Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Oostenrijk en Japan schorsen betalingen aan UNRWA

Ook Oostenrijk en Japan schorsen betalingen aan UNRWA

WENEN (ANP/DPA/RTR) - Ook Japan en Oostenrijk stoppen voorlopig met betalingen aan de hulporganisatie van de VN voor Palestijnse vluchtelingen, de UNRWA. Aanleiding zijn de Israëlische beschuldigingen dat medewerkers van de UNRWA betrokken waren bij de bloedige aanvallen door de beweging Hamas op 7 oktober op Israëlisch grondgebied rond de Gazastrook.

Israël beweert onder meer dat medewerkers van de organisatie betrokken waren bij de aanvallen, de dood van Israëli's en bij een gijzeling, berichtte de Amerikaanse krant The New York Times. De UNRWA doet onderzoek naar de vermeende betrokkenheid van de medewerkers.

Israël kwam afgelopen week met de beschuldigingen, op de dag dat het Internationaal Gerechtshof in Den Haag een klacht van Zuid-Afrika tegen Israël over genocide in de Gazastrook behandelde. Het gaat om twaalf van de circa 30.000 mensen die voor de UNRWA werken. De organisatie heeft het contract met negen medewerkers opgezegd en moet nog twee mensen identificeren. Een persoon is overleden.

Een reeks westerse landen, inclusief Nederland, heeft de betalingen aan de VN-organisatie voorlopig stopgezet. De Palestijnse premier Mohammad Shtayyeh heeft die landen opgeroepen dat niet te doen. Het gaat om naar schatting bijna driekwart van de inkomsten van de organisatie. Die is al sinds de jaren veertig de levensbron van circa 1,7 miljoen Palestijnse vluchtelingen in de Gazastrook alleen al. Die vluchtelingen of hun nageslacht komen uit de gebieden waar de staat Israël is gevestigd. Velen zijn destijds naar de Gazastrook verdreven, waar ze van de VN humanitaire hulp krijgen.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij treinongeluk in zuiden van Mexico

NIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.

1 uur geleden
Trump na gesprek met Zelensky: we komen dichter bij einde oorlog

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.

5 uur geleden
Regeringspartij Kosovo wint verkiezingen, mogelijk einde impasse

PRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.

5 uur geleden
Houthi's: Israëlische aanwezigheid in Somaliland zou doelwit zijn

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.

5 uur geleden
Kremlin: Rusland en VS eens dat bestand oorlog zou verlengen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.

8 uur geleden
Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.

8 uur geleden
Trump meldt 'zeer productief' telefoongesprek met Poetin

PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.

10 uur geleden