel al zijn afscheid bekend en ook Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet stopten na het teleurstellend verlopen WK in Qatar.
"Ik moet de bladzijde omdraaien", zei Chadli tegen de Franstalige omroep RTBF. "Ik heb met veel plezier voor mijn land gespeeld met jongens die vrienden zijn geworden. We hebben samen grote momenten beleefd." Chadli speelde 66 interlands en maakte daarin acht doelpunten. Zijn laatste wedstrijd voor de Rode Duivels speelde de Belg op het EK van 2021.
Chadli’s hoogtepunt in de nationale ploeg was de derde plek op het WK van 2018 in Rusland. De aanvallende middenvelder schoot België dat toernooi in de achtste finales tegen Japan naar de volgende ronde. "Veel mensen hebben het tegen mij over die goal tegen Japan. Ik ben heel trots op wat ik met deze groep heb bereikt als speler."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
37 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
2 uur geledenGÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.
3 uur geledenDAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
8 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
10 uur geleden