Ook oud-Twente-speler Chadli stopt als Belgisch international
LUIK (ANP) - Ook Nacer Chadli stelt zich niet meer beschikbaar voor de nationale voetbalploeg van België. Dat maakte de 33-jarige oud-speler van onder meer FC Twente en Tottenham Hotspur bekend na het duel van zijn club Westerlo met Standard Luik (2-2). Eerder deze week maakte Axel Witsel al zijn afscheid bekend en ook Eden Hazard, Toby Alderweireld en Simon Mignolet stopten na het teleurstellend verlopen WK in Qatar.
"Ik moet de bladzijde omdraaien", zei Chadli tegen de Franstalige omroep RTBF. "Ik heb met veel plezier voor mijn land gespeeld met jongens die vrienden zijn geworden. We hebben samen grote momenten beleefd." Chadli speelde 66 interlands en maakte daarin acht doelpunten. Zijn laatste wedstrijd voor de Rode Duivels speelde de Belg op het EK van 2021.
Chadli’s hoogtepunt in de nationale ploeg was de derde plek op het WK van 2018 in Rusland. De aanvallende middenvelder schoot België dat toernooi in de achtste finales tegen Japan naar de volgende ronde. "Veel mensen hebben het tegen mij over die goal tegen Japan. Ik ben heel trots op wat ik met deze groep heb bereikt als speler."
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
9 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
10 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
21 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
23 uur geleden