Ook oostkust VS krijgt te maken met hoge temperaturen
NEW YORK (ANP) - De hittegolf die het zuidwesten van de Verenigde Staten in zijn greep heeft, breidt zich de komende dagen ook uit in oostelijke richting, zo waarschuwt de Amerikaanse National Weather Service.
Afgelopen weekend kreeg het zuidwesten van het land al te maken met extreem hoge temperaturen. Verschillende steden bereikten zaterdag een dagrecordtemperatuur: zo werd het in Denver 38 graden, in Las Vegas 43 graden en steeg het kwik in Phoenix naar 46 graden.
Volgens The New York Times kregen meer dan 75 miljoen mensen afgelopen dagen te maken met de hittegolf. Meteorologen voorspellen dat de hitte zich de komende dagen alleen maar verder uitbreidt. Van maandag tot en met woensdag zijn ook het middenwesten van het land tot aan de oostkust in North- en South Carolina aan de beurt voor temperaturen ver boven normaal voor deze tijd van het jaar.
De National Weather Service adviseert mensen vanwege de hitte onder meer om veel water te drinken, bij buitenactiviteiten extra pauzes te nemen in de schaduw en ouderen en zieken in de gaten te houden.
Meer uit Buitenland
CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.
1 uur geledenCHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.
6 uur geledenSTARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
14 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
14 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
15 uur geleden