Ook oostkust VS krijgt te maken met hoge temperaturen
NEW YORK (ANP) - De hittegolf die het zuidwesten van de Verenigde Staten in zijn greep heeft, breidt zich de komende dagen ook uit in oostelijke richting, zo waarschuwt de Amerikaanse National Weather Service.
Afgelopen weekend kreeg het zuidwesten van het land al te maken met extreem hoge temperaturen. Verschillende steden bereikten zaterdag een dagrecordtemperatuur: zo werd het in Denver 38 graden, in Las Vegas 43 graden en steeg het kwik in Phoenix naar 46 graden.
Volgens The New York Times kregen meer dan 75 miljoen mensen afgelopen dagen te maken met de hittegolf. Meteorologen voorspellen dat de hitte zich de komende dagen alleen maar verder uitbreidt. Van maandag tot en met woensdag zijn ook het middenwesten van het land tot aan de oostkust in North- en South Carolina aan de beurt voor temperaturen ver boven normaal voor deze tijd van het jaar.
De National Weather Service adviseert mensen vanwege de hitte onder meer om veel water te drinken, bij buitenactiviteiten extra pauzes te nemen in de schaduw en ouderen en zieken in de gaten te houden.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Een stroomstoring heeft zaterdag heel Cuba getroffen, meldt het Cubaanse ministerie van Energie. Het is de tweede keer in minder dan een week tijd dat het hele land zonder stroom zit. Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gedreigd dat de VS Iraanse energiecentrales zullen aanvallen als Iran de Straat van Hormuz niet binnen 48 uur heropent. Iran heeft die strategisch gelegen doorvaarroute tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan vrijwel afgesloten na het begin van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. Dat leidt tot sterk gestegen mondiale gas- en olieprijzen.
5 uur geledenARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.
7 uur geledenBELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.
9 uur geledenPRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.
11 uur geledenTAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.
16 uur geleden