Ook onrust in Zwitserland na rellen in Frankrijk
LAUSANNE (ANP/DPA) - De onrust in Frankrijk is in de nacht van zaterdag op zondag ook overgeslagen naar buurland Zwitserland. In de stad Lausanne werden zeven mensen opgepakt nadat een groep van zo'n honderd jongeren schade had veroorzaakt aan winkels.
Zes van de mensen die werden opgepakt waren minderjarig, de ander was 24 jaar oud. De politie gaat ervan uit dat ze waren geïnspireerd door de rellen in Frankrijk. Daar zijn al dagen ongeregeldheden nadat dinsdag een 17-jarige jongen werd doodgeschoten door de politie.
Eerder was het ook al onrustig in Brussel naar aanleiding van de situatie in Frankrijk. In de Belgische hoofdstad werden afgelopen nacht weer 35 mensen opgepakt, bijna allemaal minderjarig. Volgens de politie ging het om preventieve aanhoudingen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.
9 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.
36 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil dat bemiddelaar Pakistan nogmaals bevestigt dat het onder een bestand valt dat de VS en Iran hebben gesloten. Dat meldde de Libanese regering nadat de Israëlische bombardementen ook na het staakt-het-vuren waren doorgegaan.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist de komende dagen concrete toezeggingen van de landen die willen helpen de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart, zeggen bronnen tegen meerdere media. NAVO-topman Mark Rutte, die Trump woensdag bezocht, heeft die boodschap volgens het Duitse Der Spiegel en persbureau Reuters doorgegeven.
52 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De hevige Israëlische aanvallen op Libanon schenden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de wapenstilstand tussen de VS en Iran. Ze maken onderhandelingen volkomen zinloos, beklemtoonde hij. Iran laat volgens de president "het volk van Libanon niet alleen". Ook parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf vindt dat de VS het akkoord hebben geschonden door de bloedige aanvallen in Libanon.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil snel opheldering van de Hongaarse premier Viktor Orbán na nieuwe berichten over lekken naar Rusland. Uit telefoongesprekken blijkt volgens verschillende media dat de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó informatie over het toetredingsproces van Oekraïne tot de Europese Unie heeft doorgespeeld aan zijn Russische ambtsgenoot Sergej Lavrov.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse marine heeft eerder dit jaar Russische onderzeeboten geschaduwd die belangrijke onderzeese kabels en pijpleidingen zouden hebben willen bespioneren en mogelijk saboteren. De drie onderzeeërs dropen na een maand af, ogenschijnlijk zonder schade te hebben aangericht, zegt defensieminister John Healey.
2 uur geleden