Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Oostenrijk en Japan schorsen betalingen aan UNRWA

Ook Oostenrijk en Japan schorsen betalingen aan UNRWA

WENEN (ANP/DPA/RTR) - Ook Japan en Oostenrijk stoppen voorlopig met betalingen aan de hulporganisatie van de VN voor Palestijnse vluchtelingen, de UNRWA. Aanleiding zijn de Israëlische beschuldigingen dat medewerkers van de UNRWA betrokken waren bij de bloedige aanvallen door de beweging Hamas op 7 oktober op Israëlisch grondgebied rond de Gazastrook.

Israël beweert onder meer dat medewerkers van de organisatie betrokken waren bij de aanvallen, de dood van Israëli's en bij een gijzeling, berichtte de Amerikaanse krant The New York Times. De UNRWA doet onderzoek naar de vermeende betrokkenheid van de medewerkers.

Israël kwam afgelopen week met de beschuldigingen, op de dag dat het Internationaal Gerechtshof in Den Haag een klacht van Zuid-Afrika tegen Israël over genocide in de Gazastrook behandelde. Het gaat om twaalf van de circa 30.000 mensen die voor de UNRWA werken. De organisatie heeft het contract met negen medewerkers opgezegd en moet nog twee mensen identificeren. Een persoon is overleden.

Een reeks westerse landen, inclusief Nederland, heeft de betalingen aan de VN-organisatie voorlopig stopgezet. De Palestijnse premier Mohammad Shtayyeh heeft die landen opgeroepen dat niet te doen. Het gaat om naar schatting bijna driekwart van de inkomsten van de organisatie. Die is al sinds de jaren veertig de levensbron van circa 1,7 miljoen Palestijnse vluchtelingen in de Gazastrook alleen al. Die vluchtelingen of hun nageslacht komen uit de gebieden waar de staat Israël is gevestigd. Velen zijn destijds naar de Gazastrook verdreven, waar ze van de VN humanitaire hulp krijgen.

Meer uit Buitenland

Hamas-functionaris meldt dood kopstuk na Israëlische aanval

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.

13 minuten geleden
Rusland geeft ruim 500 lichamen aan Oekraïne terug

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.

1 uur geleden
Trump: nummer twee Islamitische Staat uitgeschakeld in Nigeria

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

2 uur geleden
Man overleden door haaienbeet voor Australische westkust

PERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.

3 uur geleden
Kremlin: Poetin brengt komende week bezoek aan China

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.

3 uur geleden
Taiwan: wapenleveringen VS zijn hoeksteen van regionale vrede

TAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.

5 uur geleden
Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

14 uur geleden