Ook oostkust VS krijgt te maken met hoge temperaturen
NEW YORK (ANP) - De hittegolf die het zuidwesten van de Verenigde Staten in zijn greep heeft, breidt zich de komende dagen ook uit in oostelijke richting, zo waarschuwt de Amerikaanse National Weather Service.
Afgelopen weekend kreeg het zuidwesten van het land al te maken met extreem hoge temperaturen. Verschillende steden bereikten zaterdag een dagrecordtemperatuur: zo werd het in Denver 38 graden, in Las Vegas 43 graden en steeg het kwik in Phoenix naar 46 graden.
Volgens The New York Times kregen meer dan 75 miljoen mensen afgelopen dagen te maken met de hittegolf. Meteorologen voorspellen dat de hitte zich de komende dagen alleen maar verder uitbreidt. Van maandag tot en met woensdag zijn ook het middenwesten van het land tot aan de oostkust in North- en South Carolina aan de beurt voor temperaturen ver boven normaal voor deze tijd van het jaar.
De National Weather Service adviseert mensen vanwege de hitte onder meer om veel water te drinken, bij buitenactiviteiten extra pauzes te nemen in de schaduw en ouderen en zieken in de gaten te houden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."
1 uur geledenCRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
14 uur geleden