Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Oostenrijk en Japan schorsen betalingen aan UNRWA

Ook Oostenrijk en Japan schorsen betalingen aan UNRWA

WENEN (ANP/DPA/RTR) - Ook Japan en Oostenrijk stoppen voorlopig met betalingen aan de hulporganisatie van de VN voor Palestijnse vluchtelingen, de UNRWA. Aanleiding zijn de Israëlische beschuldigingen dat medewerkers van de UNRWA betrokken waren bij de bloedige aanvallen door de beweging Hamas op 7 oktober op Israëlisch grondgebied rond de Gazastrook.

Israël beweert onder meer dat medewerkers van de organisatie betrokken waren bij de aanvallen, de dood van Israëli's en bij een gijzeling, berichtte de Amerikaanse krant The New York Times. De UNRWA doet onderzoek naar de vermeende betrokkenheid van de medewerkers.

Israël kwam afgelopen week met de beschuldigingen, op de dag dat het Internationaal Gerechtshof in Den Haag een klacht van Zuid-Afrika tegen Israël over genocide in de Gazastrook behandelde. Het gaat om twaalf van de circa 30.000 mensen die voor de UNRWA werken. De organisatie heeft het contract met negen medewerkers opgezegd en moet nog twee mensen identificeren. Een persoon is overleden.

Een reeks westerse landen, inclusief Nederland, heeft de betalingen aan de VN-organisatie voorlopig stopgezet. De Palestijnse premier Mohammad Shtayyeh heeft die landen opgeroepen dat niet te doen. Het gaat om naar schatting bijna driekwart van de inkomsten van de organisatie. Die is al sinds de jaren veertig de levensbron van circa 1,7 miljoen Palestijnse vluchtelingen in de Gazastrook alleen al. Die vluchtelingen of hun nageslacht komen uit de gebieden waar de staat Israël is gevestigd. Velen zijn destijds naar de Gazastrook verdreven, waar ze van de VN humanitaire hulp krijgen.

Meer uit Buitenland

Human Rights Watch beschuldigt Israël van nieuw oorlogsmisdrijf

BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.

2 uur geleden
Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

4 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

6 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

6 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

9 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

11 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

11 uur geleden