Ook oostkust VS krijgt te maken met hoge temperaturen
NEW YORK (ANP) - De hittegolf die het zuidwesten van de Verenigde Staten in zijn greep heeft, breidt zich de komende dagen ook uit in oostelijke richting, zo waarschuwt de Amerikaanse National Weather Service.
Afgelopen weekend kreeg het zuidwesten van het land al te maken met extreem hoge temperaturen. Verschillende steden bereikten zaterdag een dagrecordtemperatuur: zo werd het in Denver 38 graden, in Las Vegas 43 graden en steeg het kwik in Phoenix naar 46 graden.
Volgens The New York Times kregen meer dan 75 miljoen mensen afgelopen dagen te maken met de hittegolf. Meteorologen voorspellen dat de hitte zich de komende dagen alleen maar verder uitbreidt. Van maandag tot en met woensdag zijn ook het middenwesten van het land tot aan de oostkust in North- en South Carolina aan de beurt voor temperaturen ver boven normaal voor deze tijd van het jaar.
De National Weather Service adviseert mensen vanwege de hitte onder meer om veel water te drinken, bij buitenactiviteiten extra pauzes te nemen in de schaduw en ouderen en zieken in de gaten te houden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
29 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
32 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.
5 uur geleden