Ook op eerste paasdag rustig aan de kust
DEN HAAG (ANP) - Net als zaterdag is het op paaszondag rustig gebleven aan de kust. De kustplaatsen melden dat de stranden niet werden overlopen en dat de mensen die wel kwamen goed afstand hielden.
"Het was op de stranden in de regio Den Haag ongeveer net zo rustig als zaterdag, de situatie was opnieuw goed beheersbaar", meldde de woordvoerder van waarnemend burgemeester Johan Remkes.
Ook op de stranden van de gemeente Noordwijk was het rustig. "De drukte was vooral in de Bollenstreek en niet aan de kust", aldus een gemeentewoordvoerder.
Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Kennemerland lieten weten dat er ook op de stranden van Bloemendaal en Zandvoort weinig mensen waren. "Er zijn geen problemen geweest".
Den Helder
De gemeente Den Helder twitterde dat in het duingebied en op de stranden is gecontroleerd. Handhavers hebben daar geen overtredingen geconstateerd.
Wel was het zondag te druk op de strandjes aan de voet van de Haringvlietbrug, bij het Zuid-Hollandse Numansdorp. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid twitterde dat de strandjes werden afgesloten omdat mensen ondanks waarschuwingen en boetes zeiden er terug te keren na vertrek van politie en andere handhavers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ANWB stuurt deze zomer weer wegenwachten Europa in om Nederlandse vakantiegangers met pech snel te kunnen helpen. De ploeg van dertig wegenwachten zal van 5 juli tot en met 30 augustus actief zijn in Frankrijk, Italiƫ en Spanje, meldt de ANWB.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De agent die op 21 september vorig jaar een 15-jarige jongen doodschoot nadat hij was afgekomen op een melding van een fatbikeroof, wordt niet vervolgd. Het Openbaar Ministerie oordeelt dat het schieten gerechtvaardigd was en dat de agent handelde volgens de ambtsinstructie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) is niet blij met een Europees voorstel om regels voor gewasbeschermingsmiddelen te versimpelen, maar gaat toch voor stemmen. In een debat met de Tweede Kamer ziet de VVD-bewindsman "meer voordelen dan nadelen" aan het plan. De Tweede Kamer heeft twijfels, omdat de versimpeling kan zorgen voor meer risico's voor mens en milieu. Die onzekerheden erkent Erkens.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ouders die hun kinderen niet naar school willen laten gaan, maar bijvoorbeeld thuisonderwijs willen geven wegens geloofsovertuigingen, krijgen hiervoor vanaf komend schooljaar minder gemakkelijk toestemming. Gemeenten gaan aanvragen hierover strenger beoordelen naar aanleiding van een recent arrest door de Hoge Raad, zo blijkt uit nieuwe richtlijnen hierover van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Voor kinderen met een lopende vrijstelling wordt voortaan gestuurd op terugkeer naar school.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Alle treinlijnen van NS krijgen vanaf de dienstregeling 2027 nummers. De vervoerder hoopt dat daarmee het plannen, reizen en overstappen eenvoudiger wordt. "Zeker bij onverwachte verstoringen en werkzaamheden kunnen lijnnummers een grote verbetering zijn in de communicatie naar reizigers omdat je niet alleen bestemmingen noemt, maar ook het lijnnummer dat erbij hoort. Zo is je trein makkelijker te herkennen", zegt hoofd reisinformatie Dieuwertje van Egmond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens het komende WK voetbal zullen er meer sportweddenschappen worden afgesloten en zullen aanbieders hierop inspelen met meer reclames, verwacht de Kansspelautoriteit (Ksa). "Dat hoeft geen slechte ontwikkeling te zijn, maar het WK heeft een grote aantrekkingskracht op jongvolwassenen, en juist die groep is kwetsbaarder voor gokverslaving", laat een woordvoerster weten. Daarom voert de toezichthouder een campagne om deze groep op de risico's te wijzen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In 2025 zei bijna de helft van de Nederlanders in de twaalf maanden daarvoor vrijwilligerswerk te hebben gedaan. Dit is vrijwel hetzelfde als in 2019, net voor de coronapandemie, maar wel iets lager dan in 2024 en 2023. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek op basis van een onderzoek onder bijna 8000 mensen van 15 jaar of ouder.
7 uur geleden