Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook onderwijsinstellingen schakelen Citrix uit

Ook onderwijsinstellingen schakelen Citrix uit

LEIDEN/EINDHOVEN (ANP) - Ook medewerkers en studenten van universiteiten en hogescholen kunnen voorlopig niet op afstand werken. Onder meer de Universiteit Leiden en de Vrije Universiteit in Amsterdam hebben hun Citrix-servers tijdelijk afgesloten. De Universiteit Utrecht beperkt de toegang van een aantal applicaties vanuit het buitenland. Dat doen ze na een advies van het Nationaal Cyber Security Centrum, omdat er een groot gat in de beveiliging van Citrix zit.

De Universiteit Leiden heeft daarnaast moeite om zijn website in de lucht te houden. De site krijgt veel meer verkeer dan anders te verwerken en is daardoor instabiel. Vanuit het buitenland is de site voorlopig niet te bezoeken. Het gaat volgens de universiteit niet om een ddos-aanval, maar onderzoek moet duidelijk maken wat er aan de hand is en of er een verband is met de problemen bij Citrix.

Meer uit Binnenland

Meer dan 10.000 overnachtingen van asielzoekers in nachtopvang

TER APEL (ANP) - Het aantal overnachtingen in de nachtopvanglocaties voor asielzoekers is gestegen tot boven de 10.000. Dat komt naar voren uit de cijfers van het Rode Kruis, dat de nachtopvang verzorgt.

2 minuten geleden
Drie op vijf gemeenten staan geen vuurwerk toe bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - In meer dan tweehonderd gemeenten mogen mensen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerk afsteken. In het landelijke vuurwerkverbod staat dat gemeenten ontheffingen kunnen verstrekken aan verenigingen, maar de meeste gemeenten hebben besloten dat ze daar geen gebruik van willen maken.

4 minuten geleden
Inspectie ziet fors meer abortussen bij jonge tieners

UTRECHT (ANP) - Tienermeiden hebben vorig jaar vaker een zwangerschap afgebroken dan in de jaren daarvoor. In de jongste leeftijdsgroep is de toename relatief het grootst, zo maken cijfers van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) duidelijk.

6 minuten geleden
OM eist tbs met voorwaarden voor serie aanrandingen Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag tbs met voorwaarden geëist tegen Johannes F. (68) uit Utrecht voor een serie aanrandingen in 2023 en 2024. Het merendeel van zijn slachtoffers was minderjarig. "De verdachte heeft hun onbevangenheid op een zeer grove manier geschaad", zei de officier van justitie hierover.

48 minuten geleden
Eenrichtingsverkeer IJssel opgeheven

ARNHEM (ANP) - Schepen kunnen voorlopig weer in beide richtingen over de IJssel tussen Arnhem en Zutphen varen. De stand van de rivier is gestegen en daarom wordt het eenrichtingsverkeer maandag opgeheven, laat Rijkswaterstaat weten.

2 uur geleden
Staatssecretaris: verouderde dierentuinen moeten vernieuwen

DEN HAAG (ANP) - Dierentuinen die al jarenlang werken met een verouderde vergunning moeten gaan vernieuwen, vindt staatssecretaris Silvio Erkens (VVD, Dierenwelzijn). Volgens hem voldoen sommige dierentuinen niet aan huidige standaarden voor bijvoorbeeld dierenwelzijn, omdat zij daar alleen op getoetst worden bij een nieuwe vergunningaanvraag. Omdat vergunningen voor onbepaalde tijd zijn afgegeven, kunnen dierentuinen dit jarenlang uitstellen.

3 uur geleden
Droge zomer kost waterschappen miljoenen euro's aan maatregelen

DEN HAAG (ANP) - De waterschappen hebben afgelopen zomer miljoenen euro's moeten uitgeven aan droogtemaatregelen. Het gaat dan onder meer om het plaatsen van tijdelijke pompen, inspecties van dijken, extra maairondes, herstel van scheuren in dijken en het opruimen van dode vissen. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP langs de 21 waterschappen.

3 uur geleden